Čarodějova nevěsta 1

Čarodějova nevěsta 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369175/bmid_carodejova-nevesta-1-GoH-369175.jpg 4 363 67

Čarodějova nevěsta série

Patnáctiletá Čise Hatori cítí, že nemá proč žít – ztratila matku, nemá stálý domov a nikomu na ní nezáleží. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se jí však nabídne zajímavé východisko a Čise se rozhodne chopit příležitosti. Stane se učednicí u mocného čaroděje Eliase Ainswortha, jehož prostřednictvím poznává nejen svět plný víl, draků a mluvících koček, ale také svou vlastní kouzelnou moc.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

The Ancient Magus' Bride, Vol. 1 (魔法使いの嫁 ) , 2014

gretl74
25.03.2024 3 z 5

No, docela zklamání. Obrázek s popiskem na obálce byl lákavý, ale uvnitř knihy naprostý chaos. A protože nejsem kovaný čtenář mangy a komiksu, tak mi popisky typu "tup" a "buf" nejen že nic neříkaly, ale šly i pěkně na nervy. Tři hvězdičky s odřenýma ušima, na druhý díl se nechystám.

ariannpHm
11.03.2024 5 z 5

Manga se mi líbila. Je tu originální,krásný svět,děj je fajn,postavy mi také sedly. 10/10

kopeceli
25.02.2024 5 z 5

Hezké kresby, příběh je zajímavý. Po delší době opět pěkná manga.

Renncha
02.02.2024 5 z 5

Kniha mě moc bavila, od prvního začtení mě to vtáhlo do děje ,těším se na další díly

knidopel
08.01.2024 3 z 5

Pěkné ilustrace a zajímavý námět. Manga se četla dobře, ale asi mě celkově tolik nezaujala, takže nad další pokračováním ještě popřemýšlím.

Lenny33
27.05.2023 4 z 5

Zajímavá manga, hezky nakreslená, vtipná i akční.

Tereziee
07.03.2023 3 z 5

Hezky ilustrovaná manga, fajn námět ale tak nějak cítím, že manga nebude úplně můj žánr. Dám šanci pokračování a uvidíme.

Natti._
21.11.2022 5 z 5

Tato Manga je hezká.
Hezký příběh, kresby. Nejvíce se mi zalíbila Čise a i Elias.
Tohle byla moje první Manga takže jsem byla někdy zmatená, ale to není chyba knihy, ale moje. Ale po chvilce jsem si na to zvykla, že se Mangy čtou odzadu a zprava do leva (Myslím ty okýnka a text).. No, ale jinak už jsem si objednala další díly a těším se až mi přijdou a zase se ponořím do toho světa a, že budu zase mimo realitu.
Tenhle první díl mě úplně vtáhl do toho příběhu a taky styl mangy jako takové.
Dá se to přečíst na posezení takže to čtení bylo docela
rychlé a dobré.
Samozřejmě každý čte jinak pomalu, takže to každý přečte
za jinak dlouho. Jen tady říkám moje zkušenosti
Určitě chci vyzkoušet i jiné mangy a tahle manga mě do toho chtíče donutila..
Takže asi za mě skvělá četba. A jelikož jsem měla čtecí krizi tak můžu
s plnou hrdostí říct, že mě rozhodně z téhle krize vytáhla.
Rozhodně skvělá kniha/manga (samozřejmě, že já moc zkušeností s mangy nemám, ale jednoduše tu sérii budu rozhodně milovat...

Za mě 5/5!

Lilenirish
27.10.2022 5 z 5

Dlouho jsem měla tuto knížku vyhlídlou, ale odkládala jsem její četbu až na později, jednoduše mě až tak nelákala.
Později ji moje sestra koupila v akční nabídce, tak jsem si jí o deštivém podzimním víkendu přečetla.
A nevěřila jsem, jak moc mě příběh vtáhl, po dlouhé době jsem se dala do četby fantasy, které mě vtáhlo do kouzelného světa, kde jsem chtěla zůstat.
Není to příběh, který uchvátí každého, ale já si ho zamilovala a určitě budu číst dál, protože knížka mi dává "příjemný, klidný, zamilovaný, podzimní vibe"

ElessaRiverbow
16.10.2022 5 z 5

Konečně jsem se dostala po dlouhé době k manze, a to k sérii Čarodějova nevěsta, po které už nějakou tu chvíli pokukuju. Čte se rychle a příběh pěkně plyne. Čise a Eliase jsem si ihned zamilovala. Líbí se mi, jak se vymyšlený a nakreslený kouzelný svět. Rozhodně doporučuji.

assenora
31.07.2022 5 z 5

Dej plynúci postupne a nadväzujúci na seba s ľahkosťou víl a mágie, ktorou je opradený celý tento príbeh. Kde potreba ochrany je vnímaná ako bezprostredne potrebná aby Čise prežila ďalšie a ďalšie stretnutie s kúzelníkmi, čarodejníkmi a inými doteraz pre ňu neznámymi bytosťami, ktoré jej do života prišli a len vďaka Eliasovi.
Krásna kresba doplnená príbehom, nie až tak temným ako pri mange býva zvykom, ale určite zaujímavým pre skryté detaily, čo si všimne iba citlivý čitateľ.

Morbidus
08.05.2022 3 z 5

Uf, tohle nebude pro mě. Na jednu stranu stranu se to tváří zajímavě, na stranu druhou se v ději vlastně nic zásadního nestane a příběh posouvá jen o milimetry. Navíc se nemohu zbavit dojmu, že pod vší tou fasádou jde zejména o zamilovaný fantasy příběh ze života dospívající dívky - tedy nejsem cílovka. Nicméně kresbu ani nápady rozhodně nechci nijak shazovat, bylo to mile naivní a obecně fajn. Nejvíce mě potěšily kočky z Ultharu.
Čtenáři zamilovaných fantasy tuto mangu zřejmě ocení mnohem více.

Kate18
27.03.2022 5 z 5

Mladou slečnu Čise draží na burze a vydraží ji neznámí cizinec, který vypadá opravdu zvláštně. Navíc zaslechne,že o ni mluví jako o Sleigh Beggy - “Milované dítě noci”. Kouzlem ji přenese k sobě domů a seznámí ji s jejím novým domovem v Anglii. Hned ji řekne, že se stane jeho učednicí a že si ji vezme. Spolu pak vyrazí do blízkého městečka, aby ji představil pár známým. Když pozná jedno z nich, faráře, zadá jim první úkol, který musí splnit, aby pomohli církvi. Tam začne jejich dobrodružství.

Corso
03.03.2022 2 z 5

Konecne som sa k tomu dostal, uz bola brozurka zahadzana desiatkami dalsich. :) Kupil som prvy diel kedysiuz neviem ci ako prilohu k Pevnosti, alebo za nejaku uvadzaciu cenu z Crew-i. Za mna ... nezaujalo ma, nie som ani zvedavy kam to moze pokracovat. Ako fajn, ale prvy diel ma jak sa vravi, nezahakol. A to s potesenim citam napr. Zem-Nezem. Proti japonskym podivnostiam nemam absolutne nic. Proste to nebude pre mna.

Smavla
29.10.2021 1 z 5

Moje první zkušenost s mangou a mám pocit, že zrovna na tento příběh už jsem stará

Luigi1
16.07.2021 5 z 5

Čiše Hatori odmítá žít,protož se k ní osud zachoval macešsky když stratila matku i domov.Z této bezvýchodné situace ji zachrání čaroděj Eliase Ainswortha.Čise poznává úplně jinej svět než doposavad žila.Zajímavý příběh a kresba.

6591
26.04.2021 5 z 5

Když jsem zjistila, že toto anime je i manga, musela jsem ji hned mít. A též jsem ji o dva dny později měla XD. Už ten den co mi přišla jsem ji zhltla, plus mi bylo jasné, že budu potřebovat hned i druhý díl, takže teď čtu druhý díl.
Do mang jsem se zamilovala během covidu a je to vlastně jediné plus z corony pro mě.

fvalek
06.02.2021 4 z 5

Magií a kouzly opředené mangy jsou pro mě jako stvořené... Krásná kresba, japonský manga styl, i když jsme v Anglii, a docela sympatické postavy. Myslím, že u čtení je asi potřeba oprostit se od nějakého nešvaru prastarého kouzelníka a teenky, protože je to zkrátka fikce. Kdyby v příběhu vystupovaly dva třicátníci, asi by to úplně nevyznělo, to se nejspíš shodneme... Každá kniha má něco, máme tu sex nezletilých v Jeho temných esencích, máme tu vraždění nezletilých v Hunger Games, máme tu další a další nemorální věci, takže bych určitě knihu nesoudil jen proto, že tam někdo vydraží nezletilou holku, ale to opravdu není můj problém, to jsou reakce na některé komentáře pode mnou, protože mě překvapuje, jak realisticky někdy lidé fikci hodnotí.

Tudíž začínáme dražbou dívky, která má určitě schopnosti, které mi přijdou krásné. Dokonce i přístup čaroděje mi přijde vcelku dobrý, někdo by snad i řekl, že ji zachránil, a ne, že je úchyl, takže podle mě zajímavý netradiční start, který se brzy vyvine v pomalou magickou cestu. Potěšily mě všechny části s magickými bytůstkami, protože ty jsou opravdu krásné. Nicméně děj mi přijde lehce nudný, pomalý. Je to takový rozjezd, který možná mohl být maličko dynamičtější. Oproti třeba mé oblíbené manze Ateliér špičatých klobouků, se v prvním díle nestalo téměř nic, ani se nic neodhalilo. Pokud v takovém tempu poběží celá série, možná skončím po pár dílech, ale prvnímu se to ještě dá odpustit. Navíc autorčiny poznámky, které jsou také přeložené, ukazují, že je to opravdu takový pokus o nejistý začátek, tak snad se ustálí. Stejně tak lehké dějové chyby, nebo to tak vnímám jen já. Jako například "Až zemřu, vezmi si z mé větve hůl" bla bla "Jednou budeš mít hůl, teď letíme pryč" bla bla "Hmm, škoda že nemáš hůl" - samozřejmě nepřesné citace, ale chápeme se, čtenáři pochopí...

Jizi
17.10.2020 3 z 5

Zpočátku až nepříjemná záležitost, kdy jsem trochu rozmrzele čekala, co z té úchylárny, kterou pro mě dražba patnáctileté Japonky byla, vyleze.
A vylezl z toho zajímavý začátek potenciálně fascinujícího příběhu, během kterého zvládl autor akorát rozložit šachovnici a rozmístit pár figurek.
Několik velice zajímavých nápadů, krásná kresba (jak jinak), skvělý překlad (ó my se máme, že máme A.K.!).
Tak uvidíme, jak se další díl(y) popasuje s pro mě dost vošajstlich motivem magickými schopnostmi nadaného bratra Bohuše Matuše a jeho japonské kočičky.

anishta
19.03.2020 4 z 5

Asi se mi to líbilo, ale bylo to takové jenom nakouknutí. Každopádně se těším na další díly a budu pokračovat.

magie manga fantasy

Kore Yamazaki