Žena v kleci

Komisař Carl Morck je po traumatické události při práci přeložen do oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky, která před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, o kterých si myslel, že jsou dávno ztracené. Čím víc Morck proniká do případu, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena stále ještě žije, uvězněná a týraná na neznámém místě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80178/zena-v-kleci-SQp-80178.jpg 4.42158

Carl Morck (1.)

Kvinden i buret (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

bibi.r

Nejsem žádný zkušený "detevtivkář", ale styl tohoto autora se mi moc líbil. Dobře a zajímavě vykreslené postavy i vystavěný příběh.

Marta08

Výborná detektivka, super rozjezd série o oddělení Q. Kniha lehce humorná, Carl s Asadem jsou dobrá dvojka.

Mandlevest

S novým rokem pro mě nový objev. Výborná detektivka, skvěle se četla. Napětí, sympatické postavy i humor tam byl. Výborné, budu v řadě pokračovat.

viva71

Po dlouhé době jsem měla detektivku v rukou a hned takový fičák! Během dvou dnů jsem ji jen velmi nerada dávala z ruky a napětí stoupalo opravdu nehorázně. Výborná!

kapitan9556
06.12.2018

Parádní detektivka!!!! Mám za to, že jsem si na oddělení Q vytvořil závislost už po první knize!!!

Markeet
18.11.2018

Moje první kniha od tohoto autora. První část knihy jsem byla "naštvaná". Bože.. kdo přece jenom udělá takhle čitelného a brzo odhalitelného "padoucha".. ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Právě díky tomu se podařilo vytvořit zajímavé napětí a až do konce jsem čekala jak to dopadne. A dopadlo to skvěle!

Lenis
13.11.2018

Napínavé od začátku do konce

Crimble
11.11.2018

První část cyklu s Carlem jsem si přečetl až nyní jako asi čtvrtou v pořadí. Problém mi to nečiní. Dějová linie týkající se detektivova soukromí mne moc nezaujala, stejně jako v ostatních knihách série. Jinak tradičně dobře postavená a gradující zápletka. Určitá klišé související s žánrem už beru jako fakt a asi nutnost.

E_Lan
10.11.2018

Ač už jsem v poslední době severských detektivek přesycen, tak tato kniha byla velmi napínavá, příběh originální a navíc výborně přečtený panem Barešem. Závěr jsem při poslechu jak přikován ke sluchátkám a od toho by tu detektivky mělý být!

jfialova
29.10.2018

První kniha od tohoto autora se mi moc líbila. Napínavý děj, moc oceňuji lehce humorný styl autora, dobře se to čte a hrdinové jsou hned o moc lidštější a sympatičtější. Nejsem sice skalní čtenář detektivek, ale poprvé se setkávám s vyšetřovatelem, který není workoholik-popisy Carlových a Asadových činností v rámci pracovní doby mě opravdu bavily. Těším se na další autorovy knihy.

SilvieSisinka
29.10.2018

Skvělé napínavé čtení. Velice zajímavá zápletka. Chudák žena co musela vydržet.

Ulala
17.10.2018

Moje první kniha tohoto autora a musím říct: docela dobré. Zápletka nová (alespoň pro mně), styl psaní zajímavý, osoby sympatické. Prolínání osudů oběti a hlavního vyšetřovatele tomu dodává šmrnc. Za mně dobré, docela dobré a jelikož příběh slibuje zajímavý vývoj, budu se těšit na další pokračování.

burilltomas
17.10.2018

Moc čtivé, skvělý příběh a spád - doporučuji

Šárka345
17.10.2018

Velice čtivé!!!! Úžasný děj a strhující tempo. Už se těším na Zabijáky. Doporučuji.

mispul_vispul
11.10.2018

Chemie mezi hlavními vyšetřovateli fungovala naprosto bezchybně, moc jsem i nasmála, čtivá knížka, už se třesu na další. Nebyl problém se začíst do noci, možná tak v půlce mě napadlo, kdo by mohl být zloduch, ale příběhu to vůbec neubralo.

Ninie
08.10.2018

Za mě tedy napsáno velmi čtivě, ani jsem se nenadechla a už jsem měla půlku přečtenou ???? fakt doporučuji, dobře napsáno, dej má rychlý spád a snad do poslední chvíle nevíte, kdo je ten špatný ????

Mergirus
01.10.2018

Moje pprvní setkání s tímto autorem a jsem z něj našená. Příběh je svižný, neustále mě udržoval v napětí pomocí vyprávění dvou postav...povedl se. Těším se na další setkání s Carlem a snad se podíváme Asadovi více na zoubek.

Briv
29.09.2018

Už dlouho jsem se na knihu chystala a přiznávám se, že mě totálně dostala. Pro mě je to nejlepší severské krimi, co jsem zatím četla. Od samého začátku mi Carl přirostl k srdci. Jeho asistent Asad mě neskutečně bavil, bez něj by to nebylo ono. Moc se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

Lolila
29.09.2018

Skvelá kniha. Dúfam, že séria s Morckom nesklame, ale v tejto časti nechýbalo napätie, zvraty, tiež humor, zaujímavý koniec, jednoducho všetko, čo má mať dobrá detektívka. Určite odporúčam.

dagmar.rub
26.09.2018

Rodinná tragédie, láska, msta, politika, zpackané vyšetřování...toho všeho je v téhle knížce vrchovatě. O napětí a zvraty není nouze, čte se to dobře, i když konec mi už přišel trochu přehnaný, ale Carl mě bavil a tajemný Asad ještě víc. A Merete prostě nejde nefandit.

Pauline23
22.09.2018

První kniha od tohoto autora a vřele doporučuji. Možná pomalejší rozjezd na začátku, ale musí být aby mohlo být nové oddělení A. Carl se svým parťákem Asadem byl super dvojka. Jojo znám kávu kterou vaří a celý den jste po ní k spánku daleko a sladolep mám ráda...:) Za mě super...jdu na další. Kniha vtáhne a nepustí....musela jsem vědět jak to dopadne s ženou v kleci betonové...i když jsem od půlky tušila kdo je tím veznitelem.

Macicekh
21.09.2018

Manžel mi pořídil Selfies, ale nechci jí číst, dokud si nepřečtu všechny předešlé knihy. Jsem moc ráda, že mi jí manžel pořídil, protože pokud budou všechny jako Žena v kleci, tak mám o zábavu na pár týdnů postaráno.

cukrovka
18.09.2018

Velmi čtivá knížka se strhujícím dějem. Vůbec jsem se nemohla oddtrhnout. Hodně zajímavý příběh oběti. Můžu jenom doporučit.

Allla9
17.09.2018

Úžasná kniha.

Costanzo
10.09.2018

Asad je naprosto úchvatný, tolik vtipných komentářů a sarkasmu jsem v detektivce ještě nezažila, výborně se s Carlem doplňují. Občas je i dobré malé odlehčení v knize plné brutality a lidské tragédie. Děj je vyprávěný ve dvou rovinách, jedna je příběh vyšetřování a druhá příběh oběti. Představa o tom být 5 let zavřená v jakési díře byla děsivá a nepředstavitelná. Vynikající kniha!

Janicga88
10.09.2018

I když jsem bohužel viděla prvně film, tak i přesto kniha byla skvělá. Moc se mi líbila.

DericCaster
08.09.2018

Tak toto byla moje první "severská" detektivka a určitě jsem nebyl zklamaný. Knížka se mi velmi dobře četla a na závěr i oko zvlhlo... Určitě budou následovat další ;)

lenysek69
22.08.2018

I přes trošku "pomalejší" začátek naprosto skvělá knížka, která vás strhne. Od půlky knížky, jsem opravdu měla problém ji odložit. Carl mi svým způsobem hrozně učaroval. Doporučuji přečíst.

Anne95
09.08.2018

Příběh sám o sobě je dobrý a skvěle promyšlený. Ovšem ten začátek, než se konečně k něčemu zajímavému dostaneme, je nekonečný. Téměř sto stran naprosto o ničem, utahané a prokousat se přes ně je skutečně zkouškou vytrvalosti. Poté ovšem příběh ubíhá skutečně vražedným tempem a nelze se od knihy odtrhnout. Hlavní hrdina i jeho asistent byli velmi sympatičtí. Uvidíme, jak se příběh bude dále vyvíjet v dalších dílech.

PaniJani
09.08.2018

Nemám co bych vytkla. Super. Carl Morck se hravě vyšplhnul na nejvyšší příčku k mému zbožňovanému Joonovi Linnovi. Nutně potřebuji další díl.