Carpe Diem - Reedice

Carpe Diem - Reedice https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25555/bmid_carpe-diem-C9N-25555.jpg 5 197 28

Carpe Diem série

Družstva a čety námořní pěchoty nejsou považovány za speciální jednotky. A asi nikdy nebudou. Žádná elita a urozená modrá krev. Jsou to takové holky pro všechno: skoč támhle, udělej tohle. Hoří někde a Delta se právě opaluje na pláži? No co, pošlete tam ty maníky. Že nemají pro tenhle úkol tu správnou výzbroj a výcvik? Však oni si poradí. A když ne, je přece tak snadné je nahradit. Šedesát dnů přijímače pro kluky sebrané rovnou z ulice je směšně levná investice ve srovnání s rangers kurzem nebo roky trvajícím zdokonalováním starých dobrých tuleňů... - vrchní seržant Brackett.... celý text

dobroslav9182
09.01.2015 5 z 5

Jak jinak než plnou palbou hodnotit sebrané vydání dvoudílné série Carpe Diem? Nejlepší česká military science fiction ever!!!

Tazz1
04.01.2015 5 z 5

Military scifi je moje krevní skupina a Robert Fabian patří v tomto ohledu mezi špičku

Eigis
10.05.2014 5 z 5

Fabianův styl se mi líbí. Ve svých knihách to příliš nepřehání se sci-fi složkou, takže jsem měl občas pocit, že čtu příběh ze života dnešních speciálních jednotek a sci-fi nádech to má protože autor chce občas přidat nějakou speciální hračku a vymýšlí prostředí dle svých potřeb, bez limitů, které by mu dávala geografie naší planety.

Na rozdíl od mariňáků má carpe diem nějaká hlušší místa, především v částech odehrávajícími se mezi výcvikem a náročnějšími misemi, ale i tak se jedná o čtivou záležitost se sympatickými hrdiny.

kuSty
23.07.2013 5 z 5

Hvězda a Mariňáci se mi líbily víc, ale pěkné čtení to bylo!

Rawen616
14.06.2013 5 z 5

Dokonale popsaný výcvik a život u vesmírné pěchoty. Po dalším pročtení trochu změním svůj komentář. Zpočátku mi vadilo, že kniha je vlastně dost klišovitý příběh o postupu nováčka tvrdým výcvikem který zatne zuby a nakonec se dostane k elitě. Splní pár misí a je konec. Žádná extra zápletka ale nakonec jsem musel usoudit, že to je vlastně ideální postup. Autor prostě chtěl co nejrealističtěji přiblížit jak by mohla služba u takové vesmírné armády jednou vypadat z pohledu obyčejných vojáků které velení posílá kam se mu zachce a oni mají pramalý vliv na to, to nějak ovlivnit nebo zasáhnout osudově do koloběhu světa. Z tohohle pohledu asi kniha trochu zklame milovníky ság a velkolepých příběhů s osudovými hrdiny. Jinak ale mohu jen chválit - zejména výcvik který zabírá většinu knihy je naprosto užasná záležitost kdy opravdu budete trpět i s hrdiny. Další atmosferickou vychytávkou jsou záhady na které hrdinové během misí narazí ale nikdo jim je nevysvětlí, protože jsou to prostě jen pěšáci kteří mají poslouchat rozkazy a né nad věcmi přemýšlet. Pro milovníky military/scifi jde spolu s Mariňáky od stejného autora o opravdu asi jednu z nej knih na našem trhu.

ferda
06.03.2013 5 z 5

Oba dva díly vlastním a tak jsem byl zvědavý na nové vydání. A opět nezklamalo. Akorát ten dodatek, ten mi teda nějak nepasoval.Jinak knížka je vynikající!!!

olle3
25.01.2013 4 z 5

Líbí se mi podrobný styl psaní, dobře se to četlo, napínavé. Akorát mi chyběla pointa nebo alespoň vysvětlení těch několika málo záhad, které v knize byly.

Cybulus
30.11.2012 5 z 5

Na Roberta Fabiana jsem narazil poprve v kniznim bazaru na Festivalu Fantazie, kde jsem si za par kacek koupil Marinaky. Musim rict, ze me opravdu zaujal.

Za sebou mam zatim prvni cast Carpe Diem. Trosku jsem se obaval, ze popis vycviku me prestane bavit, nastesti se tak nestalo a byl jsem odmenen neuveritelne napinavym zaverem prvniho dilu. Libilo se mi nenapadne propojeni s universem (nemohu napsat koho/ceho, aniz bych spoiloval ;))

válečné sci-fi české sci-fi česká fantastika

Část díla

Robert Fabian