Carrie

Carrie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4154 547

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

kiki11
16.11.2014 5 z 5

Mně se kniha Carrie líbila opravdu moc, přečetla jsem ji za dva dny a nemohla se od ní odtrhnout. Za sebe říkám - jedna z nejlepších kingovek.

Lenourt
16.11.2014 2 z 5

Nic moc, asi jsem očekávala příliš mnoho. Psychologie vyšinuté matky byla vystihnuta geniálně, ale celkově ve mně příběh moc stopu nezanechal...

BUBO26
11.11.2014 4 z 5

Taká jednohubka. Pomerne originálny príbeh, veľmi dobrá psychológia postáv, skvelé budovanie napätia. Veľmi dobrý štýl písania, aj keď sa mi zdá, že určený najmä na mainstreamového čitateľa. Mne tá kniha veľa nedala.
(moja prvá kniha od Kinga)

BernardBlack
07.11.2014 3 z 5

"Carrie, žere hovna"no a co?Sto lidí, sto chutí:)Rozhodně je to chuťově výraznější než prefabrikované umělotiny, jenž máme dnes:)Tahle kniha patří ke Kingově podprůměru (vzhledem k tomu co za mistrovská díla později napsal), ale v rámci žánru pořád nadstandard a navíc se už tehdy dokázal bravurně vcítit do ženské "psyché" (viz Bloody Mary Carrie a její šílená matka:)

Séboun
22.10.2014 3 z 5

Mistrova prvotina mě tolik nezaujala, ale dávám plusové body za šílenou matku.

3/5

imczechgirl
17.10.2014 3 z 5

Nevím, mám z toho trochu rozporuplné pocity. Nepřišlo mi to nijak výjimečné, ani strašidelné, ani napínavé. Takové nijaké. Prostě nenadchne, neurazí.

clever.potheat
12.10.2014 odpad!

Tohle byla strašná nuda, ani jsem to nedočetl.

adorjas
12.10.2014 2 z 5

Mne Carrie neučarovala- napriek krátkej stopáži ma knižka nudila a musela som preskakovať state. Žáner mi neprišiel hororový, atsmoféru som tiež nepociťovala, ako napríklad pri inej Kingovej knižke (Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona). Verím, že toto bol len ojedinelý prípad, a teším sa na ďalšie knižky pána Kinga :)

Véča
04.10.2014 5 z 5

Carrie je úžasná knížka, všem ji moc doporučuji! Nechci se opakovat, ale je opravdu moc chytlavá, člověk ji přečte prostě jedním dechem. :3

Pitbullka
24.09.2014 5 z 5

Ta knížka je prostě super. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Matka Carrie mi teda nevýslovně lezla na nervy, ale ten příběh byl skvělý. Bohužel jsem viděla i film z roku 2013 a ten doporučit nemohu, to je brak.

LucieRossi
21.09.2014 4 z 5

Nedokážu popsat, čím mě kniha tak zaujala, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout. V podstatě jednoduchý příběh, ale skvěle popsaný.

Lablynt
21.09.2014 4 z 5

Pět hvězd jsem nedala jen proto, že tam bylo málo krve a vnitřností :D

slepyce
12.09.2014 4 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila, vžila jsem se do Carrie a všechno jsem prožívala s ní. Výstřižky mi dávaly pocit, že se to všechno doopravdy stalo, že to autor sesbíral a napsal knihu založenou na skutečném příběhu.
Jak příběh postupoval, rostlo napětí a já se nemohla dočkat konce. Přestože kniha je doslova epická konec mě zklamal. Čekala jsem něco víc. Místo finálního ohňostroje to prostě vyšumělo

dearkiki
08.09.2014 4 z 5

Příběh jsem znala z filmu, takže mi bylo jasné do čeho jdu. Knižní verze mne ničím nepřekvapila, ale přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Líbí se mi jak se postavy vyvíjejí - tedy hlavně samotná Carrie. Můžeme sledovat, jak její psychiku ovlivňuje okolí a jeho postoje - ať už jde o zastrašování matkou, výsměch spolužaček, rozvíjející se důvěra v přátelství, a konečně nenávist a pomsta, která vše změní a zničí.

knihomolka01
31.08.2014 5 z 5

Nevím jestli bych přiřadila tuhle knihu k hororům. Nepřišla mi nijak zvlášť strašidelná. Byla skvělá, ale strašidelná ne.

Ačánek
28.08.2014 5 z 5

přesně podle mojich očekávání. moc dobrí kniha. doporučuji :-)

Andrée
13.08.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Prostě Vás to vtáhne do děje a nepustí ven, dokud Carrie nepřestane. :)

callahanh
07.08.2014 4 z 5

Carrie je na debut dobrá kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s tím zvyknout si, jakým stylem vlastně King píše, ale když jsem si zvykl, bylo to fajn. Jinak má kniha spád a stejně jako ostatní kingovky ji přečtete jedním dechem. Trošku slabší na knize je začátek, kdy se telekinetické schopnosti Carrie projevují jen občas a nárazově; spíše to vypadá jako román o šikanované teenagerce. Konec ale vše vyváží, v duchu jiných kingových románů je zničeno celé město a zemře hodně lidí. Knihu rozhodně doporučuju, určitě neprohloupíte, když si ji přečtete. Nepatří sice mezi mistrovy top knihy, ale na osmdesát až devadesát procent to stačí bohatě a to není málo. 80%

fiona007
07.08.2014 4 z 5

Knížku jsem přečetla během jednoho dne, protože se od ní nedalo odtrhnout. Rozhodně zajímavé podání příběhu.

Lidudu
06.08.2014 4 z 5

Z téhle knížky plyne úžasné ponaučení pro šikanátory. Budete-li šikanovat divná děvčata může se vám stát, že zemřete brutální a velmi bolestivou smrtí