Čarodějův odkaz

Čarodějův odkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332169/bmid_carodejuv-odkaz-EWy-332169.jpg 4 75 28

Znáte to z Hry o trůny. Mladší královský syn je nespokojený se svým údělem druhého v pořadí, a tak se rozhodne svého bratra následníka zbavit. Jakýmkoli způsobem, třeba i s pomocí temného čaroděje. A že přitom elegantně odstraní i bratrovu snoubenku, která je čirou náhodou rybou proměněnou v dívku, to už je jenom bonus. Jenomže následník má k ruce snoubenčiny kamarády, kočku a drozda… Vtipné i drsné, poetické i přímočaré, pohádka i temná fantasy v jednom. Ideální recept pro zlepšení nálady.... celý text

vlkodlaq
16.03.2018 5 z 5

Knihu jsem si chtěl jen prolistovat a zařadit do seznamu plánované četby (to je jen vzletné označení pro hromádku knih na nočním stolku..), ale nějak jsem se začetl a už jen nerad odkládám. Od začátku velmi čtivé, příjemně oddechové a svěží. Stylem, který se nebere příliš vážně, ale přesto pěkně vykresluje pohádkové prostředí, mi připomíná Kedrigerna v tom nejlepším slova smyslu.

Fantasysvet
09.03.2018 4 z 5

S přáteli, kteří stále nesou atributy zvířat, z nichž byli proměněni, se vydáváme na dobrodružnou pouť, ve které nechybí draci, temný mág, úklady, spiknutí a láska. Těch 223 stran uteče jako voda. Ale příběh je vážně zábavný a mile úsměvný. Mezi hrdiny to správně jiskří a o akci není nouze. Autor nás provede nejednou zajímavou lokací. Takové peklo reálného socializmu je věru lahůdkový příklad.

Obálka podle ilustrace Dana Černého k téhle knížce sedne. O to víc zamrzí, že v ní nejsou žádné, byť černobílé ilustrace. Zkrátka a dobře. Čarodějův odkaz je příjemnou jednohubkou, u které si ostřílený čtenář fantasy zavzpomíná na své čtenářské začátky. A v pravý čas knihu s úsměvem a slovy „Na, přečti si to, bude tě to bavit“ předá knihu své dceři či synovi.

Nevimm
03.03.2018 4 z 5

Nějaká jatka by to mu i prospěla a trocha té krve. Jinak krásná pohádka a všechny ,,klišé" co k tomu patří.

Geramon
12.12.2017 5 z 5

Tedy to je opravdu parádní kniha.
Je to něco mezi Fantasy a pohádkou.
Ale hrozně příjemné čtení. A přečetl jsem jí strašně rychle.
Je to ještě lepší dle mého než Kedrigern a toho mám opravdu rád. Opravdu vřele doporučuji.

Mark
05.09.2017 5 z 5

Krasna oddechová kniha. Pěkně napsáno.

Nejene
17.08.2017 5 z 5

Krásná knížka. Příjemná, čtivá, lehká, úsměvná, prostě ideální čtení na letní večery. Okamžitě jsem si oblíbila všechny postavy a čtení jsem si opravdu užívala. Možná to nebylo úplně to co jsem očekávala, ale to ve výsledku vůbec nevadilo.

Dadula118
10.07.2017 4 z 5

Žil,byl jeden čaroděj a tomu bylo smutno a neměl si s kým povídat a tak..................................................... a zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Knížka na jedno letní odpoledne.Neurazí,potěší srdíčko,protože v pohádkách je dobře a mají štastný konec konec.

terezie6086
01.06.2017 5 z 5

Děj začíná uprostřed kouzelného lesa kde čaroděj Rukbuban promění kočku, drozda a rybku v člověka a tím začíná celé dobrodružství těchto tří osůbek.
Nad knihou jsem se velmi pobavila, rozhodně nehledejte něco složitého. U této knihy najdete vtip a odpočinek, vřele doporučuji. :-D

pohádky

Ondřej S. Nečas (p)