Čaroděj a sklo

Čaroděj a sklo https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436943/bmid_carodej-a-sklo-rMl-436943.jpg 5 1313 156

3. vydání Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli Roland, poslední pistolník, a jeho družina těsně vyvázli z jednoho světa a vstoupili do dalšího. Právě zde svým druhům Roland vypráví dávný příběh jedné lásky a dobrodružství, ve kterém hraje hlavní roli pozoruhodná žena – Susan Delgadová. Čaroděj a sklo je strhující vyprávění plné šokujících obratů.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Wizard and Glass , 1997

Mariona
23.06.2015 5 z 5

Dávám 5*, Rolandův příběh je fascinující, jen jedno malé zklamání a to, že se Cuthbert čte Kjůtbert (já celou dobu četla Katbert, Kjůtbert mi prostě nesedí :D)

Terva
21.04.2015 4 z 5

Série si zachovává vysokou laťku a ačkoliv už je toho celkem dost, příběh cesty za paprskem ještě pokračuje.

xluciesimankova
25.01.2015

Perfektní.... co dodat....neuvěřitelná cesta středosvětem

Mievr
21.12.2014 5 z 5

Rolandův příběh mě velice fascinoval :)

rasputin
29.10.2014 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za zdlouhavost. Chvílemi jsem chtěl knihu odložit a občas jsem musel některé pasáže číst znovu, protože jsem nedokázal udržet pozornost. Proč jsem knihu neodložil? Proč jsem ji dočetl? Ten pocit nedovedu popsat, možná to byla jen zvědavost, která se nakonec vyplatila....Možná jen pro tyto pasáže jsem četl dál: "Kráčeli mlčky sladce vonící trávou, která chutnala kravám i koním, i když jim nadouvala břicha, pak je nafoukla a nakonec zabila. Byla vysoká - aspoň o stopu vyšší, než Roland - a stále zelená jako v létě. Někdy se ve Špatné trávě ztratily děti a zemřely tam, ale Susan se tu nikdy s Rolandem nebála, i když tu nebyly žádné nebeské značky, kterými by se řídili. Jeho orientační smysl byl absolutně dokonalý."............No není to dokonalá směsice romantiky a morbidna? :-)

Ence
09.10.2014

Už se mi nechce číst dál, Pustiny jsem ještě dal, ale po asi 900 stranách nemít moc šajnu o co jde, to už mě lehce irituje a z toho důvodu nemám chuť číst dalších 100000000 stránek, aby se mi to ?možná? ozřejmilo, když už mě to natolik otrávilo, že už mě to snad ani nezajímá.

Tolik vynikajících knih na 200 stranách, není síla a vůle pokračovat. Sbohem Rolande.

geimz
01.05.2014 4 z 5

Tesne uniká piata hviezda hlavne za rozťahanú strednú pasáž knihy odohrávajúca sa v Mejise, ktorá by sa kľudne dala o pár desiatok strán skrátiť. Mimo to opäť vynikajúci diel, ktorý trochu po zbesilých Pustinách pribrzdil a dodal Rolandovej ceste za vežou hlbší zmysel. Skvelý koniec - aj so starým známym Randallom - a na Vlkov nemôžem byť viacej nabudenejší.

dearkiki
14.04.2014 5 z 5

S tímhle dílem jsem se trápila hodně dlouho. Rok a dva měsíce mi trvalo, než jsem se s dlouhými přestávkami prokousala první polovinou... a druhou jsem zvládla za pouhé tři dny. Nevím ani proč, asi jsem si potřebovala odskočit do jiného žánru. Nicméně, ta druhá polovina... od té doby, co se začala blížit Sklizeň... mně naprosto uchvátila - asi jako ta růžová záře Čarodějovy duhy. :-)

JohnMiller
19.03.2014 4 z 5

Po prvej časti Temnej veži ma Čaroděj a sklo zaujal najviac. Ani nie tak po pri čítaní ako po prečítaní celej knihy . Zaujímavý fenomén ktorý sa mi deje iba u Lovecrafta. Je to úplne iná liga... iný šport. No nechcel som si priznať že by nejaká "romantická slátanina" bavila. Tu som sa však musel pred svojou predpojatosťou Kingovi skloniť. Skoro celá kniha sa odkláňa od hlavného príbehu cesty k Temnej veži a zabýva sa mladým Rolandom tesne pred pádom jeho ríše. Plno zaujímavých rozvinutých charakterov ktoré ma zaujali oveľa viac ako hlavné postavy celej tejto knižnej série... Perfektná tragédia spájajúca scifi, western, mysteriózno a horror.

Chipsonator
25.02.2014 5 z 5

Bacha na spoilery.
Hromu strom! Ve čtvrtém díle téhle fucking amazing série se vyřeší jedno velké hádankářské klání, potkáme starého známého kapitána Tripse (jak se vede kapitáne?), poznáme Rolandovy milostné eskapády ze sladkou Susan z mládí, stejně jako jeho věrné přátele Alaina a Cuthberta (Kjůt-bert? Co je to za jméno. Kjůt-ber to je vtipné, baže), zjistíme že už za mlada byl náš Roland pěkné kvítko, podíváme se do bájné země Oz (nikoli kOz) a potkáme dalšího známého a to Randala Flagga (jak se vede Randale? To jste se stavil spolu s kapitánem?). Čaroděj a sklo, zatím nejdelší kniha ze série, občas sice možná jen trošku utahaná (přesto bych však nevymazal žádnou její stránku) ale především opět úžasné počtení s mým milovaným ka-tet ať už tím z minulosti a nebo z přítomnosti, baže. 90%

Etiopanka
05.02.2014 4 z 5

příjemné Roladnovo vyprávění a však pár stránek před koncem jsem myslela, že knihu odložím

namoki
26.12.2013 5 z 5

Dalsi dil vyborne serie Temna vez. To se neda komentovat, to se musi proste cist!

papuja
14.11.2013 5 z 5

Výborné pokračování Pustin které jsem si opravdu vychutnal. Rád jsem si přečetl o Rolandově minulosti (i když prozatím jen krátký časový úsek) a bral jsem to jako příjemnou oddechovku. Výborně napsaný díl, který Vás i přes svoji trochu zbytečnou délku chytne a nepustí. Váhal jsem docela dlouho jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd. Měl jsem trochu pocit "konečně dočteno". Ale s odstupem zjišťuji, že mi tento díl sedl, kromě té mírné roztahanosti mu nemám po dějové stránce co vytknout. Takže plný počet.

borknagar
15.09.2013 5 z 5

Příběh Rolanda pokračuje a čtení je to epické, post-apokalyptické, westernové a hlavně dojemně smutné. Příběh pomalu postupuje, pomalu graduje a my se dozvídáme tragický příběh Rolandova mládí . Hlavní plus této knihy jsou skvěle napsané postavy. Skvělý díl série, který jsem četl již několikrát a nejspíše ještě několikrát přečtu........

Jamal
31.08.2013 4 z 5

Skvělá, byť mírně protáhlá kniha.

see_sawandrew
22.08.2013 5 z 5

Kulervoucí rozjezd se následně uťat velmi vtipným crossoverem na Svědectví a záhy nahrazen retrospektivním jádrem knihy. King čekal celé tři knihy na to, aby konečně odhalil skutečnou motivaci Rolanda Deschaina, a čekání se nakonec vyplatilo. Doposud nebyla z Temné věže cítit tak drásavá melancholie úpadku a postupného zániku civilizace i duševních hodnot. Čaroděj a sklo precizně vystaví zápletku, nevezme dech tak jako Tři vyvolení nebo Pustiny, ale zato dokáže pořádně rozplakat. 90%

Niraj
27.06.2013 5 z 5

Jak jsem psal již minule, každý díl je snad lepší a lepší. Většina tohoto dílu je vyprávěním Rolanda o jeho mládí, přátelích a jeho dávné lásce ... - a opět se tím leccos z tajemsví příběhu vyjasňuje. Kdo má rád westerny, příjde si na své - příběh je to velmi poutavý, místy řádně akční. Tento díl je z těch knih, kdy nechcete přestat číst ani na okamžik, neodložíte knihu ani cestou na záchod, čtete každou volnou minutku při čekání na autobus, ve frontě v obchodě, před spaním dlouho do noci, ráno u snídaně, ... Bylo to jako droga.

Neobee
08.06.2013 5 z 5

Výborný děj, popisy, návrat do minulosti. Čtivé, poutavé... děj pokračuje a já se nemůžu dočkat, jak to bude dál.

kilometr
27.05.2013 4 z 5

Opět se to pěkně Hnulo a dobře četlo,ale sečteno,podtrženo je to zatím nejslabší díl Temné věže.Nejsem založením romantik.
Líbili se mi postavy Rhei a Sheemieho.75%.

Zdendin
29.03.2013 3 z 5

Čaroděje a sklo jsem četl pekelně dlouho a opět jako předchozí díl mě k němu cosi přitahovalo, ale zároveň mě nedokázalo pevně udržet. Možná to bylo příliš nataženým dějem. Příběh tragiské lásky a gradující závěr vyprávění o Susannah je však vykreslen na naprosto výborně.

americká literatura Walter Padick

Stephen King
americká, 1947
1994  87%Řbitov zviřátek
2023  89%Pod kupolí
1993  90%Osvícení
2001  95%Zelená míle
2008  89%Svědectví

Kniha Čaroděj a sklo je v

Přečtených1 806x