Čára hrůzy

Čára hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17753/bmid_cara-hruzy-BtG-17753.jpg 4 24 2

Jaroslav Mostecký předkládá čtrnáct hororových povídek. Ale to není všechno. Jako slizký had plazící se ve vlhké džungli, jako krev stékající z prokousnutého hrdla, jako čára hrůzy se celou knihou line rámcový příběh. Příběh dvou přátel, Jakuba a Jeremyho. Právě Jeremy má totiž na ruce podivnou čáru, ve které jedna cikánka poznává čáru hrůzy – prokletí, které z vás udělá hromosvod pro tu nejděsivější hrůzu a strach z celé historie lidstva. Chudák Jeremy se snaží svoji kletbu zlomit. Mezi části jeho hledání vkládá autor těch dvanáct povídek. A je to skutečný koncert strachu.... celý text

Horory , Povídky , Fantasy

Vydáno: , Netopejr

karel1076
29.12.2019 5 z 5

České horory, světové kvality. Překvapilo mě, jak autor uchopil jednotlivé povídky a přidal jednu linku. Palec nahoru, tohle je nejen čtivé, ale i skutečně kvalitní čtení. Jsou zde pasáže, kde opravdu mrazí.

eraserhead
06.04.2018 4 z 5

Tak tahle kniha mi ležela v knihovně snad více než deset let a já ne a ne ji vytáhnout a přečíst si ji. Za tu dobu jsem několikrát komunikoval s jejím autorem a snad jsme i trávili čas na stejných conech a setkáních. Až teď. A fakt milé překvapení. Mostecký jako by si napsal svou vlastní Knihu krve, Čára hrůzy je totiž v podstatě něco jako autorská antologie povídek propojených jedním spojovacím příběhem (který sice vyšumí docela do ztracena, ale co už). Povídky samotné jsou pestré, od klasických duchařin (povedená úvodní KAŠTANOVÁ NOC), po dobrodružně fantastické horrory tu kořeněné historickým a mytologickým ukotvením (velmi zajívá povídka DÁREK PRO CAESARA nebo až indianajonesovsky ztraceně-světovsky laděná V BAŽINÁCH DŽIUNDA), přes tajemstvím opředené strašidelné příběhy (do zjímavé doby i místa situovaná SVĚTLA LUCERNIČEK), mé oblíbené malířské horrory (VEM ČERNOU PASTELKU A NAMALUJ SVOU DUŠI) či nápadité kousky stojící na závěrečné pointě (NESTVŮRY). Paleta povídek je opravdu pestrá, nejen tématicky ale i spojováním různých žánrů - horror se zde mísí s fantasy, dobrodružstvím, mysteriózností a historií. Některé povídky zaujmou prostředím, jiné stylem, další pointou. Chtělo by to, aby se Mostecký horroru zase chvíli věnoval. Šlo mu to docela dobře. 3.5*