Čas a smrt - Tajemné příběhy

Kultovní výběr tajemných příběhů, kniha povídek několika autorů, jejichž společným jmenovatelem jsou úvahy nad časem a smrtí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88819/cas-a-smrt-tajemne-pribehy-88819.jpg 4.514

Kniha Čas a smrt - Tajemné příběhy

666Jitka
06.05.2020

Moc pěkný, jenom škoda, že tak úzký, výběr českých povídek odpovídajících názvu. Souhlasím s komentářem jardadr.

changaj
02.01.2020

Osobité fantaskní a hororové příběhy od (některých) méně známých českých autorů. Záležitost pro fajnšmekry na dlouhé zimní večery.

jardadr
17.11.2013

Než jsem si tady přečetl, že se jedná o kultovní knihu, neměl jsem o ní ani potuchy. Náhodou jsem na ni připadl v antikvariátu a jako přívažek jsem si ji zakoupil také. A opravdu - označení kultovní by si kniha jistě zasloužila. Jen kdyby to nebyla taková útlá knížečka. Škoda, přeškoda, vždyť z těchto autorů se dalo vytáhnout mnohem víc, když už si někdo dal tu práci, aby vydal sbírku jejich povídek. Na druhou stranu, berme toto krátké počteníčko jako první stupeň, otevření dveří do tajemného, mystického světa těchto neprávem zapomenutých autorů.
P.S. Zajímalo by mě, jestli E. A. Poe někdy četl Krameriovu povídku o děsivém vězení. :-)