Bestiář

Rukopis, jehož iluminace zobrazují bájná stvoření, která se podle legend kdysi procházela zahradami ráje; kniha, jež byla po staletí předávána z generace na generaci v jedné z nejmocnějších rodin arabského světa, je teď svěřena mladé a krásné kurátorce Beth Coxové. Je to však její manžel, paleontolog Carter Cox, kterého výzkum dovede k objevení sbírky žijících zázraků přírody a jejich hrůzných vlastností. Mýty a skutečnost se spojí. Carter musí otevřít bránu prastarého světa a ven vypustí stvůry, které zatím žily jen v těch nejhorších snech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122732/bestiar-OQ6-122732.jpg 3.653

26.05.2020

Taková napínavá pohádka...

Dezi
18.10.2019

Zajímavý nápad, ale jaksi....nedodělané, odbyté, spousta otázek zůstala nezodpovězených. Třeba:
(Spoilery)
1.) odkud ten arabský rod ta zvířata, desetitisíce a více let údajně vyhynulá, nabral?
2.) jak je dokázali tolik století odchovávat - že by při malém množství exemplářů a příbuzenské plemenitbě nedošlo k degeneraci?
3.) proč vlastně nechali vytvořit rukopis, který jejich potomci neuměli přečíst?
No, zůstanu raději u Jamese Rollinse :-)

jfialova
11.10.2018

Kniha mě bohužel vůbec nenadchla. Hlavní hrdinové mi nebyli příliš sympatičtí-autor překombinoval jejich kladné vlastnosti, byli příliš dokonalí, aby budili alespoň zdání toho, že by mohlo jít o skutečné osoby. Tudíž bylo jasné, že jako superlidi vyřeší všechny záhady a nic se jim nestane. Námět jinak zajímavý (za to ta jedna hvězda), ale celkově to působí strašně lacině a neučesaně.

anko57
01.01.2018

Napínavá, čtivá kniha.

Dandulka
24.09.2017

Je to už nějakou dobu, co jsem tuhle knihu četla, ale vím, že se mi moc líbila, byla napínavá a velmi čtivá.

jan0504
26.08.2015

Dobrý pribeh, ale bohuzial ma to nejak nevtiahlo do deja. Chybalo mi tam viac napatia.

PAVEL z BRNA
06.03.2015

Miluji romány o knihách a tento mě rovněž nadchl i když ze začátku se toho tam moc neděje a když se věci pohnou, najednou to končí. Takže jde o skvělou knihu s hororovými prvky a asi si přečtu i Vigilii.

hastings
04.07.2014

Očekávání po Vigilii velká, takže malinko zklamala. Přesto čtivá.

mýty a legendy

Robert Masello