Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131155/bmid_zena-v-kleci-mHg-131155.jpg 4 3574 710

Případy oddělení Q série

Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Kvinden i buret , 2007

apq
30.08.2021 5 z 5

Výborná kniha napínavá od začátku do konce.
A Carl Mørck a Asad jsou skvělá dvojka.

maruschka
28.08.2021 4 z 5

Bavilo moc, i když už jsem viděla film. Hvězda dolů za některé (na Dána překvapivé) stereotypy.

Knihám
10.08.2021

Výborná kniha, chytlavá hned o začátku. Obsahuje jenom dvě dějové linky a málo postav, takže se tom neztrácíte. Humor se v severské krimi často nevidí, tak tohle byla příjemná změna. Pachatel je magor jak se patří, fakt jsem si to náramně užila a určitě doporučuju.

Luci83
02.08.2021 5 z 5

Carl Mørck není mezi kolegy oblíbený, zejména pro svou jízlivost a přímočarost, ale nikdo mu nemůže upřít, že je vynikající vyšetřovatel. Když se vrátí z nemocenské (z důvodu postřelení z posledního případu), povýší ho a přidělí mu na starost nové oddělení Q. Dostane kancelář ve sklepě a pomocníka, nebo chcete-li "sekretářku", jakéhosi Asada. Na tomto oddělení se má zabývat starými a uzavřenými případy. Výborné vyhlídky pro začátek, co myslíte?!
Carl se začne probírat starými případy a objeví uzavřený, pět let starý případ mladé poslankyně Merete Lynggaardové. Jenže se kolem něj vznáší spousta otazníků, které je třeba vyřešit. Zapojí do vyšetřování i Asada, který se projeví jako celkem schopný.
Meretino zmizení nastalo v den, kdy s bratrem jela na výlet do Berlína. Podle policie buď nešťastnou náhodou přepadla přes palubu trajektu nebo ji tam strčil její postižený bratr, o kterém si všichni mysleli, že od nehody v dětství si nic nepamatuje a je němý. Je tomu vážně tak? Merete byla po určité době prohlášena za mrtvou. Je Merete vážně mrtvá? Rozlouskne Carl tento případ? A stihne to včas? Hraje se o každou minutu.
Pro milovníky severské krimi, super knížka s rychlým spádem. Zkrátka výborná detektivka z prostředí Dánska. Je zde dostatek napětí i popudů k rozjímání.
Carla jsem si oblíbila na první dobrou.
Doporučuji!!!

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Napínavé,čtivé,ale jen stěží uvěřitelné. I když o to asi v moderních thrillerech nejde

martina2540
31.07.2021 5 z 5

Byla to skvělá kniha, u konce jsem měla co dělat, abych si nepřečetla závěr, to už se mi dlouho nestalo. Kniha byla místy velmi vtipná a doporučuji ji.

andrea7191
19.07.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Asi to není nic, co by vybočovalo z průměru, ale rozhodně to není také nic, co by člověka nějak významně zklamalo. Vyšetřovatelé, jako Carl Mørck, co jsou nemastní, neslaní mě nechávají v klidu, ale jeho "parťák" Asad už je lepší liga. Ten to,u dává trochu šťávy. Pokud by Carl byl jako samostatná jednotka, nejspíš by to nefungovalo vůbec.

Wyder
06.07.2021 4 z 5

První případ oddělení Q nezklamal. Osobně jsem si postavy ihned oblíbil a těším se na další pokračování. Bohužel jsem pointu i pravděpodobnou zápornou postavu odhalil už tak před půlkou knihy, což mě u detektivek vždycky zamrzí. I tak mě ale bavilo číst dál, proto téměř za plný počet.

P. S. Doporučuji číst postupně, osobně dočítám první díly zpětně a raději bych to udělal opačně.

tulip131
01.07.2021 3 z 5

Kniha na mě působila ze začátku zmateně, uvažovala jsem, že ji odložím, pak se to zlomilo a děj se dostal do otáček. Příběh má ve svých rukou Carl a jeho pomocník Asad. Už se těším na další případy oddělení Q.

Lka
19.06.2021 4 z 5

Audio :
Poslechuto v podání Igora Bareše. Perfektní hlas k této knize. Už se těším na další díl ze série.

evask
22.05.2021 4 z 5

Dobrá detektivka. Na Merete mně mrzí, že ani jednou neprojevila trochu lítosti nad neštěstím stiženou Larsovou rodinou.

charlizee
28.04.2021 5 z 5

Tak jsem hledala něco oddechového k nucenému odpočinku... Nemohlo to dopadnout jinak, než volbou skandinávské kriminálky.
Žena v kleci dokonale naplnila mé očekávání. Ústřední dvojice vyšetřovatelů je originální, svěží a vtipná. Pachatel vynalézavý a zvrácený typicky severským způsobem. :) O rozuzlení případu včetně všech souvislostí jsem měla jasno v první čtvrtině knížky, což mě normálně vždycky vytočí, ale tady to dál funguje - do stavby příběhu to všechno tak zapadá, že to bylo vlastně velké plus.

MartinPetlach
23.04.2021 4 z 5

Kniha byla zajímavá, zvlášť posledních cca 100 stran jsem se nemohl odtrhnout, vlastně není moc co bych vytknul, až na jedno a to je neustálé odbíhání od tématu. Kolikrát jsem přečetl dvě, tři kapitoly a v podstatě se nic nestalo a místo toho se tam pořád rozebíral případ který se stal předtím, u kterého ale neznáme okolnosti a tak jsou ty informaci k ničemu a celkově mi přišlo že v některých částech autor dost odbíhal od tématu ale jinak se mi to líbilo a určitě si přečtu i pokračovaní.

8/10

Štěpničák
12.04.2021 5 z 5

Naprosto geniální detektivka se složitou zápletkou a velmi dobře charakterizovanými hlavními hrdiny. Rozhodně se k Olsenovi opět vrátím. Doporučuji všem, naprosto, neváhejte :)

TaNya_
07.04.2021

Jako cokoliv severskýho to v sobě nese špetku Nesba, ale jinak to bylo opravdu dobrý. Kdo je zločinec mě napadlo ještě před půlkou, jenže to neznamená že to bylo na škodu. Mørck s Assadem jsou fajn dvojka a celý to bylo dost čtivý. Fajn střídání perspektiv co kapitola nebo dvě.

Maevie
01.04.2021 4 z 5

Další povedené severské krimi, kde má (jak jinak) hlavní detektiv mírně problematickou povahu a několik šrámů na duši. První případ oddělení Q má pěknou dynamiku děje, kapitoly jsou krátké a končí tak, že vás to nutí číst neustále dále. Bohužel zážitek ze čtení trochu kazila skutečnost, že jsem pachatele odhalila ani ne v polovině knížky.

Nymfadora.T.
25.03.2021 4 z 5

Jako vždy, čtivé, napínavé, jsem ráda, že jsem tuto sérii objevila.

Surikata369
17.03.2021 3 z 5

Přesně nevím jak hodnotit. Začátek mě bavil, nápad na knihu výborný, líbí se mi to kriminalistické prostředí, autor píše čtivě a i přes to mi to úplně nesedlo, nevím, asi jsem čekala něco temnějšího, víc ponurejšího. Takže takovej lepší průměr pro mě :)
Ještě nevím, jestli vyhledám další díl ze série.

Agida
03.03.2021 5 z 5

Vůbec jsem o této sérii nevěděla, což je rozhodně velká škoda, chytla mě od první stránky, bylo to napínavé, zajímavé. Kniha předčila moje očekávání. Už se těším na další díl :) Doporučuji....

Hopulka
28.02.2021 5 z 5

Moje první, a rozhodně ne poslední setkání s oddělením Q.