Čas beatniků

Čas beatniků https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60986/bmid_cas-beatniku-JqL-60986.jpg 4 42 8

Básnířka a spisovatelka beatnického hnutí vzpomíná na své mládí, které prožila v New Yorku mezi velmi neortodoxními mladými lidmi. Kniha je zprávou o jejím sexuálním životě od ztráty panenství až ke skupinové souloži s Jackem Kerouakem a Allenem Ginsbergem.

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Pragma

Memoirs of a Beatnik

ozzak
23.01.2023 5 z 5

Moc zajímavá kniha od beatnicke basnirky Diane Di Prima pomocí denikovych zaznamu 50 let a popisu svých milostných zážitků popisuje postupne rozrůstajícího beatnicke o hnutí vidění z pohledu něžného pohlaví.

Romanka89
28.10.2017 5 z 5

Zamilovala jsem se do autorky a do této knihy. Kdo v tom chce vidět porno, vidí v tom porno, ale je v tom mnohem víc, je v tom volnost, nevázanost, prostá radost ze života, z lidí, ze sexu. Výlet do časů beat generation. Zasnila jsem se...

Jirikk
19.08.2017

KOupeno v Levnych knihách za 19 kacek - https://www.levneknihy.cz/diane-di-prima/cas-beatniku/152712

Delicius
13.01.2017 2 z 5

V databázi je tato kniha uvedena jako naučná. No, kamasútra je lepší a člověk se z ní víc naučí.
Nedočteno, jen tak nějak prolistováno, pár kapitol přečteno... kdyby se z toho vyřízly sexuální scény,moc stran by z knihy nezbylo, což si myslím, že mluví dost proti knize... a to těch pár scén mimo bylo hezkých, třeba jak přespávala v parku a pracovala v knihkupectví...

verca_ka
24.10.2015 4 z 5

V podstatě takové porno povídky na vyšší úrovni. Ale čtivé, to se musí nechat.

KatkaKP
08.07.2015

Sexu hodně, ale taky hodně ženského pohledu na beat-generation a to se cení, moc beat-ženských děl si přečíst nejde.

arthera
07.06.2015 3 z 5

Jednou jsem se procházela Libercem, vešla jsem do antikvariátu, kde mě zastavil prodavač a doporučil mi z ničeho nic tuto knihu. Asi prohlédl to mé hipísácké já :-D Pěkná kniha, pokud si chcete udělat výlet do časů beat generation a hippies, inspirovat se trochu tím nezávazným životním stylem a zasnít se.

steppen-wolf
23.03.2013 1 z 5

Čekal jsem román ve stylu beat generation a dostal jsem porno. Nicméně musím uznat, že porno účinné - úvodní erotická scéna je fakt horká a hromadné lesbické scény na univerzitních kolejích jsou jako vystřižené z nejlepších videopéček 80. let.:) Jako masturbační fantazie pro osamělé večery nás starých mládenců je to fajn. Vše ostatní (vztahy, "hledání svého místa mezi lidmi" atd.) je jen záminka pro scény otevřeného sexu.
Chcete-li sexuálně otevřenou knihu, která není jen o sexu, sáhněte po osvědčeném Millerovi, Lawrencovi, Bukowském . atd.

Beat generation, beatnici

Diane Di Prima