Čarodějnictví - Tajné dějiny

Kniha odhalující tajné dějiny čarodějnictví. Tajemství čarodějnictví tkví v tom, že není tím, čím si myslíme, že je. Tato kniha chce odhalit pravdu skrytou za zažitými stereotypy. Popisuje, jak se proměňoval názor lidí na magické praktiky a na snahu o ovládnutí sil přírody; jak se veřejné mínění promítalo do skutečných činů, od kruté éry "upalování čarodějnic" ve středověku až po současnost. V neposlední řadě knížka nastiňuje, jak se tyto koncepty postupně utříbily a jak z nich vykrystalizovalo samostatné náboženství založené na rovnosti a úctě. Kniha obsahuje mnoho unikátních ilustrací....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28812/carodejnictvi-tajne-dejiny-28812.jpg 4.29

Witchcraft: A Secret History

Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Mladá fronta

JohnnyBane
04.09.2017

Docela zklamání. Pod pojmem Tajné dějiny jsem si představoval náhled do tajných okultistických rituálů, zaříkávadel, různé kletby a recepty které by byli podrobeny modernímu náhledu. Na druhou stranu je nám předložen docela důkladný popis toho, jak bylo čarodějnictví v minulosti vnímáno jak se pohled na něj měnil a vyjmenovány nejznámější zaniklé i fungující kulty i se svou historií.

hana1984
06.06.2016

Naprostá bomba pro všechny "fajnšmekry".

upalování čarodějnic čarodějnictví

Michael Streeter