Čarodějčin syn

Čarodějčin syn https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399023/bmid_carodejcin-syn-uUq-399023.jpg 4 44 12

Matka dvojčat Neda a Tama je čarodějka, svá kouzla uchovává ve sklepě v hliněném hrnci. Jednoho dne se jeden z chlapců nešťastnou náhodou utopí. Vesničané jsou přesvědčení, že přežil ten nesprávný. Když do vsi vrazí Král loupežníků, aby hrnec s kouzly ukradl, Ned prokáže nečekanou odvahu a kouzla, svou rodinu i celou vesnici ochrání. Jenže tím dobrodružství teprve začíná Ve vesnici na druhé straně lesa žije Áine, bystrá a praktická dcera Krále loupežníků, které v hlavě straší poslední slova její matky na smrtelné posteli: „Nesprávný chlapec ti zachrání život a ty zachráníš jeho.“ Když se cesty obou mladých hrdinů protnou, nezbývá jim než spojit síly a důvěřovat si: musejí totiž zabránit válce, která užuž mezi oběma královstvími hrozí vypuknout. Také tato kniha americké autorky, jejíž skvostný fantasy román Dívka, která upíjela měsíc zaznamenal fenomenální úspěch u kritiků i čtenářů, získala několik význačných ocenění.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Witch's Boy , 2014

Jája92
01.10.2023 4 z 5

Fantasy příliš nečtu, obzvlášť ještě dětskou literaturu. Ale tato kniha mě zaujala od samotného počátku a přesto, že to není dílo, které přečtete na jeden zátah, mile překvapila.
Jednalo se o odpočinkové čtení plné kouzel, nástrah, tajemného lesa, o lásce a odvaze.
Kapitoly jsou povětšinou kratší, tudíž kniha krásně plyne. Přesto bych knihu přiřadila spíše pro vyzrálejší čtenáře.

Klér248
04.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha celou dobu co jsem ji četla jsem se od ní nemohla odtrhnout. Krásný román

evilunicorn
15.06.2021 4 z 5

Krásná pohádková fantasy,kde autorka nešetří nápady a vypráví svým způsobem dojemný příběh.Nevím, jestli bych styl, jímž je kniha napsána přirovnával k Neilu Gaimanovi jak slibuje obal,na mě ta kniha působila spíš Hobitovsky :).Nicméně kniha ve mě zanechala pocit lehké melancholie ze všech těch ztrát a odchodů v příběhu. Ale příběh je to krásný, to ano.

SBH
07.04.2021 5 z 5

Nejsem snílek, ale mám ráda pohádky pro dospělé. Skrz jejich metaforickou optiku příběhy, vztahy a problémy lépe vyniknou, víc mě osloví.
Tato kniha je klenot. Napsaná nádherným, přitom nijak komplikovaným jazykem. Uchopila mou pozornost prvním řádkem a na konci zanechala vnímavější, ano, pravda – smutnější, ale neskonale bohatší.
Miluji tajemství a tady se různými tajuplnostmi jenom hemžilo, až jsem si v jednu chvíli říkala, že to nedávám. Ale spolehla jsem na autorčino mistrovství a pevně věřila, že se klubko rozmotá, že složité zákonitosti světa pochopím. Nemýlila jsem se. Jako obvykle lze ústřední zápletku vztáhnout na naši high-tech civilizaci bez mrknutí oka – používáme síly, které nás přesahují, a pokud to děláme z chamtivosti, zničí nás. Amen, bratři a sestry.
Hlavními hrdiny jsou děti, ne úplně malé, jejich věk je poměrně nejasný, za sebe tipuji něco před nástupem puberty. Zvláštní (a dokonalé) je, že se chovaly zrale, ale přitom stále působily jako děti, nikoli jako přemoudřelé parodie. Neměla jsem problém se s nimi ztotožnit.
Několik překvapivých zvratů nastalo spíš v chování postav než v ději, například činy uzdraveného loupežníka mě opravdu překvapily, ale celkové vyřešení problému odpovídá mým představám.
Obálka je krásná, jednoduchá a vkusná, hezky vystihuje ladění díla.
Nemyslím si, že to není čtení pro děti, zhruba jako Malý princ. Děti si z ní vezmou dobrodružný příběh, dospělí hloubku a širší souvislosti. Osloví každého.
Rozhodně doporučuji.

blackoutzuzi
14.05.2020 2 z 5

Bohužel za mě nejedná o příliš čtivou knihu. Být dítětem, tak zřejmě neudrží mou pozornost. I já měla nutkání knihu odložit a číst něco jiného.. Příliš zamotané a nesrozumitelné. Dala mi zabrat a četla jsem ji déle než jsem čekala. Další díly, pokud nějaké budou, nejspíš vynechám.

WifiCat
15.11.2019 4 z 5

Nezařadila bych tuto knížku jako čtení pro děti. Je to spíš příběh pro dospělé v kabátu pohádky. Autorka velice otevřeně mluví o smrti a o tom, jak se s ní každý vypořádává po svém. Líbí se mi, jak hezky popisuje povahy postav a jak je důležité naslouchat svému já a rozhodovat se sám za sebe. Knížka se čte pěkně, někde jsem četla názor, že některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé, tak za mě je to tak akorát.

Zmija
24.10.2019 5 z 5

Co se s Vámi stane, když Vám všichni vyčítají smrt člověka, který Vám byl nejbližší? Prostě ho nenecháte odejít. Celá tato nádherná kniha není jen o kouzlech - mocných a vrtkavých a lidech - slabých a mocichtivých, ale je i o lásce. O takové, jakou k sobě může cítit kdokoliv: bratr k mrtvému bratru, matka k přeživšímu "špatnému" synovi, děvče zanechané v lese k úplně cizímu klukovi. Opravdu velmi mě zaujalo pojetí čarodějnictví, toho, že velká moc nemůže být nezodpovědná a že člověk musí věřit, jinak mu život proteče mězi prsty. Krásné je i vyprávění o smrti, protože i když ji nechceme, stejně se jí nevyhneme, jde tedy o to, jak se s ní smířit, ztotožnit a odpustit jí... Kdyby zde bylo víc hvězdiček, dám jich víc. Tato kniha mi zůstane v srdci hodně dlouho... Možná až do smrti...

Anasa
19.08.2019 4 z 5

Čarodějčin syn - autorka rozhodně umí čarovat se slovy, její jazyk je poetický, to je pro mne největší klad. Považuji ho spíše za knihu pro dospělé, pokud se tedy nechají okouzlit slovy. Příběh sám měl také svůj půvab, ale přece jen se mi zdál dost spletitý, trochu i zdlouhavý. Jako kdyby toho chtělo být řečeno příliš mnoho najednou. Naštěstí se autorka neztratila, všechny nitky spletla a žádný příběh nenechala bez konce. Ani ten Nedův, i když před něj postavila nový začátek.

Orange8knihomol
18.07.2019 5 z 5

Kelly Barnhillová je vynikající vypravěčka, o čemž svědčí obě knihy, které u nás v ČR vyšly - Dívka, která upíjela měsíc a právě i Čarodějčin syn. Dle mého - osobního - názoru je Čarodějčin syn ještě o kousek zdařilejší než předešlá Dívka, která upíjela měsíc, a to hned z několika důvodů - příběh byl více čtivější, měl vcelku rychlý spád, byl více promyšlenější a pro děti srozumitelnější. Ale tím netvrdím, že Dívka, která upíjela měsíc je špatné dílo. To vůbec ne! Ba naopak! U druhé knihy se mi líbilo popisování kouzel a jejich charakteristika, která je rozhodně jedinečná. DOPORUČUJI si přečíst obě knihy, stojí to za to.

clouds
13.06.2019 5 z 5

Není to vůbec jednoduchá kniha. řeší otázku vnitřního boje člověka se sebou sama. Kouzla jsou vlastně hlasy temnoty, které se snaží člověka dovést na scestí. Jde o rozpoznání hlasu soucitu a lásky, který je na druhou stranu velmi tichý. Kniha je jakousi iniciační cestou - z nesprávného chlapce se vyklube někdo, kdo překročí mnohonásobně svůj stín. Velmi doporučuji. Krom toho velmi krásně a poeticky napsané.

Sirius
04.05.2019 5 z 5

Kelly Barnhill napsala nádhernej příběh na pomezí pohádky a fantasy. Příběh o dětský nevinnosti a dospělácký tvrdohlavosti. Je to hodně poetický, tajemný. O magii slov. A vzpomínal jsem při tom na Neila Gaimana. Krása. O obálce nemluvě. A poslední odstavec? Fakt síla. Myslím, že na čtení před spaním dětí je to jako šitý.

Epes
14.04.2019 4 z 5

Příjemný příběh na pomezí pohádky a fantazy. Autorčin vyprávěcí styl se nemění, takže text je prakticky k nerozeznání od Dívky, která upíjela měsíc, včetně kulis odosobněné rady města či hloupých vesničanů. Proto jen čtyři hvězdy a přál bych autorce, aby napříště přišla s něčím novým. I zde se mi líbí téma osudovosti, která svádí hrdiny z různých míst dohromady a proplétá jejich životy.

tajemství dobrodružství čarodějky

Kelly Barnhill