Čaroděj Mordydy

Čaroděj Mordydy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27738/carodej-mordydy-27738.jpg 4 23 5

Osmnáct pohádek, které vycházejí z ruské lidové tradice, převyprávěných J. Bruknerem a ilustrovaných J. Ladou.

85098211
24.02.2023 5 z 5

Tuto knihu tak trochu neobvyklých pohádek jsem už kdysi dávno četla ještě jako dítko školou povinné ;-). A už tenkrát se mi moc líbily. Nezměnilo se to ani po dlouhých letech, kdy jsem už z četby tohoto typu vyrostla :-). Krásné jsou ilustrace Josefa Lady, které jednotlivé příběhy vhodně doplňují. Zastoupeny jsou zde pohádky různých slovanských národů, i když se nedá úplně poznat, kam přesně patří či odkud pocházejí. Víceméně jsou ale všechny docela dobře známé z jiných zpracování. Jako příklad bych chtěla uvést pohádku Chlapíček jako malíček, kdy si asi každý dokáže dost rychle domyslet, jaké vyprávění se pod tímto titulem skrývá ;-). Víc už snad ani psát nebudu a knihu doporučím čtenářům napříč generacemi. Protože takové milé příběhy, které vždycky dobře skončí, je možné číst opravdu za všech okolností...

yellow
01.07.2021 4 z 5

Krátké pohádky slovanského původu. Některé jsou lepší, některé horší, ale celkově jde o pěkný soubor doplněný o krásné Ladovy ilustrace.

Turlogh
27.05.2020 4 z 5

Vcelku povedené, krátké pohádky slovanského typu. Díky krásným doprovodným kresbám Lady dávám jednu hvězdu v hodnocení navíc. Bez toho by to bylo tak na tři hvězdy. Howgh.

karolina7748
11.12.2017

Četla jsem je jako dítě, možná bych se mohla vrátit v čase.

Florianna
18.01.2016

skvělé pohádky,které jsem milovala a líbí se i mým dětem