Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním

Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381333/bmid_carodejnice-a-loupeznici-na-ceskobr-Owi-381333.jpg 5 2 1

Představuje drobné příběhy skutečných případů čarodějů, čarodějnic a různých loupeživých band nejen v Českém Brodě, ale i širším okolí (Přebozy, Kostelec n. Č. l., Poříčany, Doubravčice, Úvaly aj.) v 16. – 18. století, které autor vybádal během několika let v různých českých archivech. Většina z nich tak je představena čtenářům úplně poprvé. Brožura se také v úvodu věnuje osvětlení skutečných čarodějnických procesů, zpracovaných v expresivním filmovém zpracování „Kladivo na čarodějnice“. převzato z muzeumkolin.cz... celý text

Historie
Vydáno: , vlastním nákladem

Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním , 2018

Lenka4
14.04.2022 5 z 5

Loupežnické řemeslo neztrácí oblibu po staletí. Ani do budoucna se netřeba strachovat, že by zašlo na úbytě. Ale kam se nám vytratily čarodějnice? Usoudily moudře, že s magií neradno si zahrávat, nebo se skrytě a rafinovaně angažují v jiných oborech, než je domácí hospodářské zvířectvo? Knížka je milým malým kratochvilným počtením.

2009  100%Dějiny černokosteleckých domů
2014  100%Zmizelé Českobrodsko
2018  100%Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním
2021  0%Dějiny královského města Český Brod

Kniha Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním je v