Cardinal Sin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh podivné lásky mladého novice v prostředí zcela netypického kláštera je inspirovaný tradicí gotického románu a dílem Ladislava Klímy a uvádí do života principy současné postmoderní literatury.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305980/cardinal-sin-ZYx-305980.jpg 3.43
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Levý břeh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Cardinal Sin

trudoš
15.10.2017

Dějovou zápletku byste v příběhu hledali marně. Sice tu je, ale není nijak podstatná. Zde jde především o naprosto nečekané zvraty či šokující odhalení a absurdní situace plné pitoreskních postav. Hlavně ale o vnitřní monology a filozofické disputace, které vám vyjasní mnoho věcí, na které jste se báli zeptat, či na ně byť jen pomyslet. Například co dámy skutečně skrývají pod svými sukněmi, co je podstatou víry a hříchu, či jaký by byl vhodný doplněk k vínu a hostii při přijímání.
Podobně jako Miloš Urban v Sedmikostelí využil i zde autor možností, jaké nabízí dnes už polozapomenutý gotický román. Ovšem na rozdíl od Urbana, jehož kniha byla především poctou tomuto žánru, novela Andrey Kafky je spíše hříčkou pro pobavení, než plnohodnotným zářezem na poli literatury. Nic to však nemění na faktu, že jeho kratičký Cardinal Sin je svižnou a vtipnou satirou na křesťanské instituce, plnou humorných dialogů a postřehů, jež však kvůli rozsahu nemá větší ambice než na hodinku a půl pobavit.

Doporučujeme

Blues: Blues pro bláznivou holku
Blues: Blues pro bláznivou holku
Pusinky
Pusinky
Hustej nářez
Hustej nářez
Dobrodružství v zemi nikoho
Dobrodružství v zemi nikoho

Autor knihy

Kniha Cardinal Sin je v

Přečtených3x
Čtenářské výzvě2x