Carmilla

Carmilla je gotická novela Josepha Sheridana Le Fanu. Poprvé byla publikována v roce 1872 a vypráví příběh mladé ženy, jež podlehla vlivu upírky jménem Carmilla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60512/carmilla-60512.jpg 4151

Carmilla (1872)

Literatura světová, Horory, Novely
Vydáno:, Európa

Kniha Carmilla

Lelaqu

Carmilla mě jakožto oblíbenkyni seriálu od kinda tv nesměla minout. Hned že začátku mě překvapila tloušťka knížky, která je velmi kratoucka (cca 100 stran). Ze začátku jsem se sice bála, že styl psaní mi ve čtení bude dělat trochu problém, ale nakonec tomu bylo naopak. Moc se mi líbilo, jak kniha byla podána hezky ve vyprávění Laury. Sice mi občas některé věci přišli lehce absurdní, tím způsobem, že určité situace byly do oka bijící, ale i tak mě Carmilla dostala na plné čáře, možná není strašidelná jako se dá předpokládat podle obálky, ale i tak si u mě najde speciální místo a ráda se k ní někdy vrátím.

Kovbojka33

Knihu jsem přečetla jedním
dechem ,jen škoda že je kniha tak krátká, čekala jsem trochu více napětí,ale i přesto se mě kniha líbila.

Nikolas0311

Velmi kratičká, avšak děsivá novela o upírce Carmille se mi velmi líbila. Hlavní postava Laura, která celý příběh vypráví líčí svůj děsiví zážitek opravdu realisticky. Koneckonců celá novela vyznívá reálně. Carmilla, na první pohled mladá dívka, která je na návštěvě u Laury, vám přijde přeci jen od začátku podivná. A také, že ano! Z této mladé dívky se nakonec vyklube staletá hraběnka, která touží po krvi. Několik dívek z okolí jí podlehlo a teď je na řade Laura...
Opravdu skvělá gotická novela, která kombinuje prvky vampyrismu a lesbické lásky... Rozhodně pro milovníky hororů a upírů jasná volba!

Atak

Drákula v ženské podobě je velice vzrušující myšlenka :)

-Heluš-

Zvláštní, ale zajímavé.

Taťka Hraboš

Kniha splní, co od ní čtenář očekává. Dobrodružný a strašidelný, odpočinkový, pěkně odvyprávěný příběh z doby před dvěma stoletími. Bonusem je pak překvapivé zjištění, jak v té, zřejmě daleko prudérnější době, než je ta naše, kvetla lesbická láska. Takže - jak píše v doslovu mého vydání překladatel - je to vlastně i dílko erotické.

speciale88

Odpočinková četba, trochu moc krátká ale bavila mě. Za mě doporučuji koho baví upírská tématika.

slawa.cap

Poslouchal jsem jak audioknihu. Novela která možná inspirovala Stokera k napsání Drákuly, přivedla na svět upíry v takové formě jaké je známe do teď. Příběh se mi líbil možná trochu víc, než Drákula, ale utekl pekelně rychle a přes svou délku obsahoval i trochu nudné pasáže. Na druhou stranu závěr je brán trochu kvapem.