Čarovný kraj

Čarovný kraj Jiřiny Pilátové je plný obyčejných příběhů ze Žítkové. Soubor krátkých povídek, některých v nářečí, dokresluje 28 barevných ilustrací Tomáše Diblíka

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294902/carovny-kraj-gTD-294902.jpg 57
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Tomáš Ježek - Ottobre 12

MildeZ

Hezké a čtivé. Doplněno o ještě hezčí ilustrace. Po již druhé návštěvě tohoto kraje jsme knihu zakoupili a zvládnuto na jeden nádech ;-)

medlovice

Krásná knížka plná vzpomínek , psaná s něhou a spoustou nostalgie. Dýchá z ní trochu zašlé kouzlo toho obyčejného života na vesnici , kdy děti nezahálely u televize ale od malička musely na pole a pomáhat a poslouchat . I když jsem mladší než autorka , spoustu věcí znám a dávám jí ve všem za pravdu . Určitě bylo hezčí dětství venku mezi poli , zvířaty a lidmi , s babičkou ,která pekla dobrotky , kdy bylo cukroví vzácností a víc si všeho vážili , než ti dnešní , kdy děti mají od tří let mobil v ruce a nic jiného nedělají než sedí na zadku. Já bych chtěla žít ve staré chalupě a sedlačit, vlastně tak žiji a znám všechny polní práce. Pohodové , úsměvné čtení pro každého.

O Žítkovských bohyních ani slovo.

haaabi
17.07.2017

Milé povídání o tom, jak se dříve žilo (především dětem) na Žítkové.

Autor knihy

Jiřina Pilátová