Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33973/bmid_carodejnice-659dbaee6dca6.jpg 5 338 53

První dětský horor o zápase anglického chlapce a jeho norské babičky s čarodějnicemi. Čarodějnice žijí všude po světě a vypadají jako obyčejné ženy. Nenávidí děti a snaží se je vyhubit. Babička hlavního hrdiny je čarodějnicolog na penzi, ví o čarodějnicích všechno, ale přesto se jí nepodaří chlapce ochránit. Je proměněn v myš, čímž se před ním otevírají netušené možnosti v boji proti světovému klanu čarodějnic.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jan Kanzelsberger

The Witches , 1983

Bella11
Bella11
19.02.2023 5 z 5

Hezká kniha pro děti, Roahl Dalh má svérázný humor, který baví i dospělé... :-)

mnohoknih
mnohoknih
18.10.2022 4 z 5

Pěkná pohádka s dobrým přesahem. Ať jsi, jaký jsi, nejdůležitější je být spokojený a mít dobré vztahy.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
25.08.2022 5 z 5

Po neúspěšném pokusu začíst se Dámského gambitu jsem opět zabrousila v bráškově knihovničce. Musím uznat, že se mi Čarodějnice od Dahla líbila o něco více než Příšerná teta od Walliamse, ale to už záleží jen na úhlu pohledu. Celý příběh s neotřelou tématikou týkající se zejména čarodějnic, kde pro čtenáře nechyběl jejich popis, zaměstnání a všechny možné zajímavosti včetně obrázků, mě ihned zaujal. Je vidět, že autor dokáže svým poutavým způsobem podání příběhu polapit nejen menší čtenáře, ale i jejich sourozence a rodiče, což vnímán velkým pozitivem. Jsem ráda, že jsem v dětské literatuře našla dalšího skvělého spisovatele :).

hannah2000
hannah2000
28.04.2022 5 z 5

Zajímavé a napínavé. Dahl vyniká originálními náměty a výborným zpracováním a tato kniha není výjimka. Jen tedy nedokážu odhadnout, jak starému dítěti bych ji s klidem doporučila. Dětem od 7 let ale asi ne.

MaxíkD.
MaxíkD.
06.03.2022 4 z 5

Strašlivý horor! Nedoporučuji pro malé děti!

Rihatama
Rihatama
12.02.2022 4 z 5

Pohádkový horor... myslela jsem, že to je česká specialita. Ale Britové jsou nám mentálně blízcí, tak se vlastně není čemu moc divit. I když označení horor to získalo díky zvolenému osudu malého chlapce, sirotka, který se dostane do péče své babičky, čarodějnicoložky v důchodu. Vnoučkovi se dějí podivné věci a ty zlé čarodějnice, které nenávidí všechny děti, na tom mají zásadní podíl. Dítka se ale nejspíš nemusí bát, protože všechna úskalí malý hrdina přečká s nebývalou lehkostí a odvahou. Žádný strach ani okusování nehtů. Takže moc nerozumím kritice tohoto Dahlova díla pro údajně nevýchovné až sadistické prvky. Děti se nerady myjí (to si moc dobře pamatuju) a nechtějí chodit do školy (no ovšem). A něco zlého se jim taky může přihodit (bohužel). Ale to není žádná hrůza ani sadismus, ale realita. A v Dahlově příběhu to má dle mého fungovat naopak inspirativně, protože budou-li děti dělat to, co je jim vštěpováno, i když je od toho hodné, milující babičky odrazují (v reálu spíš nenutí), nebudou se jim dít různé nevítané nepředloženosti. Takovou babičku by jeden pohledal. Za mne možná až úplná pohádková selanka, i když se zlými čarodějnicemi si autor vyhrál do nejmenších podrobností. Až tak, že mám dost důvodů se domnívat, že nejedna žena (zásadně žena) v mém okolí musí být čarodějnice :-).

„Čarodějnice nemá nehty a vždy nosí rukavice.“
„Čarodějnice má vždy paruku, protože je ve skutečnosti plešatá.“
„Čarodějnice má velké nosní dírky, aby mohla dobře ucítit dětský pach.“
„Čarodějnice nemá prsty u nohou.“

Pert
Pert
29.01.2022 5 z 5

Výborné.

Arlienen
Arlienen
06.01.2022 5 z 5

Další z úžasných knih z pera pana Dahla. Od dětství si ujíždím na jeho knihách. I jako dospělá mám jeho knihy moc ráda.

anna.zahy
anna.zahy
24.02.2021 5 z 5

Dávám mezi první tři nejlepší knížky co jsem četla. Doporučuji dětem které zajímá JAK DOOPRAVDICKÉ ČARODEJNICE EXISTUJÍ.

F.Janouch
F.Janouch
07.01.2021 5 z 5

nejlepší!

los
los
19.12.2020 5 z 5

poutavý a napínavý příběh pro děti

hanap
hanap
10.12.2020 5 z 5

Kniha se ke mně dostala na doporučení mé vnučky, knihu hltala, tak jsem byla zvědavá o čem čte. Byl to pro mě zajímavý návrat k dětským knihám. Hezké čtení.

lencin
lencin
28.08.2020 5 z 5

Horor pro děti v pohádkovém hávu. Mistrovské dílko. Velmi děsivé, ale současně plné naděje, že láska může zvítězit nade vším. Babička a její vnouček statečně bojují se všemi čarodějnicemi světa.
(2008)

Johanečkaa
Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek, ráda si ji někdy přečtu znovu! Děj je krásně popsaný, až do samého konce jsem se těšila, jak to dopadne. : )

TerJac
TerJac
07.08.2020 5 z 5

Moje nej nej nej!! Tohle je vedle Obra Dobra moje nej srdcovka.

Monika1717
Monika1717
17.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jak dospělá a opravdu jsem nevěřila vlastním očím, co všechno je možné v literatuře pro děti. Začátek je moc smutný, Luke přijde o rodiče, knihu jsem chtěla odložit, ale neudělala jsem to.To bych přece nevěděla,jak se pozná čarodějnice. A že jich tu na světě mezi námi je. Tak pozor na ně. Doporučuji knihu přečíst a pořádně se rozhlížet kolem sebe.

rozina351
rozina351
23.06.2020 5 z 5

Naprostá hororová pecka :-) Mám mírně otrlejšího chlapečka, kterému přesně takový styl sedí, nevím, jak by na podobnou knihu reagovaly útlocitné holčičky, ale Dahl opět válí: napětí, barvitost, magičnost, fantazie, lehká, dětem srozumitelná ironie, žádná výchovná klišé - knihu si báječně užijí dospělí i děti.

carbici
carbici
23.05.2020 5 z 5

Knizka, co se cetla jednim dechem. Prekvapujici zvraty a napinavy pribeh.

mot33
mot33
19.01.2020 5 z 5

Co dodat Dahl je prostě machr a knihy pro mládež nemají chybu.

FejKýý
FejKýý
01.01.2020 5 z 5

Tak toto mě bavilo, knihu jsem zhltla za jeden den. :)