Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Mišule_11
01.01.2019 5 z 5

Opět nezklamal..! :) Knize nic nechybělo, byla to klasická romantika typická k tomuto autorovi s krásným citovým dějem, která se četla dobře a taky rychle! :) Film jsem neviděla, ale chystám se na něj, tak snad se vydaří!

raty
28.12.2018 4 z 5

Krásný příběh o lásce. Doporučuji všem, kterým nestačí, když romantická knížka skončí tím, že si dva řeknou svoje "ano".

Hania932
26.12.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem se rozhodla, že si přečtu i knihu. Film byl krásný a tak jsem si myslela, že knížka bude taky tak krásná. A to jsem se nemýlila. Knížka je krásná, zamilovaná a romantická. Co mě trochu překvapilo bylo to, jak je knížka hodně hubená. Příběh byl čtivý a hodně dojemný. Ale vadilo mi jak je tam strašně málo popsané to mládí. Ve filmu je krádně popsané jak Noah a Allie spolu trávili čas. Tak to mi trochu vadilo, ale jinak to nemělo chybu. Takovou lásku by chtěl zažít snad každý. Ale konec byl tak dojemný, že i slzička ukápla.

alexis818
23.12.2018 4 z 5

Krásný,sladkobolný příběh.Pan Sparks má nádherný slovník,prostě tento styl opravdu umí.

Pajkenzi50
04.10.2018 5 z 5

Jak jsem začala číst první stránku, hltala jsem slova a nechtěla jsem se zastavit. Kniha me hrozně překvapila dějem a slovy. Knihu jsem přečetla během dvou až třech dnů. Velmi ráda si knížku přečtu zase a znovu.

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Krásný,dojemný příběh. A musím podotknout,že i film je úžasnej.

makyla
01.09.2018 4 z 5

Knížka nebyla špatná, ale... Tady musím napsat, že film se mi líbil více. Kupodivu byl obsáhlejší než kniha. Takže ano, stojí za přečtení, ale do mých top knih patřit nebude. Určitě sek ní někdy vrátím a znovu přečtu, ale Sparks má lepší knihy.

Hedžoková
20.08.2018 4 z 5

Jedna z mála knih, kdy je film daleko lepší, krásnější a dojemnější než kniha.

Ronny97
13.08.2018 5 z 5

Nádherný příběh, který ukazuje, že Noah, i když se může zdát opak, nemoc své ženy přemohl a neprestal Allie dokazovat svou lásku k ní :)

attila1
11.08.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, úžasný životní příběh i slzička ukápla.

nicole1990
17.07.2018 5 z 5

krásný příběh akorát mi tam chybělo to jak se poznali a zamilovali do sebe to co bylo ve filmu v knížce chybí... Ale skvělá knížka určitě si přečtu i další knížky od Sparkse :-)

MichaelaFilip
15.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha, obvykle čtu erotické romány. Když se, ale objevila v jedné knize tato a často se o ní mluvilo, musela jsem si ji přečíst a stálo to za to! Krásná knížka, která zahřeje u srdíčka ale zároveň ukápne i pár slz.

Andulka VK
27.06.2018 5 z 5

Knizku prave ctu-po precteni prvnich radku jsem si uvedomila,ze pribeh znam-a znam jej z filmoveho zpracovani,ktere se mi moc libilo.Znovu prozivam vztah Allie a Noaha-navic si je vybavuji podle filmovych predstavitelu a docela se mi to zamlouva!Snad poprve mohu rici,ze se mi snad to filmove ztvarneni zda podarenejsi nez kniha-psala jsem to i v komentari u knihy"Svatba"od tohoto meho oblibeneho spisovatele...

Tess.96
24.06.2018 4 z 5

Ze všech knih, co jsem četla od Nicholase Sparkse bude tahle kniha patřit mezi ty méně oblíbené, nicméně stále povedené. Je to příběh o opravdové lásce, nemyslím si, že by to bylo nereálné, spíše jedinečné. Určitě na světě existuje několik takových zamilovaných párů, kteří si vyznávají lásku až do smrti. Místy mi to přišlo až moc sladké a zrychlené.

hana6090
12.06.2018 5 z 5

Tak popravdě od Zápisníku jsem nic moc nečekala, protože romantiku vyložene nemusím, Ale říkala jsem si že film byl celkem fajn, tak že tomu dám šanci. A ještě že tak :) moc pěkně se to četlo, má to krásný děj a vůbec na tom nemůžu najít žádnou chybu. Jasně, je to romantika, chvilkama možná až moc sladký, ale po přečtení knížky jsem určitě neměla ten pocit, že by to bylo nějak moc přitažený za vlasy, nebo "nereálný"....Jenom se divím, jak z takové knížečky někdo zvládl vymáčknout dvě hodiny filmu :D

speciale88
31.05.2018 5 z 5

Filmové zpracování knihy mi dalo více než kniha samotná. V knize jsem se trochu ztrácela, ale i tak pěkná kniha, která se dala přečíst. Možná kdybych si prva přečetla knihu a pak až shlédla film zážitek z knihy by byl jiný. Přesto si ale knihu nechám v knihovně.

iiiccc
02.05.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla až na základě filmu. Film byl krásný, zpracované téma mě velice nadchlo, a proto se má pozornost stočila ke knize. Dle mého názoru je toto jediná kniha, která je horší než filmové provedení. Zklamání bylo sice veliké, ale co se dá dělat, to je život. Nicméně příběh je to skutečně nádherný.

Kiks
23.04.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od prvního přečtení. Krátká a přitom tak silná. Doporučuji všem aspoň trochu romantickým duším :)

andy_nejedla
05.04.2018 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila a určitě si přečtu od Sparkse další, líbí se mi jeho styl vyprávění. Jediné, co bych téhle knize vytkla, je poslední kapitola, zbytečně se to táhlo a i přesto, že kniha je sama o sobě krátká, tak poslední kapitola (která měla cca 50 stránek) mohla být kratší, proto 4 hvězdičky.

ajka91
05.04.2018 4 z 5

Film s Rachel McAdams a Raynem Goslingem je jeden z nejkrásnějších a nejzamilovanějších filmů vůbec. Proto jsem si musela samozřejmě přečíst i knihu. Jedná se o nádherný příběh, avšak místy přeslazený a konec mi přišel už moc přitažený za vlasy. Kvůli tomu dávám o hvězdu méně.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 895x