Carpe Diem

Družstva a čety námořní pěchoty nejsou považovány za speciální jednotky. A asi nikdy nebudou. Žádná elita a urozená modrá krev. Jsou to takové holky pro všechno: skoč támhle, udělej tohle. Hoří někde a Delta se právě opaluje na pláži? No co, pošlete tam ty maníky. Že nemají pro tenhle úkol tu správnou výzbroj a výcvik? Však oni si poradí. A když ne, je přece tak snadné je nahradit. Šedesát dnů přijímače pro kluky sebrané rovnou z ulice je směšně levná investice ve srovnání s rangers kurzem nebo roky trvajícím zdokonalováním starých dobrých tuleňů... - vrchní seržant Brackett....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25555/carpe-diem-C9N-25555.jpg 4.7149

Carpe Diem (1.)

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno:, Straky na vrbě

Kniha Carpe Diem

NemmamSlov

Moja premiéra od Roberta Fabiana a je pravdou, že som sa strašne tešil na mariňácku sci-fi rezbu. Čakal som niečo na štýl Hviezdnej pechoty, kde ľudsvo bojuje proti prerasteným mimozemským hmyzom, ale nakoniec mi to pripadalo ako Alahov hnev od Leoša Kyšu. Avšak, bolo na príbehu cítit Fabianovu skúsenosť z armády. V prvej časti sa človek moc akcie nedočká, hlavný hrdina prechádza výcvikom, kde samozrejme nemôže chýbať tvrdá buzerácia a štipka čierneho humoru, ale druhá časť príbehu nesklame a prináša plno akčných momentov, kde sa nešetrí horúcim olovom, tečú potoky krvi a recituje plno hrdinských výrokov, a ano ani v tejto časti nechýba mariňácky humor. Teším sa na ďaľšie pokračovanie.

Janadvorackova

Jako vždy perfektní.
Člověk by řekl, že bichle si zaslouží obsáhlé okecávání, ale já nějak nemůžu. Když knížku přečtete za dva dny a atmosféra vás vtáhne a navodí vám přesně takové rozpoložení, kvůli němuž "má smysl číst," tak si, jako po dobrém obědě, stačí pohladit bříško a šmátnout po další dobrotě.

buster21
13.02.2018

skvelé čítanie .. za mňa palec hore

witko
20.12.2017

Podle mne je vidět že Fabian určitě má odslouženou nějakou zajímavou misi. Moc dobře ví o čem píše. Je to chytlavé, čtivé. Mám rád jeho knihy.

MonicaMonique
09.08.2017

Tak to tedy byla jízda. Jedním slovem boží. Hned se jdu vrhnout na druhý díl

Northland
10.07.2017

Výborná kniha, která má spád a velice vhodně dává dohromady sci-fi a military....

orson
19.06.2017

Četl už jsem podruhé a určitě ne naposledy. Moc dobře napsané, skvělá akce i zápletky a nápady... tak zase za 5-10 let :)

zimela
03.10.2016

Ne ty ukňourané nářky levičáckých chcípáků a pacifistů, ale příležitost udělat karjéru, u toho si zastřílet z rotačáku, ozdobit pár taktických nukleárních hlavic cool hláškami, a vůbec si užít spoustu mužné, družné a kulervoucí akce, co z vás srá*ů nadělá pořádný chlapy, to je Válka! Už aby nám tu nějaká malá, šikovná, co nevidět přistála..
..slintáte?..to si pak jistě dovedete představit tíhu pěsti mého spravedlivého pobouření, když jsem zjistil (he?!!), že tím vším Carpe diem není.(a to se situace na Měsíci vyvíjela tak nadějně)
Fabián holt ukuchtil něco jiného, vážnějšího, střízlivějšího a nefrajerského. Vůčihledně mým očekáváním si teda jako dovolil dost. Ale víte co? Taky to má svoje. 4 pěkné ****
Tak kapr bohům!

groula
13.07.2016

Husty. Hrozně dlouhy a hrozne husty

bb69
12.03.2016

V prvej časti sa mi najviac páčil perfektne opísaný výcvik mariňákov, v druhej časti nemala chybu záverečná mela, ale aj to ostatné medzi tým nebolo na zahodenie. Vcelku, opäť skvelé fabianovské military sci-fi.

Mortiis
29.06.2015

Začiatok perfektný, stred trochu nuda a záver v pohode. Celkovo akčný nárez ako sa na military scifi patrí. Podľa mňa lepšie ako Mariňáci.

dobroslav9182
09.01.2015

Jak jinak než plnou palbou hodnotit sebrané vydání dvoudílné série Carpe Diem? Nejlepší česká military science fiction ever!!!

Tazz1
04.01.2015

Military scifi je moje krevní skupina a Robert Fabian patří v tomto ohledu mezi špičku

Eigis
10.05.2014

Fabianův styl se mi líbí. Ve svých knihách to příliš nepřehání se sci-fi složkou, takže jsem měl občas pocit, že čtu příběh ze života dnešních speciálních jednotek a sci-fi nádech to má protože autor chce občas přidat nějakou speciální hračku a vymýšlí prostředí dle svých potřeb, bez limitů, které by mu dávala geografie naší planety.

Na rozdíl od mariňáků má carpe diem nějaká hlušší místa, především v částech odehrávajícími se mezi výcvikem a náročnějšími misemi, ale i tak se jedná o čtivou záležitost se sympatickými hrdiny.

kuSty
23.07.2013

Hvězda a Mariňáci se mi líbily víc, ale pěkné čtení to bylo!

Rawen616
14.06.2013

Dokonale popsaný výcvik a život u vesmírné pěchoty. Po dalším pročtení trochu změním svůj komentář. Zpočátku mi vadilo, že kniha je vlastně dost klišovitý příběh o postupu nováčka tvrdým výcvikem který zatne zuby a nakonec se dostane k elitě. Splní pár misí a je konec. Žádná extra zápletka ale nakonec jsem musel usoudit, že to je vlastně ideální postup. Autor prostě chtěl co nejrealističtěji přiblížit jak by mohla služba u takové vesmírné armády jednou vypadat z pohledu obyčejných vojáků které velení posílá kam se mu zachce a oni mají pramalý vliv na to, to nějak ovlivnit nebo zasáhnout osudově do koloběhu světa. Z tohohle pohledu asi kniha trochu zklame milovníky ság a velkolepých příběhů s osudovými hrdiny. Jinak ale mohu jen chválit - zejména výcvik který zabírá většinu knihy je naprosto užasná záležitost kdy opravdu budete trpět i s hrdiny. Další atmosferickou vychytávkou jsou záhady na které hrdinové během misí narazí ale nikdo jim je nevysvětlí, protože jsou to prostě jen pěšáci kteří mají poslouchat rozkazy a né nad věcmi přemýšlet. Pro milovníky military/scifi jde spolu s Mariňáky od stejného autora o opravdu asi jednu z nej knih na našem trhu.

ferda
06.03.2013

Oba dva díly vlastním a tak jsem byl zvědavý na nové vydání. A opět nezklamalo. Akorát ten dodatek, ten mi teda nějak nepasoval.Jinak knížka je vynikající!!!

olle3
25.01.2013

Líbí se mi podrobný styl psaní, dobře se to četlo, napínavé. Akorát mi chyběla pointa nebo alespoň vysvětlení těch několika málo záhad, které v knize byly.

Cybulus
30.11.2012

Na Roberta Fabiana jsem narazil poprve v kniznim bazaru na Festivalu Fantazie, kde jsem si za par kacek koupil Marinaky. Musim rict, ze me opravdu zaujal.

Za sebou mam zatim prvni cast Carpe Diem. Trosku jsem se obaval, ze popis vycviku me prestane bavit, nastesti se tak nestalo a byl jsem odmenen neuveritelne napinavym zaverem prvniho dilu. Libilo se mi nenapadne propojeni s universem (nemohu napsat koho/ceho, aniz bych spoiloval ;))