Calvin nevie lietať

Calvin je škorec a narodil sa so svojimi sestričkami a bračekmi pod strechou starej stodoly. Malé škorce začali čoskoro po narodení objavovať svet: jeden objavil blato, druhý vodu, iný trávu alebo chutnučké dážďovky. A Calvin? Calvin objavil knihu! A od tej chvíle iba čítal a čítal... a vôbec nechodil na hodiny lietania! Prichádza jeseň a vtáčiky musia odletieť na juh. Calvin však s nimi nemôže... Ale šikovní bračekovia a sestričky už niečo určite vymyslia, aby Calvin mohol ísť. A Calvin sa im odvďačí záchranou celého kŕdľa pred hurikánom. Odkiaľ vie taký malý škorec čokoľvek o hurikánoch? No predsa z knižiek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176839/calvin-nevie-lietat-176839.jpg 4.741
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno

Calvin Can't Fly: The Story of a Bookworm Birdie, 2010

Kniha Calvin nevie lietať

broskev28
02. listopadu

Knížka, kterou pravidelně nabízím našim prvňáčkům a která se líbí nejen jim, ale obecně všem dětem (i mnoha dospělým). Od kolegyň knihovnic vím, že prosily nakladatelství Albatros o reedici; zatím bohužel marně. Tak snad se časem dočkáme dalšího vydání, aby si Kamilův krásný příběh mohli přečíst všichni začínající čtenáři - momentálně je totiž tahle skvělá knížka beznadějně rozebraná.

LuckyVagabond

Knížka pro děti knihomolů i pro knihomoly samotné :)

Greena

Kamil je špaček. Od té doby co se narodil byl Kamil jiný. Objevoval svět a objevil i knihy. Do knih se Kamil zamiloval. Četl a četl, a na nic jiného neměl čas. Ani se naučit létat.
To jednoho dne bude celkem problém, ale velká špaččí rodina si bude vědět rady.
A jak všem pomůže Kamilovo čtení si už musíte přečíst sami…

Pavlice126
07.11.2018

Začínáme s předčítáním a společným čtením se synem a hned trefa. Moc se mu příběh líbil. Některá slova nebo věty teda upravuji pro snazší pochopení, ale vrací se k ní a vyžaduje ji znovu.

Alíša236
07.11.2018

Perfektní knížka, máme doma už dlouho a děti stále baví a opakovaně ji čteme. Délka akorát dlouhá na jedno čtení, nádherné obrázky které baví mladšího a skvělý text který baví starší.

Voda1
15.07.2017

Hezké!

katerina2651
24.04.2016

Krásné ilustrace přes celou stránku a navíc s poučením, okamžitě nás zaujala a musíme číst několikrát dokola. Příběh dlouhý, tak akorát před spaním.

Taťka Hraboš
20.12.2015

V očích našich dětí jednoduše skvělá kniha, několikrát si ji vyžádaly k opětovnému přečtení. Mně se taky líbila. Sympatický hrdina, poučný příběh, hezké ilustrace, nakonec i to, že se dá knížka přečíst za jeden večer, patří k jejím plusům.

Autor knihy

Jennifer Berne