Calvin nevie lietať

Calvin nevie lietať https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176839/bmid_calvin-nevie-lietat-176839.jpg 5 72 22

Calvin je škorec a narodil sa so svojimi sestričkami a bračekmi pod strechou starej stodoly. Malé škorce začali čoskoro po narodení objavovať svet: jeden objavil blato, druhý vodu, iný trávu alebo chutnučké dážďovky. A Calvin? Calvin objavil knihu! A od tej chvíle iba čítal a čítal... a vôbec nechodil na hodiny lietania! Prichádza jeseň a vtáčiky musia odletieť na juh. Calvin však s nimi nemôže... Ale šikovní bračekovia a sestričky už niečo určite vymyslia, aby Calvin mohol ísť. A Calvin sa im odvďačí záchranou celého kŕdľa pred hurikánom. Odkiaľ vie taký malý škorec čokoľvek o hurikánoch? No predsa z knižiek!... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: ,

Calvin cant fly

Akvabela
23.05.2023 5 z 5

Krásná kniha, moc se mně i dětem líbila.

Kopretina
22.03.2023 5 z 5

Moc hezký příběh o nás, knihomolech. Krásné ilustrace!

Safrika
07.02.2023 5 z 5

Uzasne!!! Od zacatku do konce me to uplne uchvatilo a pobavilo. Fakt parada, muzu jedine doporucit. Holcicky byly taky nadsene.

Marketplace
29.01.2023 5 z 5

Krátká, hezky ilustrovaná pohádka.

Knihomolka506
19.12.2022 5 z 5

Příběh o tom, že když má někdo nějakou odlišnost může to být sice zvláštní, ale pěkné :)
Malý černý ptáček Kamil je přesně takový. Na rozdíl od svých sourozenců neumí létat, ale jemu samotnému to nevadí. Hlavně, když si může číst! Koukám, že jsme na tom úplně stejně, akorát já si krom létání, které provozuji běžně, protože mé zrychlené já funguje nonstop, musím splnit také některé povinnosti. Kam to ale v budoucnu dotáhne pták bez důležité schopnosti není zatím jasné:)
Na knize musím pochválit nejen barevné ilustrace , ale hlavně přístup ke čtení a pozitivní zmínky o knihách, o tom, že číst není špatné. Doporučuji. Kamil určitě také :)

Bonda
07.09.2022 5 z 5

Knížka může jemně připravit dítě na to, že i když bude v něčem slabší než ostatní a nenaučí se v pravý čas to, co druzí, není to ještě konec světa. I když mě potká pořádný karambol, je možné najít řešení, byť třeba s pomocí ostatních. A možná, že nakonec i já ostatní zachráním díky něčemu, co dokážu zase naopak jen já. Ocenění jinakosti a podpora pro přijetí vlastní nedokonalosti. Vyprávění má navíc vtipné momenty, je zábavné. Ilustrace se mi zdají zhruba průměrné, ale kvalita textu je daleko předčí.

Mína161
25.11.2021 5 z 5

Bylo to hrozne hesky!

Litocha
22.03.2020 3 z 5

Na knihu jsem slyšela pět ódy a možná proto se pak dostavilo mírné zklamání. Příběh je hezký, obrázky krásné, ale přesto mě knížka nedokázala nadchnout, sama nevím proč. Asi se k ní budu muset ještě vrátit, abych to zjistila...

Heyhey
19.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Použitelná i k poučení mrňousků. Milé ilustrace.

Osice
29.01.2020 5 z 5

Knížku o špačkovi knihomolovi jsem si přivezla kdysi z jednoho semináře o dětské literatuře. Byla jsem těhotná s prvním dítětem a moc jsem se těšila, až mu budu číst knížky:-) Dnes jsou Barunce skoro 4 roky a četli jsme ji opravdu mnohokrát, naposled včera… Příběh o snech, touhách, ale i o výsměchu, nečelení problémům, taktéž o tom, že v nouzi poznáme skutečné přátele a o tom, že každý má své kvality a i když to na první pohled nevidíme, tak nám může být velmi nápomocný. … Krásné ilustrace má na svědomí K. Bendis. A my máme na svědomí, že už se nám častým čtením začíná rozpadat.

A jeden zážitek, který se pojí k této knize:-) Dnešní společné stavění kostek neprobíhalo ke spokojenosti dcery. Mladší bráška jí neustále bořil její vysoké stavby a ona neočekávaně reagovala pláčem. Když jsem jí řekla, že Arnošt je taky takový hurikán (zná právě z knihy o Kamilovi), tak se začala smát a už jí vůbec nevadilo, když jí něco bořil, spíše se těšila, že to zase udělá:-)

broskev28
02.11.2019 5 z 5

Knížka, kterou pravidelně nabízím našim prvňáčkům a která se líbí nejen jim, ale obecně všem dětem (i mnoha dospělým). Od kolegyň knihovnic vím, že prosily nakladatelství Albatros o reedici; zatím bohužel marně. Tak snad se časem dočkáme dalšího vydání, aby si Kamilův krásný příběh mohli přečíst všichni začínající čtenáři - momentálně je totiž tahle skvělá knížka beznadějně rozebraná.

LuckyVagabond
20.01.2019 4 z 5

Knížka pro děti knihomolů i pro knihomoly samotné :)

Pavlice126
07.11.2018 5 z 5

Začínáme s předčítáním a společným čtením se synem a hned trefa. Moc se mu příběh líbil. Některá slova nebo věty teda upravuji pro snazší pochopení, ale vrací se k ní a vyžaduje ji znovu.

Alíša236
07.11.2018 5 z 5

Perfektní knížka, máme doma už dlouho a děti stále baví a opakovaně ji čteme. Délka akorát dlouhá na jedno čtení, nádherné obrázky které baví mladšího a skvělý text který baví starší.

Voda1
15.07.2017

Hezké!

katerina2651
24.04.2016 5 z 5

Krásné ilustrace přes celou stránku a navíc s poučením, okamžitě nás zaujala a musíme číst několikrát dokola. Příběh dlouhý, tak akorát před spaním.

Taťka Hraboš
20.12.2015 5 z 5

V očích našich dětí jednoduše skvělá kniha, několikrát si ji vyžádaly k opětovnému přečtení. Mně se taky líbila. Sympatický hrdina, poučný příběh, hezké ilustrace, nakonec i to, že se dá knížka přečíst za jeden večer, patří k jejím plusům.

Bablu
30.06.2015 5 z 5

Skvela knizka! Jednoduchy pribeh, krasne ilustrace a stastny konec :-) Moje dvouleta dcera ji zboznuje.

Janka28
16.06.2015 5 z 5

Knižka, ktorá poteší najmä rodičov - knihomoľov. Predsa len zameškávať školu kvôli knihám môže mať pre záškoláka i jeho rodinu nepríjemné následky. Nakoniec to ale všetci spolu zvládnu, a tak to má byť :-)

bibi.r
20.02.2014 4 z 5

Nejen knihami je člověk živ. Přátelství a vlastní zkušenost je také důležitá.