Svět je kouzelný

Svět je kouzelný https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219881/bmid_svet-je-kouzelny-219881.jpg 5 42 5

Calvin a Hobbes série

< 11. díl

Přišel čas loučení. Je tu poslední kniha jedné z nejlepších stripových sérii světa. Naposledy se tady setkáme se Calvinem, jeho tygrem Hobbesem, Susie Derkinsovou, učitelkou Wormwoodovou, sněhuláky, sáněmi, rodiči, vraždícím kolem, ďábelskými obědy a dalšími věcmi, které nás bavily po celých deset knih. A budou bavit i po jedenácté, byť naposledy. Tak sbohem, Calvine.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

It’s a Magical World , 1995

Marketplace
27.12.2021 4 z 5

Některé myšlenky jsou geniální: "Kdysi, když klient něco chtěl udělat do týdne, se to bralo jako urgentní zakázka a měl kliku když se to stihlo. Teď, když máme modemy a faxy a telefony v autech, chtějí všichni všechno hned! Zlepšené technologie jenom zvýšily všeobecná očekávání! Přístroje nezjednodušují život - jenom je kvůli nim uštvanější. Kdybysme toužili mít pohodlnější život, vyvíjeli bysme přístroje, aby pracovali míň efektivně."

Corso
03.08.2021 4 z 5

Tak som to nakoniec dal cele. Fajront. :)
Nazov poslednej knihy presne vystihuje filozofiu a hlavnu myslienku C&H. Ano, Svet je kuzelny, ked otvoris oci. Rodicia a ucitelia to trosku kazia, ale je milion inych zazrakov. Maly strapaty klucina vam moze dat viac ako motivacne knihy alebo knihy vychodnych mystikov.
Inak, je obdivuhodne ako si Watterson vystacil cely cas s tak malo postavickami. Calvin, mama, otec, ucitelka, zly Moe, blba dievcina ktorej neviem teraz meno, samozrejme Hobbes. Obcas sa objavil riaditel skoly ktory vsak nikdy nic nepovedal. A kopec snovych mimozemstanov, dinosaurov, a raz ci dva krat superman a superzena. :) A uzasni snehulaci!! No, vlastne, je toho dost.
Inak... este jedno inak. Ako je mozne, ze Calvin vo svojom malom veku tak hlboko filozofuje, ale pocas celej doby sa v matematike v skole neposunuli dalej ako k 7+6?? :)

jenda88
12.09.2020 5 z 5

Boží knížka

hroubek
07.02.2016 4 z 5

Poslední kniha o Calvinu a Hobbesovi. Oceňuji a jsem za to i rád, že tvůrce Bill Watterson poznal, kdy řekl, co říci chtěl a nepokračuje s Calvinem a Hobbesem kvůli penězům. Dost mě překvapilo, že se kniha nenese v duchu loučení, ale je jako každá jiná kniha. Po deseti knihách je těžké něčím překvapovat, ale i tak mohu říci, že se to Wattersonovi několikrát povedlo. Těším se až si to za pár let dám znovu.

p3tris
05.09.2014 5 z 5

Přišel čas loučení. Po pěti letech prožívání neuvěřitelných příběhů chlapce a jeho tygra je tady poslední, jedenáctá kniha. Bylo mi s váma moc dobře Calvine a Hobbesi!