Čarovný kraj

Čarovný kraj Jiřiny Pilátové je plný obyčejných příběhů ze Žítkové. Soubor krátkých povídek, některých v nářečí, dokresluje 28 barevných ilustrací Tomáše Diblíka

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294902/carovny-kraj-gTD-294902.jpg 4.810
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Tomáš Ježek - Ottobre 12

Kniha Čarovný kraj

ElizabethK
25.09.2019

Nádherná kniha plná vzpomínek na dřívější Žítkovou. Popis prací na poli a kolem domu, svátků a tradic se střídá s nádhernými malbami - na začátku každé kapitoly jedna.
Několik málo kapitol je napsáno i tamějším nářečím, což skvěle dokresluje atmosféru celé knihy.
Je vidět, že autorka vzpomíná na svůj rodný kraj s láskou a úctou.

Fíčica
21.11.2018

MAlebné

MildeZ
31.07.2018

Hezké a čtivé. Doplněno o ještě hezčí ilustrace. Po již druhé návštěvě tohoto kraje jsme knihu zakoupili a zvládnuto na jeden nádech ;-)

medlovice
16.07.2018

Krásná knížka plná vzpomínek , psaná s něhou a spoustou nostalgie. Dýchá z ní trochu zašlé kouzlo toho obyčejného života na vesnici , kdy děti nezahálely u televize ale od malička musely na pole a pomáhat a poslouchat . I když jsem mladší než autorka , spoustu věcí znám a dávám jí ve všem za pravdu . Určitě bylo hezčí dětství venku mezi poli , zvířaty a lidmi , s babičkou ,která pekla dobrotky , kdy bylo cukroví vzácností a víc si všeho vážili , než ti dnešní , kdy děti mají od tří let mobil v ruce a nic jiného nedělají než sedí na zadku. Já bych chtěla žít ve staré chalupě a sedlačit, vlastně tak žiji a znám všechny polní práce. Pohodové , úsměvné čtení pro každého.

O Žítkovských bohyních ani slovo.

haaabi
17.07.2017

Milé povídání o tom, jak se dříve žilo (především dětem) na Žítkové.

Směšné lásky
Směšné lásky