Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294010/bmid_nesmirny-u6Z-294010.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku v práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty. V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky. ----- Kdyby byl Nesmírný koktejlem, byl by to „Velký Jussi“. Silný koktejl ve vysoké sklenici s černým deštníčkem a plátkem citronu, profesionálně namíchaný ze strašlivých okolností a tajemných motivů. - Politiken Jussi Adler-Olsen opět potvrdil, že dokáže sestavit příběh ze součástek, které z něj dělají dobrý detektivní román. Zvolil správné tempo, pracuje s napětím, používá extrémně vypjaté scény, břitké repliky, stvořil zvláštní postavy a čtenářům důvěrně známého, ač napůl neschopného hlavního hrdinu, který oplývá bodrým humorem a vykazuje i přiměřenou dávku sociálního cítění, jež zahřeje u srdce, aniž působí násilně nebo polemicky. - Merete Reinholdtová, Berlingske... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den Granselose , 2014

Hakate
07.01.2021 4 z 5

Ke knize se nedá napsat nic, co bych již nenapsala k předchozím knihám.
Autor si stále udržuje stejnou hladinku a opět přichází se skvělým případem.

Nymfadora.T.
05.01.2021 4 z 5

Paráda, jako vždy, zajímavá zápletka, oddělení Q perfektní a nesmrtelné :-)) , uz se těším na další

Tabby
26.12.2020 4 z 5

Co ještě napsat o téhle sérii, aby jsem se opět neopakovala.
Začátek zdlouhavý, ale konec skvělý.
Asad, Carl a Rose opět nezklamali a je to zábavná parta, která nějakým zázrakem vyvázne z každé situace a ještě vyřeší případ starý několik desítek let.
A můžu s klidem říct, že se těším i na další díl. :)

maris123
08.12.2020 3 z 5

V první třetině jsem měla pocit, že už znám vraha a že mě už nemá co překvapit. Naštěstí jsem se spletla. Po pomalém rozjezdu jsem ji nakonec dočítala do půl druhé v noci.

Raada
12.11.2020 4 z 5

Po předchozí knize tato měla větší spád, zajímavou zápletka. A i jako ostatní knihy této série se velmi dobře četla.

Katulinka69
03.11.2020 4 z 5

Tak po minulém díle, který mě opravdu nebavil opět super. Těším se na další

kob
21.10.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, přečetla jsem s velkou chutí.

eliska8413
18.10.2020 3 z 5

Oproti ostatním knihám ze série tady skutečně věřím, že se to mohlo stát. Vyústění je opět afektované plné rádoby zvratů a slepých cest.
Děj Pirjo je nejvíc úsměvný a ráda bych se někdy podívala, jak na louce někdo na skútru pronásleduje s lopatou v ruce svojí oběť. Pokud to tedy nebyl skútr sněžný.

Merlinit
18.10.2020 5 z 5

Zábavné, vtipné, neotřelé... Výborné!

petra5167
28.09.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha.

allebra
24.09.2020 4 z 5

Četlo se opět dobře, i když tento příběh z Oddělení Q se mi zdál místy poněkud rozvleklý. Některé pasáže mi přišly nadbytečné, spíš mě pletly. Kdyby autor tentokrát ubral na počtu stránek a držel se více samotného příběhu, mohlo to být na plný počet. Tak snad příště. Víc se mi ale líbilo rozvíjení přátelského vztahu s Asadem.

kachnat
17.09.2020 3 z 5

Příběh zajímavý, měla jsme ale problém vydržet u děje. Tentokrát to bylo slabší... Ale i tak se mi kniha jako celek líbila. Rozuzlení jsem nepředvídala, podezřívala jsem úplně někoho jiného....

ViolettaCh.
14.09.2020 4 z 5

Další z případů oddělení Q se rozvíjel poněkud těžkopádně, což se stalo i u jiných knih z této řady, ale nakonec se to přece jen slušně rozjelo. Závěr pak byl velmi solidní, ne banální. Některé pasáže knihy byly poněkud nadbytečné a s hlavním dějem nesouvisející. Pokud by kniha byla od nich oproštěna (což by kvalitě spíše prospělo), tak by logicky byla kratšího rozsahu.

Petrasuvicka
05.09.2020 3 z 5

Případ dobrý, čtivost horší. Popravdě už jsem myslela, že to nedočtu. Akce na posledních 70 stranách. Do té doby je to jen sáhodlouhé pátrání a chytání se stébel trávy. Úplně zbytečně je to proložené eskapádou Carlových příbuzných (Sonny a Ronny) a Hardym. Zbytečné kapitoly a odvádění pozornosti jinam. Kdyby si autor tohle odpustil a trošku dal Carlovi a Asadovi bystřejší mozky, mohl se případ uzavřít minimálně na straně 400.

Ivet7
02.09.2020 5 z 5

Do první půlky mi přišel děj těžkopádný, ale pak to dostalo spád a nemohla jsem se odtrhnout. Konec a rozuzlení bylo hodně zajímavé.

ydnac
26.08.2020 5 z 5

SUPER jako vždy :-)

Asterixxka
08.08.2020 5 z 5

Oddělení Q miluju jak knižně, tak filmově - doteď jsem měla největšího oblíbence Carla, ale po dočtení Nesmírného ho zaručeně troufnul Asad, nešlo jinak :-) Hodně překvapivě jsem si svým způsobem oblíbila i Pirjo, i když možná to spíš byla lítost. Kniha má jako vždy skvěle vyobrazeny obě dějové linky a moc mě baví, že nikdy nedopadne tak, jak člověk předpokládá. Dám si teď chvilku od Q pauzu ale za měsíc to vidím na další díl!

Dani25
02.07.2020 5 z 5

Zase veľmi zaujímavá téma. A do poslednej chvíle som netušila kto je vrah. Oddelenie Q sú moji obľúbenci. Púšťam sa do Oběť 2117. :)

Etule
01.07.2020 4 z 5

V tomhle díle máme celý tým opět v plné síle. Sice jsem tak nějak tušila, kdo to celé udělal, ale vůbec to nevadilo. Odkrýváme zde trošku z Asadovi minulosti, ale pořád je tajemný jak hrad v Karpatech. :D Zaujal mě tam sluneční kult, jestli se to tak dá říct. Jak dokáže jeden přesvědčivý člověk přesvědčit masy mě asi nikdy nepřestane udivovat.
Za mě opět skvělý tým. Miluju je.

MOmoMO
29.06.2020 5 z 5

Já kluky z oddělení Q zbožňuji, takže mě kniha nezklamala :) do poslední chvíle jsem myslela, že vím, kdo to udělala a pak jsem zase čuměla jako puk. Velice povedený díl!! Život hlavních hrdinů a hlavně Asada se začíná konečně rozkrývat, tak jsem zvědavá, jak to s ním vlastně bude :) - jdu na Selfies