Čarovný kámen Brisingamenu

Čarovný kámen Brisingamenu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2771/bmid_carovny-kamen-brisingamenu-dS5-2771.jpg 3 68 12

Alderley série

Klasika anglické fantasy se konečně dostává do rukou i českým čtenářům. Se Susan a Colinem se dostaneme do příběhu, který zlověstně povstává ze starobylých mýtů a legend. Temné bytosti zla získávají čarovný kámen Brisigamenu a je jen otázkou času, kdy se jim podaří ovládnout čarovnou moc v něm ukrytou a zničit navěky dobro. Budou Colin a Susan ochotni bojovat za záchranu dobra, nebo raději zapomenou, že se setkali se světem trpaslíků, elfů a čarodějů? Čarovný kámen Brisingamenu vyšel poprvé v roce 1960 a je považován za klasiku literarury pro děti a mládež. Jeho autor Alan Garner by se ale určitě nespokojil se známkou spisovatele, jehož díla jsou určena výhradně dětem. Román obratně skládá dohromady realitu s dávnými magickými legendami keltského a artušovského původu a příběhy, které mu v dětství vyprávěl dědeček.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Weirdstone of Brisingamen , 1960

Liduka
10.08.2023 4 z 5

Byla to vcelku zajímavá kniha plná akce a prchání, jen ta jména byla otřesná.

Zelený_Drak
08.08.2022 1 z 5

Doma mám druhý díl česky, tak jsem zkusila první díl jako audio v originále. Moc mě to nebavilo, ale nebyla jsem si jistá, nakolik je to knihou a nakolik tím, že nedávám "venkovský" (asi velšský) dialekt některých postav. Nelíbil se mi konec. Úplně useknutý. V poměru k bloudění v dolech velmi rychlé rozuzlení postrádající napětí a jakékoliv informace, co se s postavami stalo pak.

Stavba vět je každopádně strašně šroubovaná, takže jsem se rozhodla dát šanci i tomu druhému dílu, který mám doma česky, protože tady by překlad paradoxně mohl předčit originál.

claudiavas89
13.04.2020 3 z 5

Oddechovka

popeluška
26.03.2020 4 z 5

Kniha se četla moc pěkně....nenáročná, odpočinková. Bavila mě, užila jsem si ji :-) Ještě tedy zkusím i druhý díl.

Nyakay
23.04.2018

Tato knížka mě zajuala, když jsem byla mladší a i teď i když už mám za sebou vyšší ligu jako Eragon nebo Pán prstenů ji mám ráda a občas se k ní vrátím. Je to jednoduchá kniha, poměrně rychle se čte a člověk ani nemusí u ní moc přemýšlet. Je to dobrá kniha na pauzu mezi složitější literaturou.

KatnissLavender
01.12.2014 1 z 5

Jedna z mála knih u které jsem se musela hodně přemáhat, abych ji vůbec dočetla... Možná se k ní ještě někdy vrátím a změním názor, ale teď ji, ani další díly opravdu číst nechci!

šošana-lilie
14.05.2014 1 z 5

Tahle kniha byla dost nudná.
Všechno mi po asi pěti dnech vypadlo z hlavy.:/

Nikolka001
05.01.2014 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu ohodnotím. Bohužel jsem byla opravdu velice zklamaná. Netušila jsem, že můžu najít knihu, která ve mně absolutně nic neponechá, nebaví mě a ještě abych se modlila, abych se dočkala poslední stránky, tak to už je opravdu příliš.
Knížka byla napsána nudných způsobem, který mě od začátku deprimoval. Opravdu horší knihu jsem nečetla. :/

neta
28.04.2013 3 z 5

Fantasy, jakých je na trhu plno. Myslím, že po přečtení ji člověk brzo pustí z hlavy.

Zackna
14.04.2013 3 z 5

Myslím že podobných fantasy knih je hodně... ale bylo zájímavé jí číst.

Hanyuu-hime
05.06.2012 3 z 5

Vlastně to nenabízí vůbec nic nového, podobný příběh je v nespočtu dalších fantasy knih. Ale není to vyloženě špatná kniha, dá se v klidu číst, musím říct, že místy tedy dokáže i nudit, ale těch místs je tam jen pár.
Jinak je to ale příjemné čtení na zabití času.

Alexxandra
02.06.2012 5 z 5

Skvělá kniha,jedna z mých oblíbených,bylo mi docela líto když končila

anglická literatura fantasy pro děti

Alan Garner
anglická, 1934