Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294010/bmid_nesmirny-u6Z-294010.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku v práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty. V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky. ----- Kdyby byl Nesmírný koktejlem, byl by to „Velký Jussi“. Silný koktejl ve vysoké sklenici s černým deštníčkem a plátkem citronu, profesionálně namíchaný ze strašlivých okolností a tajemných motivů. - Politiken Jussi Adler-Olsen opět potvrdil, že dokáže sestavit příběh ze součástek, které z něj dělají dobrý detektivní román. Zvolil správné tempo, pracuje s napětím, používá extrémně vypjaté scény, břitké repliky, stvořil zvláštní postavy a čtenářům důvěrně známého, ač napůl neschopného hlavního hrdinu, který oplývá bodrým humorem a vykazuje i přiměřenou dávku sociálního cítění, jež zahřeje u srdce, aniž působí násilně nebo polemicky. - Merete Reinholdtová, Berlingske... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den Granselose , 2014

Pavlnka
24.11.2016 5 z 5

Super zápletka a konec pro mě překvapivý.

DarekDevil
20.11.2016 5 z 5

Jedním slovem paráda. Partička Carl, Asad, Rose, Gordon je v detektivní literatuře jedinečná. Moc se mi líbí charaktery těchto postav a pak zejména oceňuji to, že autor detektivní vyprávění prokládá jemnými vtípky. Tři příklady za všechny: když se Carl ožere jak dělo, tak to Asad komentuje, že má kočkovinu, když se baví o ženské, která skončila v blázinci, tak Asad říká, že skončila v cvočkárně a když se koukají na video, kde si chlap prožene hlavou kulku, tak to Asad zhodnotí no a to je celý, byl to levák :-) ...to jsou moc milé vtípky. Taky se mi líbí nevyslovené proslovy a komentáře Carla. No a to jak si dá ráno obvykle šlofíka, to je taky bezva :-)

Richardson
19.11.2016 3 z 5

Oproti předchozím dílům série veliký propad.

dzafik
14.11.2016 4 z 5

Místy velice "utahaný" děj. Chvílemi jsem knížku nechtěla ani dočíst, protože jsem měla jasno..ale ten konec..!:-)

tetapetra
02.11.2016 5 z 5

Jsem překvapená,kolik lidí považuje tento díl za nejslabší..mi se naopak líbil velice,po Ženě v kleci nejlepší díl.

Dagmara36
31.10.2016 3 z 5

Trochu slabší než ostatní, ale taky dobrá.

Evickar
31.10.2016 3 z 5

I když je tento díl stále nadprůměrný, podle mého názoru patří mezi nejslabší z celé série. S náboženskými kulty se setkáte skoro v každé detektivce, to téma je strašně ohrané. Každopádně detektivka dobrá, zase jsem se dozvěděla něco nového o Karlovi a hlavně Asadovi :-) Ten chlap je prostě drsoň!

cori
28.10.2016 3 z 5

Tento příběh se odehrává 7 let od Ženy v kleci a 3 roky od Marca. Už je standardem, že všichni pachatelé uniknou světské spravedlnosti a Carl a Asadem opět o vlásek uniknou smrti. Nejvíc mě pobavila seance s hypnotizérem. Překvapilo mě, že na ni všichni kývli.

petra7942
21.10.2016 5 z 5

Carl s Asadem opět nezklamali,napínavé až do konce

Susan94
12.10.2016

Zatím poslední kniha od tohoto známého autora. První co bych chtěla rozhodně říci je, že těch 575 stran bylo zbytečně moc. Příběh byl zajímavý, ale bylo tam zbytečně moc odboček, které byly dost nudné a zbytečné. Některé kapitoly mi připadaly úplně nekonečné.... Nicméně nechci být k této knížce moc kritická, protože není úplně špatná. Zase zajímavé téma, ale už to není tak dokonalé jako Žena v kleci, nebo Složka 64. Kdo mě tam celkem zaujal byla Pirjo a její životní příběh. 75%

martin5337
22.09.2016 3 z 5

Snaha zachovat standardních 600 stran dílu uškodila. Místy zbytečně zdlouhavé pasáže, nudný námět. Bylo to jako "uplést z hovna bič". Pro mě nejslabší díl série.

sackrebleu
20.09.2016 3 z 5

Najlsabší diel série. Príbeh bol síce veľmi zaujímavý, ale Adler-Olsen si prechádzajúcimi dielmi nastavil latku príliš vysoko. Opäť raz mi tam trochu vadil superman Asad.

Disease
19.09.2016 2 z 5

Nejslabší případ oddělení Q. Připadá mi, že pan Olsen chtěl napsat něco jako "velký román", ale nepovedlo se. Tohle mi připomínalo výpotky Larse Keplera.

dalia1769
17.09.2016 3 z 5

Pro mne trochu slabší než předchozí díly. Jednak prostředí náboženské sekty mi nepřišlo tak zajímavé, jednak pro mne bylo trochu obtížné najít nějaké sympatie k obětem, které si podle mne o svůj osud docela "koledovaly". Nejvíce se mi líbilo závěrečné drama Carla s Asadem a vývoj Asadovy postavy. Chybělo mi také více typických humorných hlášek.

tulipa
01.09.2016 5 z 5

Lepší a svižnější než Marco. Za mě pět hvězdiček, jelikož miluju tým Karl, Asad a Rose. Pro mě jsou jedineční a nenahraditelní. Už se těším na další díl.

katka_dv
01.09.2016 3 z 5

Tento díl mi přišel o něco slabší než ostatní, děj se nějak tááááhl, nicméně konec nabral zajímavý spád, takže jsem ráda, že jsem vyčkala, abych zjistila, kdo byl vrah. Pořád ale nechápu, proč hlavním hrdinou je Carl, když jeho hlavní náplní práce je hodit si nohy na stůl a zapálit si. Případ tak stejně jako v předchozích dílech posunují dále hlavně Asad s Rose. Trochu mě zklamalo, že se příběh hřebíkovačky, bratrance Ronny a Asadovy minulosti nijak extra dál nerozvíjí - nevím, jestli je to myšleno jen jako výplň knihy, nebo se v dalších dílech přece jen něco víc dozvíme a já jsem jen moc netrpělivá.

Irsaf
31.08.2016 5 z 5

Líbila se mi :)

meinita
31.08.2016 4 z 5

zajímavý příběh, možná trochu zdlouhavý, složka 64 mne zaujala více.

vyvodka
17.08.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série s Carlem Morckem. Přečetla jsem rychle a s chutí. Zatím co Marco byl zklamání, Nesmírný je pro mě nadšení. Doporučuji.

čtenářP
12.08.2016 5 z 5