Cantervillské strašidlo (dvojjazyčná kniha, 4 poviedky)

Cantervillské strašidlo (dvojjazyčná kniha, 4 poviedky) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234148/bmid_cantervillske-strasidlo-the-canterv-234148.jpg 4 127 7

Druhé dvojjazyčné vydání knihy, která obsahuje kromě Cantervillského strašidla také další krátká díla Oscara Wilda: Neobyčajný milionár/The Model Millionaire, Zločin lorda Arthura Savila/Lord Arthur Savile's Crime a Sfinga bez tajomstva/The Sphinx Without a Secret.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Petrus

The Canterville Ghost

SSTknihy
27.01.2021 3 z 5

Roztomilá pohádka pro dospělé o síle čisté lásky, která dokáže nejen oplakat staré hříchy, ale i vykročit neohroženě a bez pověr do nové doby.

Usire
25.01.2021 4 z 5

Vlastně jsem od toho čekal něco jiného, spíše něco na způsob Obraz Doriana Greye. Je to taková pohádka, která neurazí.

danny_21
01.09.2019 4 z 5

Roztomilá, rozpustilá veselohra o jednom duchovi, jehož noví majitelé nepatří k důstojně bohabojné britské aristokracii, nýbrž se jedná o povedenou rodinku pocházející od kořenů nesmrtelných zásad americké republikánské prostory a nebohé entitě převrátí posmrtný život naruby. Moc příjemná jednohubka z pera klasika - 85 %

Tebby
06.05.2018 5 z 5

Příběh Cantervillského strašidla je pro mě jedním z nejoblíbenějších a ráda se k němu vracím.

klaritkaa
17.12.2017 5 z 5

Krátké, byť zábavné čtení.

Edice
07.09.2017

Nejdříve jsem začala číst Obraz Doriana Greye, ale četba mi zcela nesedla. Tak jsem se pustila do značně kratšího Cantervillského strašidla. A byla jsem spokojená. Je to krátký příběh napsaný se smyslem pro humor i jakýsi detail. Reakce rodiny Otisových mě opravdu pobavily. Nebohý Simon se s nimi, především s dvojčaty, značně natrápil. Konec příběhu byl opravdu dojemný, ale dílo si ponechalo svou odlehčenou atmosféru i nadále. Opravdu pěkné počteníčko. :)

nakavusterezou
01.11.2016 5 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila. Dopomohla mi k tomu, abych se vyhrabala z čtecí krize, kterou určitě mnoho z vás zná.