Čarodějův klobouk

Čarodějův klobouk https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11228/carodejuv-klobouk-11228.jpg 5 262 34

Mumini / Muminovci série

Mumínci spolu se Šňupálkem, malou Miou a Čenichem nacházejí klobouk, do kterého když se něco dá, tak z něho vyjde něco jiného. Čí asi bude?

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Trollkarlens hatt , 1968

Baru16
Baru16
22.03.2024 3 z 5

"Hvízdnutí znamenalo, že tu běží o tajemství."

Muminky jsem vždycky milovala, ale ta knížka mě prostě zas tolik neuchvátila. Tři hvězdičky beru jako krásný průměr.
A část, kdy maminka posílá děti, aby se na pár dní odstěhovali do chladné jeskyně, protože se ve vedru jen hádají, slovy "ráda bych se vás na chvilku zbavila" ... no to se směju ještě teď :D

"Trojí hvízdnutí znamená, že se stalo něco neslýchaného."

Varjohukka
Varjohukka
16.03.2024 5 z 5

S dcerkou jsme četly a nyní i posloucháme v audioverzi namluvené Vladimírem Javorským a líbí se nám to moc.
Mumínci jsou prostě srdcovka.

Víla
Víla
10.04.2023 5 z 5

Tohle jsem milovala a četla několikrát. Nepřekonatelní hatifnati, co jim bambul sebral barometr a pak se nestačil divit.

scorpion10
scorpion10
21.02.2023

Krásné, krásné, krásné...

Kája95
Kája95
11.02.2023

Je krásné ponořit se opět do dětství, byť jen knihou. Svět Mumínků je krásný a čistý bez utrpení a dobro vítězi nad zlem

simon9946
simon9946
21.04.2022 5 z 5

Všem doporučuji, divím se, že docela dost lidí nezná Mumínky, přitom to je tak krásný svět. Jestli tohle čtete a řeknete si, že Mumínky číst asi nebudete, tak jste právě spáchali přestupek!

whale77
whale77
20.04.2022 5 z 5

Před 30 lety jsem Čarodějův klobouk četla, jako jediný díl ze série o Mumincích (jestli už tehdy existovaly i animáky nevím). Při každé vzpomínce na tuhle knížku (v zeleném vydání se žlutým středem) ve mně zaplane takový zážeh nostalgie, až to (krásně) bolí. Našim dětem jsem koupila některé jiné díly, které takový úspěch (u nich, ani u mě) neslavily, to spíš některé ty kreslené v TV, a Čarodějův klobouk jsem jim chtěla pořídit ten „můj“, zelený, který už je k dostání jen z druhé ruky, takže jsem se k tomu nemohla dokopat. Jenže mezitím přišlo vydání audioverze a je to stejně super! V podání Vladimíra „VůbecužnéKyslíka“ Javorského se to podle mého opravdu dobře potkalo, jeho hlas a přednes mi k příběhu pasuje jako dělaný.
Možná se ještě k nějakým dalším muminkovským knížkám v budoucnu dostanu, ale zatím se domnívám, že Čarodějův klobouk je ten nejlepší.

petra.kosiky
petra.kosiky
23.03.2022 5 z 5

Přečteno dětem před spaním - s nadšením a velkou odezvou. Milé, dětské, představitelné, přímočaré, chytré.

Vidlička
Vidlička
15.10.2020 4 z 5

Žít tak jedno léto v muminím údolí! Jdu shánět seriál.

juraj0612
juraj0612
13.10.2020

Podla mňa top najlepšia kniha o muminovcoch. Prečítal som ju ako malý niekoľko krát a teraz aj môjmu 10 ročnému synovi ktorý bol z knihy úplne nadšený.

Hoshi
Hoshi
29.06.2020 5 z 5

Knížku jsme měli doma už nějaký ten pátek a až teď jsem zjistila, že je to třetí díl, nevadí :)
Muminci jsou seriál mého dětství a kniha byla příjemný návrat k těmto milým tvorům, kteří zažívají různá dobrodružství.

nicolettkaa
nicolettkaa
24.04.2020 5 z 5

Muminky mám ráda od dětství a rozhodně nebylo na škodu si jejich příběhy připomenout. Nejraději mám Šňupálka a muminkovu maminku, která se stará o všechny, kteří se v údolí a domě muminků objeví. Za mě srdcovka, kterou by měl znát každý :)

lubospanda
lubospanda
27.02.2019 3 z 5

Mumínky jsem dosud znal spíš jako roztomilé kreslené postavičky. S jejich příhodami se setkávám poprvé. Těžko říct, pro jak staré děti je vyprávění určeno, ale hodně mě překvapila slovní zásoba, která se zde objevuje. Příběh je na jednu stranu prostinký, na druhou stranu děti musí pochopit, co je vlastnictví, jak probíhá soudní spor, úvahy o samotě a smrti. Hodně se mi líbily vymyšlené názvy, které překladatel vymyslel pro neznámé předměty a postavičky. Nedokážu se ani rozhodnout, jestli je příběh depresivní, nebo ho zachraňují šťastné konce. Opravdu hodně rozporuplné.

Romžiry
Romžiry
01.02.2019 5 z 5

Tak toto byla kniha mého dětství číslo jedna. Četla jsem ji vždy, když jsem byla nemocná.

JasmínaK
JasmínaK
20.01.2019 5 z 5

Nejlepšíkla knihakla.

jarki
jarki
08.07.2018 4 z 5

Mooooooc krásná knížka, četla jsem jí dcerce a vrátila jsem se do dětství. Mám moc ráda mumínky.

malpet
malpet
11.06.2018 5 z 5

Mumínci, srdeční záležitost, co víc k tomu říct?

Alíša236
Alíša236
26.03.2018 4 z 5

Miluji svět Muminků a dcerce se příběhy také líbí moc.

sola_lupa
sola_lupa
02.03.2018 5 z 5

Kdysi jsem jako malá některé díly Mumínků četla. Teď jsem na ně nějakou záhadou narazila v knihovně, tak jsem si knihu ráda půjčila. Musím uznat, že je to stále tak krásné počtení jako kdysi. :)

eleryn
eleryn
14.12.2017 5 z 5

K mé radosti jsem se dostala na zahraniční stáž do Řecké Thessaloniki a mimo učení českého jazyka děti z řecko-českých rodin, jsem se zapojila do recenzí knížek české knihovničky, která se tu pomalu rozrůstá :-) A zde je moje recenze na tuto knihu:
Kniha Mumini – Čarodějův klobouk je jedním z několika příběhů Tove Jassonové o muminí rodině, která bydlí v domečku v muminím údolí. Kdo neví, jak takový muminek vypadá, tak ať si představí malého bílého hrošíka, který ale chodí po dvou nohách, na rozdíl od obyčejného hrocha a k tomu všemu ještě umí mluvit. Každý listopad se muminci a jejich kamarádi, kteří s nimi v domečku bydlí, připravují na zimní spánek. Nejdůležitější ze všeho je pořádně se najíst jehličí a pak všichni zalezou do postýlek a nechají si něco hezkého zdát. Každou zimu prospí přesně sto dní a sto nocí a na jaře se probudí připravení na dobrodružství, která na ně čekají.
V tomto příběhu najdou černý klobouk, o kterém však netuší, že patří čaroději. Pokud něco leží v klobouku delší dobu, promění se to v něco úplně jiného, ale nikdo nikdy neví v co. A to se teprve v muminím údolí začnou dít zvláštní věci. Například z vaječných skořápek se stanou malé mráčky, na kterých se pak muminci a ostatní tvorečkové celý den vozí a hrají všemožné hry.

Co dalšího si pro kamarády z muminího údolí záhadný klobouk přichystá nadchne čtenáře od 7 let. Mladším dětem se příběh bude určitě také líbit, jen se do čtení budou muset zapojit rodiče.

přátelství finská literatura pro děti od 5 let mumini parta dětí fantazie

Tove Jansson