Čaroděj na severu

Čaroděj na severu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206310/bmid_carodej-na-severu-206310.jpg 5 1531 132

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje? Druhé vydání.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North , 2006

Lovehorses365
17.03.2024 5 z 5

Dokonalé, nejlepší, prostě super.
Což znamená že jdu na další díl.

Lucif
24.02.2024 5 z 5

Další zajímavý díl ;0). Hraničářův učeň je opravdu nejlepší fantasy série knih, kterou jsem četla. Moc nás se synem baví a vždy se těšíme na další díl.

knihomolka74
17.02.2024 5 z 5

Will je poslán na sever, aby vyřešil záhadu s čarodějem. Ovšem nic není tak, jak by se mohlo zdát a i Willa čeká překvapivé rozuzlení.......

Ronnie68
10.11.2023 4 z 5

Další, už šesté pokračování... které se přesouvá na sever, kde Will se snaží vyřešit problém s domnělým čarodějem... které ještě bude pokračovat a těším se....

Ailee
27.10.2023 4 z 5

Čaroděj na severu je vlastně jen polovina jedné knihy, protože bez Obléhání Macindavu vlastně není kompletní. Přesto se autorovi do něho podařilo namáčknout dost na to, aby to bylo velmi dobré čtení. Za mě spokojenost

Atak
25.09.2023 4 z 5

Výborné jako každý díl , honem kde mám další;)

mareksevc
17.09.2023 4 z 5

super diel - pokračovanie nutné !

Barakoudel
08.09.2023 5 z 5

Tak tahle audiokniha mi utekla, aniž bych postřehla, že se chýlí ke konci.

Příběh příjemně plyne, děj je napínavý, ale stále stejné milý jako v prvních pár dílech. Bylo mi příjemné, že se děj odehrává opět v Araluenu. Také mě těší, že se záhady okolo čaroděje vysvětlily tak, aby knížka zapadla do zamýšlené doby a využívala tehdejších možností. Právě to knížku v mých očích udělalo ještě poutavější. Jdu rovnou na sedmičku, tady není radno čekat!

Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Trošku mě jímal smutek z toho, že už máme Haltova poučně. :( Víceméně samostatné Willovo dobrodružství mi tentokrát tak nevonělo právě pro chybějící partu (i když ne na dlouho). Ale jakési kouzlo i když zde jich bylo dost mi chybělo. A jelikož tento díl je opět rozdělen ve dví, trošku mě to opět zklamalo. Co bylo super, tak to byl kouzelný les. :) Takže celkově se pořád jedná o super dobrodružství. :)

vlkodlaq
11.08.2023 5 z 5

Šestý díl je první, u kterého jsem zaznamenal drobný pokles čtivosti a mírný nárůst předvídatelnosti, ale opravdu jen drobný a mírný. Spoiler: Byl jsem nalákán na ve fantasy zcela běžnou věc, a to kouzla. Bohužel se ukázalo, že autor je v tomto směru poněkud zkostnatělý a žádné bohy (to mi nevadí) a žádně čaroděje (to mi trochu chybí) nám ve svých knihách nenabídne, tedy alespoň tomu doposud tak bylo. Naštěstí to kompenzuje spádem a čtivostí, takže směle na další díl. Pořád jsem toho názoru, že hraničářův učen patří k nejlepším sériím v žánru.

Petronelka123
01.07.2023 5 z 5

Říkám si, kdy už mě to přestane bavit a ono pořád nic, takže čtu dál :))

jarek3849
11.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha, jen se musím ptát (a dotaz souvisí i s následujícím dílem): proč si will sakra nepošleš pro pomoc? Kousek od své pozice má hrad Norgate, popř. By klidně mohl poslat kohokoli klidně i víc na jih

pepa4081
23.04.2023 5 z 5

Další vynikající díl. Jen si musím jít hned půjčit pokračování.
Nanejvýš uspokojivé.

Verunka926
01.01.2023 3 z 5

Opět skvělé čtení a po konci se nemůžu dočkat dalšího dílu. Některé předchozí knihy se mi ovšem líbily o něco více.

eva-lupen
13.12.2022 5 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět mne to rychle pohltilo, i když minulý díl se mi líbil víc. A na konci jsem zůstala paf, že není konec. Tak šup na pokračování. :-)

Rozari
09.12.2022 5 z 5

Po pěti rychle za sebou přečtených dílech jsem byla nějak přesycena, takže půjčený 6. díl jsem do ruky vzala až po asi 2 měsících s další blížící se upomínkou na vrácení knihy do knihovny. A zas mě to pohltilo, četla jsem včera do půl 1 ráno a na konci mě úplně rozhořčilo, že rozuzlení příběhu se dozvím až v dalším díle! Přesně kvůli tomu jsem kdysi přestala u 5. dílu číst Hru o trůny, když mi došlo, že to nikam nesměřuje. Ale Willovi asi dám ještě šanci, za těch 6 dílů jsem si pro něj vypěstovala nějakou slabost nebo co, takže už mám v knihovně objednaný sedmý díl :-D

kuruteku
25.10.2022 5 z 5

Prudce návykové. Jenom si tak říkám: četl pan Niedl pana Flanagana nebo obráceně nebo je to jen shoda, že jak Platnéřův učeň, tak Hraničář Will Dohoda lezou po hradech? Jenom škoda, že je příběh rozdělený do dvou knih a já si ještě nekoupil a nestáhl další díl. Takhle to bude muset počkat.
Malkallam v lese a jeho přátelé jsou novým zajímavým prvkem, stejně jako král, jeho syn a první zbrojíř.

LunaL.
19.10.2022 5 z 5

Pro mě asi jeden z nejlepších dílů! Will dostane své léno, v brzké době i tajný úkol, při kterém ze sebe dělá kejklíře. Líbilo se mi, jak se do role vžil, jak si v ní v podstatě užíval věci, které jsou mu jako hraničáři odepřeny. Byla jsem nadšená za nového čtyřnohého kamaráda, který jako by k němu patřil odjakživa! Ale i za staré kamarády - Alyss, ke konci i Horáce. Moc se mi líbilo, jak tam bylo vidět pouto s Haltem, které se nevytratilo tím, že Wil přestal být jeho učněm.
Magie, která se v díle objevuje, je sladkou tečkou! :)

Terezinka890
13.07.2022 5 z 5

Další naprosto úžasné dění v království Araluenu! :D

Retketka
29.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Má velice zajímavý a dobrodružný děj, postavy se velice povedly. Hodí se jak pro mladší, tak i pro starší generace. Po prvním dílu se mi to zdálo nemožné, ale díl od dílu jsou knihy lepší a lepší. Rozhodně doporučuji. Dávám šest hvězd z pěti, protože kniha vás neomrzí ani po hodinách čtení.