Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294010/bmid_nesmirny-u6Z-294010.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku v práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty. V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky. ----- Kdyby byl Nesmírný koktejlem, byl by to „Velký Jussi“. Silný koktejl ve vysoké sklenici s černým deštníčkem a plátkem citronu, profesionálně namíchaný ze strašlivých okolností a tajemných motivů. - Politiken Jussi Adler-Olsen opět potvrdil, že dokáže sestavit příběh ze součástek, které z něj dělají dobrý detektivní román. Zvolil správné tempo, pracuje s napětím, používá extrémně vypjaté scény, břitké repliky, stvořil zvláštní postavy a čtenářům důvěrně známého, ač napůl neschopného hlavního hrdinu, který oplývá bodrým humorem a vykazuje i přiměřenou dávku sociálního cítění, jež zahřeje u srdce, aniž působí násilně nebo polemicky. - Merete Reinholdtová, Berlingske... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den Granselose , 2014

ennlady
11.06.2020 4 z 5

Moje oblíbené oddělení Q. Carl, Rose a snad nejoblíbenější Asad. A nakonec i nováček Gordon, o kterém jsem si ze začátku nevěděla co myslet, ale nakonec se projevil jako plusový. Příběh byl pravda trošku zdlouhavější (za to dávám 4 *), ale jinak opět super. Pátrání, hledání, narážení na překážky, chytání se stébel, ale to, jak to umí pan Adler Olsen popsat, to je zkrátka koncert. Navíc mám ráda jeho trefný humor, který mě každou chvíli dostane . A závěr? Miluju překvapení na závěr a tady bylo, takže chválím a těším se na další díly. :-)

Kája95
05.06.2020 3 z 5

Nebylo to zle, ale trochu únavné

Pav
05.06.2020 4 z 5

Opět zajímavá zápletka s nahlédnutím do života sekty. Ubírám v hodnocení jednu hvězdičku za pomalý rozjezd, ikdyž uznávám, že je potřeba všechny postavy pořádně vykreslit. Komentáře, které běží Carlovi hlavou jsou jako vždy moc vtipné. Zdá se, že i z Gordona se pomalu stává platný člen týmu a především člověk.

mol378
31.05.2020 5 z 5

Po docela dlouhé době jsem se vrátila ke svým oblíbencům z oddělení Q a vynikající! Pěkná poctivá detektivní práce s přesahy do minulých osudů členů vyšetřovacího týmu, dobrá napínavá zápletka, trochu fantastický únik vyšetřovatelů ze smrtelné pasti, zajímavé prostředí dánského ostrova, kde lišky dávají dobrou noc. Detektivové jsou jedna kuriózní osobnost vedle druhé a tahle série navíc oplývá humorem, který mi sedí. A hluboký úklon před překladatelem - roztomilá nedorozumění vzniklá z Asadovy jazykové bariéry mě mnohokrát rozesmála. Doporučuji, výborně se to čte!

edulinecka08
29.05.2020 5 z 5

Zase super případ Oddělení Q. Igor Bareš čte Olsenovy knihy skvěle.
Těším se na další jejich případy.

JiříSvoboda
26.05.2020 3 z 5

Knihu jsem louskal pomalu a musel jsem se do ní nutit....postava Pirjo mi prostě strašně nesedla, takovýto tip, ženský co by pro "svého" muže udělala úplně vše mi nejde po chuti

danica6371
17.05.2020 4 z 5

Začátek trochu pomalejší, ale tak od půlky knížky se to rozjelo. Jo, tohle mě bavilo :-)

Dajda
11.05.2020 5 z 5

V polovině románu jsem si uvědomila, že jsem knihu již četla a říkala jsem si, že vytuším, kdo bude vrah. No nevytušila! :-) Takže opravdu výborná detektivka..

Mája777
09.05.2020 5 z 5

Tak tohle už bylo zase ono. Zajímavý příběh a oproti předcházejícím dílům jsem trochu tápala, než jsem odhalila pachatele. Tak přece jenom budu ve čtení této série pokračovat :)

Anry63
03.05.2020 5 z 5

Oproti Marcovi NEBE A DUDY. Musím říct, že tahle kniha se Jussimu opravdu povedla. Spousta zvratů, které ale vždy dávaly logiku a vždy směřovaly dál s vyšetřováním. Moc se mi to líbilo. Výborný, výborný, výborný. 4,5*

daffne
23.04.2020

No, kniha mě moc nenadchla. Mám všechny předchozí knihy tohoto autora přečtené a tuto vidím jako nejslabší. Na můj vkus vleklé a ta drobná těhotná "Xena" na konci. Co dokázala? To mi přijde hodně přitažené za vlasy. Opravdu nechápu, kde někteří vidí to slušné tempo.

Ilirea25
18.04.2020 1 z 5

Po hrozném díle Marco jsem se obávala, že další kniha nebude nic moc ... A měla jsem pravdu, nebylo to dobré. Pro mě možná čteno v nesprávný čas.....

dominika2585
14.04.2020 5 z 5

Další zajímavé pokračování z oddělení Q. Téma alternativního přístupu k životu není můj šálek kávy, ale byla to příjemná změna.
Těším se na další díl.

KudrnatáHolka
13.04.2020 3 z 5

Konečně dočteno. S touto knihou jsem se prala hodně dlouho. Příběh byl opět zajímavý, ale děj se mi zdál až zbytečně rozvleklý. Spoustu pasáží bych vypustila, hlavně v prostřední části knihy. Konec byl strhující, jen po těch zdlouhavých pasážích jsem ho zhltla tak dychtivě, že to možná byla škoda. Viděla bych to asi na 3,5 hvězdičky.

boxas
13.04.2020 5 z 5

Sice předvídatelné, ale má to slušné tempo a nenudí.

Prateri
12.04.2020 4 z 5

Začátek knihy mě nesmírně nebavil, vydržela jsem jen kvůli staré známé partě z oddělení Q
a také panu spisovateli. Vždy to bylo čtení na jedničku. Také zde jsem se k tomu dočetla, takže kratší začátek bych uvítala. Sekty také moc nemusím, je mi líto lidí - zoufalců, kteří jim podlehnou. Ale to už děj pěkně odsypával, stránky ubíhaly s dějem a vrněla jsem spokojeností. Líbila se mi v překladu knihy užívaná česká rčení - jako třeba "nachytat někoho na švestkách - myslíte, že se tento výraz užívá i v Dánsku? A takových tam bylo víc.
Jo, a tu holku nebohou zabil někdo úplně jiný, než jsem si myslela:)

KočkomilkaJana
08.04.2020 2 z 5

Stejně jako ostatní díly Oddělení Q, je i zde zajímavá zápletka protkána vtipem a historií vyšetřovatelů. Co více o řešení sedmnáct let starého případu říci? Ve zkratce, že pasáž “ze sekty” byla dobrou půlku knihy zajímavější než putování hrdinů Oddělení Q.

A to vůbec nepřeháním, když tvrdím, že Pirjo a prostředí kolem Atua mne nadchlo více, než prohledávání pozůstalosti a řešení, do čeho se Carl v mládí zapletl! Celý příběh se dlouho vine ve dvou liniích, kapitoly jsou od sebe rozlišovány rozdílnou datací. Když se tedy věnujeme policejní linii příběhu, je tak nějak více filosofická, kdy se Carl zamýšlí nad nesmrtelností brouka, Asad se nějak více modlí a rozjímá, Rose dumá a sexuje. Sebevražda nad nevyřešeným případem je zvláštní, člověk další mrtvolu jen přejde pohledem, hm, hm, super, kdy se dostaneme k Pirjo?

Více: https://kockomilkaknihy.blogspot.com/2020/04/nesmirny.html

moudivlacek
01.04.2020 4 z 5

Není na světě síly, aby dokázala přimět člověka někoho milovat, když nechce. Ale najde se síla, která dotyčnému dokáže znepříjemnit život, nebo mu ublížit, nebo si jej nárokovat sama pro sebe. Ze začátku mě příběh moc nechytil, ale nakonec se to rozjelo a vydrželo napětí až do konce. Asad se tu ukazuje v tom nejlepším světle, a i Carl musí prokázat, že se života jen tak nevzdá. Konec je určitě úvodem k dalšímu dílu a rozhodně se máme na co těšit.

Allena24
19.03.2020 5 z 5

Členové oddělení Q mě stále baví.

PetraStr
09.03.2020 3 z 5

Vcelku bavilo. Místy roztahané.. Ale jo dá se.. :-)