Čarodějův učeň

Čarodějův učeň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21234/bmid_carodejuv-ucen-uor-21234.jpg 5 548 132

Na tomto příběhu pracoval Otfried Preussler deset let. Tento někdy temný a strašidelný příběh je určen spíš větším dětem. Inspirací mu byla stará lužickosrbská pověst o chlapci Krabatovi. Čarodějův učeň, který poznává temné stránky černé magie a bojuje proti svému mistrovi, je přiběhem, který stojí za přečtení.

Fantasy Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Argo

Krabat , 1971

Dandy87
24.07.2016 5 z 5

Čarodějův učeň mi připomněl, jak krásné je být dítětem, a jak důležité je nezapomínat věřit v sílu lásky a přátelství. To jsou ta největší kouzla, pomocí nichž lidé opravdu čarují a nemusí kvůli nim navštěvovat žádnou Černou školu. Děkuji, pane Preusslere, a doufám, že jednou budu mít tu čest předat Vaši knihu svým potomkům, stejně jako my jsme ji dostali darem od našich rodičů.

Blancheerka
16.07.2016 3 z 5

Ač hororový příběh, je podán až pohádkovou formou a to se mi moc líbilo. Četlo se to samo, knížku jsem zhltla za pár dní

medvedice3
31.12.2015 5 z 5

Nelze nevzpomenout i stejnojemnný animovaný film (režie Karel Zeman, 1977).

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Čarodějův učeň sice obsahuje pohádkový příběh o kouzlech, zároveň v sobě však ukrývá i temné hororové prvky. Věřím, že by se kniha mohla líbit i dnešní mládeži a nejspíš i dospělejším čtenářům.

Eventful
21.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako malá a utkvěla mi v paměti, ani nevím proč. Rozhodně se k ní plánuji ještě jednou vrátit, i když to většinou nedělám.

Ivadus
15.07.2015 5 z 5

Audiokniha Čarodějův učeň s Lukášem Hlavicou je prostě skvělá!!!!!

Madi
29.04.2015 5 z 5

Nádherný, i když ponurý a vlastně ne moc pohádkový příběh. Navíc nese hlubší poselství.
Přečteno 3krát a jistě ne naposledy.
Jestli se vám líbila kniha, doporučuju i film, který neveselou atmosféru skvěle dokresluje. Krabateee...

Hanule_bambule
25.02.2015 5 z 5

Mystický příběh, ze kterého běhá mráz po zádech...poslechla jsem na doporučení audioknihu načtenou Lukášem Hlavicou a bylo to neskutečně krásné vyprávění, ke kterému se budu ráda vracet.

Dudu
18.02.2015 5 z 5

Knihu jsem četl před lety, a proto jsem si řekl, že bude dobré, když si toto krásné dílo opět připomenu. Rozhodl jsem se vydati tentokráte cestou audiopodoby. Když jsem se zaposlouchal do prvních vět od L. Hlavici, hned mi bylo jasné, že tento hlas je jako stvořený pro toto krásné-temné vyprávění. Postupně jsem se opět nořil do příběhu, jenž se odehrává na Lužici-území, které je i mým domovem. Hlavní děj knihy je hodně krutý-ale to okolo je prostě krásný odraz jakéhosi zamilování do života na tomto kusu země. Země, kde se prochází krásná kantorka, kde voní jarní les, kde se budeš těšit na konec zimy a kde možná něco dobře dopadne...

knihomolka01
24.01.2015 5 z 5

Knihu jsem četla celkem dávno, a když bylo v té době léto a všude panovalo horko, mě při čtení tohoto příběhu běhal mráz po zádech. :) Čarodějův učeň je perfektní příběh a já doufám, že brzo shlédnu i film, na ten se totiž těším.:D

Mick3y
16.01.2015 5 z 5

Můj první přečtený horor :) (jako 10ti-letému mi to nahnalo celkem strach, ale nemohl jsem přestat číst)

Shardlake
05.10.2014 3 z 5

Jako dítě jsem několikrát viděla zfilmovaný animovaný příběh a vždy mě naháněly hrůzu kresby Mistra s páskou přes oko a ponuré prostředí. Přesto jsem si po letech tuto knihu ráda přečetla, abych si připomněla její děj, který vychází ze staré lužickosrbské legendy ze 17. a 18. století. Doporučuji.

Mikisan
17.09.2014 5 z 5

Báječný, skvělý, temný, mystický příběh!

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

doporučuji! vážně skvělá :)

Malefisto
19.05.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha....temná, mystická ale pokaždé když ji čtete v ní najdete něco nového. Řadím mezi mích top 10 knížek a vřele doporučuji.

mdracek
16.05.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská knížka.... Je to vlastně trochu horor, ale vzpomínám si, že vždycky když jsem byla nemocná, četla jsem tuhle knížku. Příběh je neuvěřitelně tajemný a docela napínavý, mohla jsem to číst pořád dokola a nikdy mě to neomrzelo....

petule22
13.05.2014 5 z 5

Strašidelná pohádka s úžasnou atmosférou, doporučuji :)

mgeisselreiter
10.05.2014 4 z 5

Velmi dobře napsané, čtivé. Nepřišlo mi to ani jako pohádka, ale spíš jako takový zajímavý příběh ze starší doby. 80%, 10.5.2014

krabat
31.03.2014 5 z 5

Výborný a strašidelný příběh četl jsem to snad pětkrát a ta atmosféra je tam stále za mě hodnoceni plná palba

Guepp
17.03.2014 5 z 5

Lužičtí srbové vyrostli na Krabatovi a Češi na Krtečkovi, ano, měli jsme bezpochyby jednoduché dětství bez stresu :-D Pro mě suprová knížka! Doporučuji :)