Callaghanové

Callaghanové https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24789/callaghanove-24789.jpg 4 6 4

Klasický western, v němž statečný federální maršál pronásleduje skupinu banditů, kteří zabili jeho bratra a vyloupili banku.

Literatura světová , Dobrodružné , Povídky

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Callaghan , 1991

Jaruš7
15.09.2023 4 z 5

Westernová klasika - zločin versus čest.
Po delší době zase na divokém západě se vší drsností i citem a touhou po spravedlnosti.

Citace:" A tu začal tušit, že se přece nestane partnerem svého bosse.
Pořád doufal, že , navzdory instinktivnímu strachu, že B.F.D...dostojí svému slovu a nezachová se k němu jako lev, který krysu, co se s ním chce rozdělit o kořist, jednoduše jednou ranou prackou rozemele na kaši.
Není dobře, když se krysa jako L.A. pokouší myslet jako člověk. Kdyby totiž uvažoval jako krysa, byl by se teď, i když byl tak nemocný dopravil do bezpečí a poslechl by tak neomylný instinkt krys, které vždycky právě včas opouštějí nebezpečné místo. Ale L. se pokoušel myslet jako člověk. Protože se jednalo o jeho štěstí, věřil slibům a namlouval si, že přece není tak zle."

No nedopadlo to jak si přál.

Sliby se dají nakrmit i masy, ale nezasytí, neboť ztrávit nejdou. (viz současnost)

Dobrodružství od mistra v oboru.
Fajn.

Turlogh
14.02.2022 5 z 5

Výborný popisný western o statečném US marshallovi a bandě Horse Hoe. Doporučuji. Howgh.

Luigi1
11.10.2021 5 z 5

Tlupa banditů vyloupila banku a přitom zabila maršálovi bratra a to neměli dělat.Maršál se okamžitě pustil po jejich stopě.

vitavita
22.03.2012 2 z 5

Tato kniha se čte sama ...

westerny

Gert Fritz Unger