Čarodějova nevěsta 7

Čarodějova nevěsta 7 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399496/bmid_carodejova-nevesta-7-8Ay-399496.jpg 4 108 13

Čarodějova nevěsta série

Ne vždycky všechno vyjde podle plánu. Čise na Eliase omylem použije spací zakletí a teď nemůže přijít na způsob, jak ho probudit. A ideálně přitom sama neusnout. Protože v říši snů na ni čeká velké nebezpečí.

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

assenora
20.02.2023 4 z 5

Prudký spád celého dielu, zabezpečuje, že sa zrazu objavuje veľký počet postáv naraz, či už nové alebo aj staršie, čo je niekedy problematické držať sa dejovej línie. Časť končí v tom najnapínavejšom úseku. Dej sa odohráva naraz z viacerých pohľadov, čo dodáva na rozmanitosti a zmýšľaní postáv.

Luigi1
20.07.2021 5 z 5

Opět moc pěkné čtení.Jen tak dál.

fvalek
18.05.2021 4 z 5

Tak další díl začíná tam, kde minulý končí, ale já už jsem nějaký zmatený, takže si to musím vždy raději nakoukat znovu. Opravdu si začínám čím dál víc říkat, co je Elias zač, přestože už proběhl díl, kde se to snažili tak trošku naťuknout. Na sedmém díle se mi nejvíc nelíbí ta snaha posunout příběh jinam od mýtické a fantasy roviny, přesněji k akademii, na což si budu trošku hůř zvykat. Moc se mi totiž líbí práce autorky s folklorem, mytologií a fantasy prvky. Například scéna s Bohyní je naprosto krásná, stejně tak opět setkání s draky. Je toho ještě tolik, co je v tomhle prostoru nutné probádat, a co vše by se mohlo objevit. Nějaká městská nebo školní atmosféra se mi k příběhu tolik nehodí, ale uvidíme, kam se to posune. Další věc, co se mi úplně nelíbí, ale nemám do toho co kecat, je proč všichni muži vypadají jako ženy?! Často jsem z toho hrozně zmatený a kromě toho, že některé postavy vypadají úplně stejně, tak navíc každý, kdo má dlouhé vlasy, culík nebo cop je muž! proč nemůže víc mužů vypadat jako manžel Angeliky? Ale jak říkám, pro styl manga je to prakticky standard. Nicméně gratuluji, Čarodějova nevěsta to dotáhla tak daleko, že ji z balíku komiksů neberu až jako poslední, ale už si ji dávám jako jednu z prvních, což je úspěch! :)

Co se týče samotného děje, líbí se mi, že se objevují staré postavy a vše na sebe tak nějak navazuje. Jak už jsem psal, první kapitolka s malou Bohyní je sice takřka o ničem, ale je to hrozně krásný odkaz na různé typy mytologií, které autorka kombinuje a adaptuje. Potom drobný výlet do snu, který přiblížil hlavního záporáka a maličko naznačil, co je zač, byl taky skvělý. No a finální trojkapitola o drakovi mě začala bavit až ve chvíli, kdy se drak vůbec objevil.

Po slabém šestém díle mi přijde, že nás autorka zase nahodila na správnou cestu a našla směr z té šílené odbočky, která vůbec nebyla dobrá a logická. Teď se to pořádně rozjede, a to se teprve budou dít věci! Ale stejně mě mrzí, že děj schází z cesty objevování magického světa na seriózní zápletku, i když to je asi dobře... Jinak opět děkuji autorce za krátký komiks o ní na konci - je to sympatické, taky o deník Silky, která by si zasloužila mnohem víc pozornosti! A za Lindelovu chatrč, no i to je zajímavé. :D

sola_lupa
20.11.2019 4 z 5

Příběh nebyl tak napínavý jako obvykle, ale stále to byl více než dobrý díl. Jsem ráda, že mám doma i díl následující, jinak bych se uhryzala, co bude dál.

*Pájuše*
26.10.2019 5 z 5

Autorka rozehrála velmi zajímavou linku. Jsem zvědavá, jak to s Čise nakonec dopadne...

hippiesak
25.10.2019 5 z 5

Tento díl hodnotím jako lehce slabší, tedy za mě 90%, ale ve finálním hodnocení 5 hvězd, protože grafika je prostě mega boží. Ta lehká ztráta hodnocení je za děj, který mě bavil tentokrát o trošku méně, než u jiných částí. Ale kvalitu si to jako celek udržuje. Stejně to je sranda, jak si mě CREW omotala kolem prstu. Na AnimeFestu 2019 jsem si koupil 1. díl za startovací cenu 99Kč. Říkal jsem "za kilo, přečtu jeden komiks" no a nyní mám doma komplet řadu :) Takže to se jim fakt povedlo :)

annes
06.09.2019 5 z 5

Vážně škola čarodějů/kouzelníků? Achjo.. Ještě že je ta poslední zápletka tak napínavá, jinak by tenhle díl ztrácel hvězdičku.

Mooneylan
29.07.2019 4 z 5

Jeden z lepších dílů série Čarodějova nevěsta.
V ději se nikam neposunete, ale zato si můžete užít scénu mimo věčné fňukání Čise nebo achichování Eliase..
Nejsem pro tento titul správná cílová skupina, nicméně věřím, že fanoušky si zde zamilovaný příběh z čarodějné Anglie určitě najde. Možná tomu propadnu taky, až se děj zvrhne v opravdový příběh :)

Terva
21.06.2019 4 z 5

Jest-li jsi nevědomky
do ukolébavky
vložila magii,
tak je teď
docela určitě
začarovaný.

Eliasova žárlivost na Číse mě překvapila a tak nějak si myslím, že to je jen obyčejný výkřik do tmy, aby řeč nestála. Tahle scéna tam tak nějak nepatří. Stejně mi kapitola první v tomto svazku, zařazená pod číslem #31 s názvem Forgive and forget (ano, opět se Crew nenamáhala, názvy kapitol přeložit) připadala celá divná. Jako by spisovatelka neměla o čem psát a tak si narychlo vymyslela nějakou vložku.

Malá ochutnávka:
Pane Barley....totiž, Davide, vy jste taky čaroděj...?
Kdepak, já jsem docela obyčejný člověk. Není na mně nic výjimečného, tedy až na to, že mi osud dopřál dobrou práci a skvělou rodinu.

V této knize se mi líbily snad všechny úvodní kresby ke kapitolám. Tento svazek obsahuje kapitoly #31 až # 35. Při čtení jsem poslouchal skupinu Judas Priest a jejich studiové album Painkiller. Vybral jsem pouze tři citáty, což svědčí o průměrnosti těchto příběhů. Ale jako celek je to velký posun v ději a to se počítá.

Citát: Vzdejte se a obraťte se v prach.

Lucii_Ami
18.05.2019 5 z 5

Další dokonalý díl této série. Doufám, že se u nás nepřestane překládat :)

orangerose
10.05.2019 5 z 5

Další napínavý díl této série, bavil mne moc :)

Annkag
10.05.2019 4 z 5

Ako vždy som bola úplne nadchnutá pokračovaním.Úplne ma na autorke dostáva úplne nečakaný sled udalostí,ktorým mi dáva výchovnú facku a pošle ma do krásnej reality fantázie...
Teším sa na pokračovanie a som zvedavá ako to dopadne s drakom a celkovo kto? A prečo ich tak potrebuje?

Bess.h
09.05.2019 3 z 5

Já se téhle mangy nemůžu nabažit. Ta kresba... ach, je prostě nádherná. A pak ten příběh. S každou další knížkou se vztah mezi Čise a Eliasem posouvá dál. Oba dva se vyvíjejí a učí novým věcem, především mezilidské interakci (hlavně když doteď měli nulové zkušenosti). Pak je svým způsobem hezký, jak se Čise vrhá do všech nebezpečí po hlavě, aby všechny zachránila, nemysle jaký budou následky pro ní a její tělo. Je v tom sice hezky vykresleno, jakou neochvějnou důvěru má v Eliase, že to nějak vyřeší, ale taky hrozná bezohlednost k němu. Protože co se stane, až nebude Elias moct? Ale musím uznat autorce, že je to zajímavá část na prohloubení vztahu hlavních postav, protože zatím jsou oba na začátku budování a tak si Čise prostě jen neuvědomuje, že svým chování Eliase zraňuje. Elias se zase musí naučit dát Čise trochu volnosti a ne si ji zarputile držet blízko u sebe (viz akademie). Shrnuto podtrženo, Elias je jako mimoňsky nemotornej čaroděj super a Čisiny rozmary zatím pochopitelný (snad se ale časem zmírní, nebo mě Čise začne štvát). Ale jinak mangu ROZHODNĚ doporučuju.