Čarodějka z Portobella

Čarodějka z Portobella https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414/bmid_carodejka-z-portobella-zAS-414.jpg 4 495 49

Paulo Coelho přináší ve svém dalším románu fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce. Athéna má v sobě přirozený dar. Tato adoptivní dcera Libanonky a zámožného podnikatele z Bejrútu přesídlí s rodinou do Londýna krátce poté, co v její zemi vypukne válka. Na univerzitě se seznámí s mužem, který se stane otcem jejího syna, ale potíže, jimž dívka čelí, vedou k rychlému rozpadu jejich manželství. Jako matka nemůže nemyslet na ženu, která jí dala život, a aby pochopila, jak ji mohla po narození opustit, vydává se tuto svou biologickou matku hledat do Rumunska. Cesta však nás nikdy nezavede jen tam, kam jsme zamýšleli jít, a to, co Athéna na této cestě odhalí, změní navždy její život i životy lidí kolem ní.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

A Bruxa de Portobello , 2006

ZUZANA-123
05.07.2023 5 z 5

Tohle je kniha pro čtenáře které zajímá duchovní rozvoj,posvátná mystéria a jak je uvést do praxe.Vetšina knih autora se nĕkterého z témat duchovního ,osobního rozvoje dotýká.Není to tedy klasický román,spíše popisy toho jak vnímají hlavní hrdinku ti kterým ovlivnila život.

Sixtínka
09.06.2023 3 z 5

Príbeh ma veľmi neoslovil. Je v ňom zopár pekných myšlienok, ale inak nič moc.

Abia
07.08.2022 4 z 5

Opakování po letech. Nepamatuji si, co jsem si myslela o knize při jejím vydání, ale předpokládám, že jsem jí nerozumněla tak jako dnes. Tentokrát jsem si čtení užila a možná i pochopila "Co chtěl autor říci". Bylo v ní pro mne i dost objevných informací, jak se lze na věci dívat.

Elea
17.08.2020 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, jednoznačně souhlasím s hodnocením MadamC. Jen se mi nepodařilo najít souvislost mezi zajímavým obsahem knihy a její mimořádně stupidní obálkou.

claudiavas89
27.07.2020 5 z 5

V knize jsem se častečne našla

Peti
15.06.2020

V hlavní roli Athéna a Matka. Musím říct, že jsem se knihou těžce prokousávala, příběh byl zajímavý, ale zpracování mě nenadchlo.

laura
21.05.2020 1 z 5

Těšila jsem se na ni, ale vlastně mě to zklamalo. Nudné, nezáživné, téměř bez děje. Kniha, kterou předešla její sláva, a skutečnost za ní mohutně pokulhává. Velké zklamání.

Prokousáváte se příběhem, znuděně skáčete očima po řádcích a doufáte v nějaký nečekaný zvrat v ději, ale to se nestane. A najednou je konec a vy tu stojíte s prázdnýma rukama, trošku znechucení a hodně naštvaní, protože jste nedostali, pro co jste si přišli.

MadamC
18.05.2020 5 z 5

Tato kniha rozhodně není pro každého. Je to vyprávění o jedné ženě, která chtěla pomáhat tím, že šířila do světa to, co pomáhá jí samotné. Ale zapomněla na závist ostatních lidí a na to, jak vznikají polopravdy.
Kniha je o tom, co nám může pomoci najit sebe v sobě. Nehledat štěstí, ale opravdu ho cítit a prožívat uvnitř sebe a díky sobě a také si jej všimnout. Opravdu se v knize dočtete krásné a důležité věci, které vás zase někam posunou. Pro mě jedno z největších poučení této knihy: Změn nejdříve sebe a můžeš pak sledovat, jak se mění tvé okolí. Samozřejmě, že tato poučka na nás číhá všude, ale zde jsem si to víc uvědomila díky Athénině adoptivní matce.
Mně se kniha velmi líbila. A bylo pro mě zajímavé také to, že je kniha vyprávěna z pohledů lidí, kteří se s Athenou setkali.
Osobně jsem poslouchala jako audioknihu a mohu ji doporučit.

klaritkaa
10.08.2019 4 z 5

Zajímavé čtení o nadpřirozených schopnostech některých lidi žijících okolo nás.

Dada077
29.07.2019 2 z 5

príliš dlhé čakanie na rozuzlenie, aby potom - nič

tynaveverka
25.06.2019 2 z 5

Pro mě první kousek od Coelha. Některé myšlenky stojí za to, působí feministicky, kult Matky upoutá. Celkově je bohužel kniha vcelku zdlouhavá a příběh o ničem.

Boženka2
16.06.2019 1 z 5

Kniha mě skoro vůbec nebavila, zdá se mi zbytečně upovídaná a rozvláčná. Dočetla jsem ji jenom proto, že jsem na dovolené jinou knihu neměla.

RSR
29.05.2018 3 z 5

Kniha je napsaná formou rozhovorů s blízkými osabami hlavní hrdinky. Na jednu stranu je to zajímavé pojetí, ale na druhou stranu mě to trošku mátlo, protože ty rozhovory jsou krátké a chvílemi jsem nevěděla kdo to vlastně vypráví. Líbilo se mi pár myšlenek, ale celkové mě kniha nijak neoslnila. Pro mne je to jedna ze slabších autorových knih.

Hanami1
07.02.2018 3 z 5

Jako knihu jsem ji odložila kvůli formě, v audio-knize mi zpovědi různých osob vadily méně. Je zajímavé sledovat postupnou proměnu osoby a situace, přesto v tento moment mne kniha příliš neoslovila, ke konci jsem se již těšila, až to bude za mnou. Nic moc si z díla neodnáším, ani příjemné pocity, ponaučení, nebo zamyšlení se nad určitou situací. Snad jen fakt, že na všem je třeba pracovat, aby bylo dosaženo úspěchu...

bosorka78
12.11.2017 5 z 5

Kniha která mě dosti ovlivnila,jen někteří v ní najdou poselství,mě probudila, Paulo Coelho je můj velký učitel,přečetla jsem od něj téměř vše, Poutník vede,potom tahle kniha a Brída,každá jeho kniha mi dala odpovědi na otázky které mě zrovna v dané chvíli trapily,u Coelho jde totiž o načasování,mě si každá jeho kniha přitáhla v ten správný čas a to jsem pak jen hltala jeho moudra,skoro při čtení nedýchala a byla šťastná že jsem normální když mám v hlavě myšlenky jaké mám, samozřejmě třeba Vitěz je sám mě nijak neoslovil ale tak to prostě někdy je.

SophiaS
25.10.2017 3 z 5

Námět knížky se mi líbil a postava hlavní hrdinky mi přišla určitým způsobem zajímavá. Avšak některé pasáže v knížce byly trochu nudné a způsob, jakým je příběh vyprávěn mě neoslovil.

Simi
01.09.2017 3 z 5

Tak, a jsem na rozpacích při psaní komentáře, stejně, jako jsem byla často zmatená při čtení knihy. Takže toto bude velmi subjektivní komentář. Nepochybně dobře napsaná kniha, jako každá od tohoto skvělého autora. Jsem však buď příliš nevyspělá, nebo je příběh "čarodějky" skutečně příliš šílený .... že na něj nějak nemůžu přestat myslet, i když jsem fakt ráda, že jsem knihu dočetla a chvílemi jsem váhala, jestli to nevzdám. Mé milované Portobello je okrajová záležitost, takže nevybírejte proto, že se dle názvu týká této fascinující částí Londýna. Příběh se mohl odehrát kdekoliv jinde. Jako každá autorova kniha je o hledání. I hlavní hrdinka hledá svou životní cestu, ale i to, jak dát svou víru a to, co z ní získává, ostatním. Jenže se to nějak zvrtne a ona z toho všeho vlastně utíká. V jiných, duchovněji zaměřených knihách se zamýšlím nad tím, jestli to duchovno je existující či možné, ale tady mám pocit, že nalezená víra je spíše plodem opojného plynu. A omlouvám se všem věřícím ve Velkou matku, že to tak vnímám.

MartinaF
13.08.2017 4 z 5

Po dočtení jsem lehce v rozpacích. Kniha se mi líbila, to ano, ale nějak jsem se ztrácela v té energii, v Bohyních a Lásce. To mě, přiznám se, moc nebavilo a některé odstavce jsem zkrátka přeskakovala. Úplně mi kniha nesedla do stylu, ale možná bych mohla dát šanci ještě některé z dalších Coelhových knih.

Nelmal
09.08.2017 1 z 5

Naštěstí jsem jen poslouchala jako audioknihu, jakýsi fiktivní žiotopis poblázněné ženské formou rozhovorů. Nuda a žvásty.

Gabba99
28.07.2017 2 z 5

Jako první jsem od autora četla Veroniku a Alchymistu a další dvě knihy ,bohužel i tato měly, u mě sestupnou tendenci. Kniha není špatná, ale ty předchozí měly silnější poslání.

brazilská literatura

Paulo Coelho