Čáry života

Čáry života https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323522/mid_cary-zivota-EzE-323522.jpg 4 917 200

Čáry života série

Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Carve The Mark , 2017

4129
26.08.2019 4 z 5

Tuto knihu bych doporučila jak milovníkům sci-fi, tak fantasy nadšencům. Příběh je čtivý, zajímavý a hlavně ve mě vzbudil nějaké ty emoce. Líbilo se mi, že ani jedna z postav nebyla povahově dokonalá. (Vždy udělala všechno správně, vždy se jí vše povedlo) Kdo mi sympatický nebyl byla Sifa a Isae. Oceňuji nápad s proudem a jeho uctíváním. Moc se mi líbila pouť. Je mi trochu líto že autorka zvolila jednu z těch podle mého názoru slabších planet. Další co mě zaujalo byly docela originální schopnosti a mušky Fenzu. (I když mi je trochu líto že ty mušky nechají umřít ve skle.)

skyline
28.07.2019 3 z 5

Pěkný příběh, taková oddychovka.

zíza12
12.06.2019 4 z 5

Velmi dobrá a čtivá. Doporučila všem. těším se na další díl.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Série Divergence se mi ani trochu nelíbila, a navíc jsem byla obeznámena s faktem, že je to pro mnoho fanoušků Veronicy Roth slabší, než zmiňovaná trilogie. Opravdu nevím, jak je možné, že jsem si knížku nakonec pořídila a přečetla ale, ale jsem za to neskutečně ráda, protože mě to bavilo, a moc. Hlavní postavy jednají rozumně, ale nikoliv přehnaně vyspěle, jsou sympatičtí a i když je vám jich líto, nejsou to žádní ufňukánci. Prostředí, které si Veronica vymyslela a do detailu propracovala, je vskutku kouzelné a ohromující, nic podobného jsem nikdy předtím nečetla, a já se těším, až si konečně najdu čas na pokračování.

vlkove
03.05.2019 2 z 5

V této knize je vymyšlený zcela nový svět, nové planety, nové národy, síla v podobě proudu a občasně nějaké ty nadpřirozené dary. První co je potřeba v mém hodnocení říci je to, že vymyšlený svět mi nesedl. Svět mi přišel překombinovaný a nedostatečně vykreslený. Dějová linka je slabá a hlavní hrdinové mi nepřirostli k srdci, což považuji za celkem velký problém u knihy která má 423 stran.
Série Divergence se mi líbila a četla se skoro sama ale tuto knihu jako by ani nenapsala ta samá autorka.
Série Čáry života určitě má a bude mít své fanoušky. Kniha nebyla určitě ta nejhorší z nejhorších, takže ji řadím do průměru.

a355o
26.04.2019 5 z 5

Potom, co jsem nedočetla ani poslední trilogii od této autorky, jsem neměla moc velká očekávání. Ale nakonec jsem byla překvapená, jak mě příběh chytil. Postavy rostly, měnily se a stále dokázali překvapit, šokovat i dojmout. Těším se na přečtení dalšího dílu. Svět, který zde autorka vytvořila, byl netradiční, plný nápadů a tajů. Úplně nové světy, jejich fungování, kultura, náboženství a řeč potěší nejednoho milovníka scifi a fantasy.

tribi
23.01.2019

Kniha se mi líbila, zajímá mě jak to bude pokračovat, ale už mě docela štvalo jak si pořád mysleli že zabíjí Ryzka. Vždyť má dáno osudem že ho zabije někdo jiný!!!

Barik05
23.01.2019 5 z 5

Super, určitě doporučuji

Elen telemna
20.01.2019 4 z 5

3,5 *
Musím přiznat, že jsem lehce zklamaná. Kniha nebyla špatná, ale...
Postavy nebyly až tak hrozné. Líbilo se mi, že žádná z nich nebyla černobílá. Nikdo nebyl jen hodný nebo jenom špatný. Také se mi moc líbila Akosova láska k bratrovi.
Děj byl předvídatelný a místy zbytečně zdlouhavý. Také mě štvalo, jak byla zápletka s Eijehem potlačovaná a nepropracovaná. A přitom to byl jediný důvod, proč jsem knihu dočetla do konce.
Proč byl Akosův pohled ze 3. osoby, ale ten Cyřin z první? Občas mě to opravdu rušilo.
Nemám v plánu číst druhý díl, protože jediný důvod, proč bych to dělala, by byl ten, že bych chtěla vědět, co se stalo s Eijehem. A to mi za to asi opravdu nestojí...

dzejkbeltygros
16.01.2019 5 z 5

Něco z budoucnosti, z kategorie young adult. Že bych z toho byla tak odvařená jako z Divergence se říct nedá, ale celkem to pohltilo a stojí to za přečtení. Člověk si u toho odpočine od těch rádoby vtipných nebo přeslazených románků. :)

simviki
09.01.2019 3 z 5

Veronica vytvořila zajímavou a propracovanou galaxii, plnou planet s různými podmínkami a typy života. Vytvořila i zvláštní a odlišné kultury. Příběh je plný mystiky, osudových předurčení, věšteb. Má akční i romantickou, i když předvídatelnou, zápletku ( spoiler pro další díl: nebo spoň mně bylo od půlky knihy jasné, že se určité věci zásadně otočí) Nevadí mi ani množství osob , jejich jména a pozvolné seznamování se stylem života a jednotlivými postavami. Co mi však vadilo hodně, bylo syrové násilí. Detailní vylíčení poprav, bojů a mučení. Opravdu to nešlo jinak ? Možná Vám budu připadat jako bába, co moralizuje, ale vážně je třeba naší mládeži vyprávět, jak šestnáctiletý kluk stejně stará dívka jsou navzájem mučeni a co dělají oni druhým ? Nožem, pseudosekem nebo pomocí svých darů? Je dobré si takové postavy oblíbit a brát za vzor? Miluju fantasy a knížky YA ,ačkoliv už mi dávno není náct, ale pokud teda Orákula, věštby a mystika, tak u mě jednoznačně vítězí Percy Jackson.

denniys
22.12.2018 3 z 5

Tak ja nevim..nektere kapitoly byly dobre,nektere ne..pribeh nebyl spatny,svet byl zajimave vymysleny,ale zapletka byla az moc pruhledna a vsechno uz nekde bylo..no uvidime,co prinese dalsi dil,jisty potencial tento pribeh ma..za me proste 50/50

deedulka
03.12.2018 3 z 5

Dala bych jen dvě hvězdy, ale ke konci se aspoň něco začalo dít, tak jsem přidala jednu navíc. Kniha pro mne byla zklamáním, hrozně táhlým zklamáním. Unavovala mne složitost a velká četnost jmen, zdlouhavé popisy všeho možného, málo akce, nedostatek zkoumání světů (čekala jsem akční sběry). Půlku knihy se tam nic nedělo a Cyra s Akosem si povídali. Přitom na začátku se to tak slibně rozjelo, ale pak to zase usnulo. Naopak co se mi líbilo, ať jenom nehaním, byl vymyšlený nový svět s bylinkami, předurčenými osudy, jednotlivými dary a střídání kapitol Cyry a Akose.

nadenka13
06.11.2018

Moc se mi kniha líbila doporučuji

Irsaf
03.11.2018 4 z 5

Bavilo mě to.
Těším se na pokračování...

Fazulajda
29.10.2018 3 z 5

Rozhodně znám i lepší, ale nemůžu říct, že by to bylo špatné. Co mě na této knize zaujalo byly dary, samy o sobě byly zajímavé, navíc mi přišlo, že byl dobře využitý jejich potenciál. Samotný děj nebyl žádnou bombou a místy byl táhlý, ale kdoví, jaký bude druhý díl. Když už jsem u druhých dílů. Jsem zvyklá, že konce ze sérií nikdy nebyly úplně uzavřené, ale v tomto případě mi přišel vyloženě - a hlavně naprosto zbytečně - useknutý.

danyinsidebooks
27.10.2018 3 z 5

3,5*
Musím ocenit nápad s proudem a dary. Plus charektery postav, které byly dobře vykreslené a vyvíjely se. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme se nedozvěděli víc o jednotlivých planet.
Malinko mě vytáčelo to, že používali kluzáky, obrazovky a podobné věci, ale bojovali noži a tak.
Plus mi v některých místech přišla romantika mezi Cyrou a Akosem trochu...umělá, nebo jak to říct.
Ale na druhý díl se těším, jsem zvědavá, jak se to vyvine.

anishta
25.10.2018 5 z 5

Tak zaprvé musím říct, že zbožňuji příběhy, kde se nepřátelství postupně mění v lásku a my pozorujeme, jak vlastně to pouto mezi postavami vzniká. Každopádně, tady to nebylo jenom o nějakém tvoření pouta. Kniha je napínavá a já jsem se nedokázala odpoutat. Autorka vytvořila zajímavý svět, který se mi hodně líbil. Líbilo se mi pojetí, že každý dar může být zároveň prokletím. Teď nějak nemám vůbec tušení, kam se může příběh stočit v druhém díle, ale jsem hodně zvědavá. Super!

EleanorJane
24.10.2018 4 z 5

Nejdříve jsem se do knihy musela začíst. Ze začátku mi nic nedávalo smysl. Ale jak se děj rozvíjel, věci začaly dávat smysl. A pak už jsem se od toho nedokázala odtrhnout. Akose a Cyru jsem si prostě zamilovala. Už se nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat...

Lenka_S
15.10.2018 2 z 5

Ufff, co napsat? Docela jsem se na knihu těšila, ale jsem zklamaná. Kdybych byla ten typ čtenáře, který knihu odloží, když ho kniha nezaujme, udělala bych to. Jenže já se s tím vždy peru i když mě to nebaví a s první půlku téhle knihy jsem se opravdu prala. Hned na začátku jsem měla problém zapamatovat si všechna ta jména, ale to si za čas sedlo, přesto jsem se musela do čtení nutit a pravidelně jsem u 10 stránky usínala. Druhá polovina knihy už se četla docela dobře, ale stejně knize jako takové chybělo něco, co by mě nutili k tomu abych chtěla vědět jak to bude dál. Do druhého dílu se nepustím.