Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Mr.Fox
04.09.2019 4 z 5

Přemýšlel jsem chvíli nad hodnocením. Finální stařecká rovina mě zklamala - ne snad obsahem, ale celkově svou přítomností. Příběh od začátku odsýpal a po dlouhé době to pro mě byla kniha, ve které, když jsem zalistovat, trvalo min. třetinu knihy, než jsem ji odložil. Obsahuje pár pěkných myšlenek, které by se daly citovat. Na rychlý spád se ke konci zpomalí a stává se až příliš tesknou. Okrajově si vybavuji film, který jsem před lety viděl. Zaujal mě svým zpracováním a hereckým obsazením. Nyní se k němu opět rád vrátím, jelikož věřím, že napraví můj dojem ze závěru knihy (byť pouze způsobem podání). Na četbu knihy jsem se těšil a svůj účel romantické večerní oddechovky splnila. S radostí proto doporučím.

Pro zajímavost - u zfilmovaných děl se málokdy shoduje hodnocení se svými knižními předlohami. V tomto případě k dnešnímu dni rovnaké % (ČSFD).

Lucii_Ami
22.08.2019 5 z 5

Láska od začátku až do poslední stránky. Ukáplo i pár slz při čtení, protože to je tak dojemný a krásný příběh, že se dotkne každého člověka. Musíte si jak přečíst, tak vidět i film.

Terka357
15.08.2019 5 z 5

Do tohoto příběhu jsem se úplně ponořila a prožívala všechny chvíle očima Allie, možná se i trochu zamilovala do Noaha.
Popravdě jsem až do poslední chvíle netušila, s kým Allie nakonec skončí a pak mě to docela i překvapilo.
Trochu jsem se bála té 'stařecké' roviny. Měla jsem strach, že nedokážu pochopit problémy starých lidí, ale Nicholas Sparks to všechno tak nádherně vykreslil, že jsem brzy hodila tyto starosti za hlavu.

terinkha
13.08.2019 4 z 5

Cesta z Mallorcy, přečetla jsem za cca 3 hodiny. Hezký příběh, emotivní a je správný, že ještě někdo píše o osudových láskách - ta začíná být tak nějak výjimkou. Četlo se to hezky, i jsem se trochu dojala! Líp se mi asi četlo Milý Johne, ale tady byl hezčí příběh. Takže tak 85% ;-)

Veruu95
08.08.2019 5 z 5

Klasika, když chcete lásku a dojetí. Tohle přesně kniha (i stejnojmenný film) obsahuje. Nebudete zklamaní.

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Naprosto zasloužená romantická klasika. Film se mi líbí o něco víc.

Knižní střípky
26.05.2019 3 z 5

Tak tento Sparks se mi líbil velmi. Nevím, zda to bylo tím, že se děj odehrává na americkém Jihu, pro který mám v knihách slabost nebo tím, že to byla poměrně útlounká knížka a než jsem se stihla přesladit romantickým obsahem, tak již byl konec, ale čtení jsem si opravdu užila. Noah a Allie byli sympatickými hrdiny, takže za sebe mohu říci, že z cca 5 knih od pana Sparkse, co jsem prozatím četla, mi tato sedla asi nejvíce.

prcek19
10.05.2019 5 z 5

Ke knize sem se bohužel dostala až po shlédnutí filmu, ale to nesnižuje její kvalitu..naopak..přečetla sem ji za jeden den..tak moc mě bavila..všem vřele doporučuji

Nicol13
29.04.2019 4 z 5

Není to žádná knižní perla. Je plná klišé a mohla být propracovanější, ale já nemohu hodnotit jinak...
Sparks je jednoduše můj oblíbenec. Moc se mi líbí konec, kde je popsaná láska v důchodovém věku. Třešničkou na dortu je zjištění, že spisovatel bral inspiraci pro příběh v reálném páru.

Doporučuji i film. Je starší, ale též moc pěkný.

akdar72
27.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh o silné lásce až za hrob...

Pavlaj
24.04.2019 3 z 5

Můj šálek kávy to tedy nebyl. Film mi přišel přesládlý a těšila jsem se, že knížka by mohla být lepší a že by mohla mít pěknou atmosféru amerického Jihu. Opak je pravdou, kniha je ještě nasládlejší romantika. Příroda je ve filmu mnohem krásnější, v knize se nevyskytuje vůbec. Nevhodnost sňatku kvůli sociálním nerovnostem a konzervativní tradice amerického Jihu se v knižním příběhu taky vůbec neřeší. Zpětně se omlouvám filmu.

Janixa
18.04.2019 5 z 5

Krásný příběh, oddechová romantika :-)

blonďatá.luc
16.04.2019 4 z 5

Už je to dávno, co jsem viděla film, ale byla jsem z něj nadšená. Bohužel, kniha pro mě byla lehké zklamání. Nemohu říct, že by to byla špatná knížka - vždyť ten příběh je nezapomenutelný. Bohužel trpí tím, že autor ještě není vypsaný. Některé pasáže si žádaly více prostoru, jiné pasáže byly zbytečně natažené. Taky dialogy nebyly tak živé (mnohdy) a děj neměl takový spád. Navíc je příběh trošku předvídatelný. Oproti filmu mě kniha ke slzám nedohnala, ale stojím si za tím, že by si ho všichni milovníci romantiky měli přečíst, je to taková klasika.

Adél784
10.04.2019 4 z 5

Krásný příběh:)

NalinnMane
19.03.2019 5 z 5

Nádeharná romantická knížka. Perfektně napsaná!

sgjoli
10.03.2019 2 z 5

Zápisník jedné lásky je bohužel jeden z těch případů, kdy mne filmové zpracování bavilo víc než ta kniha samotná. U knihy jsem se prostě nudila, nebavilo mne to, chvílemi jsem dost trpěla. Neseděl mi styl psaní, přišlo mi to hodně povrchní, autor vůbec nešel do hloubky, což je dost škoda, kniha by si to zasloužila. Příběh ani postavy neměly šanci mne jakkoliv k sobě připoutat nebo mne jakkoliv zasáhnout. Nakonec to dopadlo tak, že jsem i některé pasáže přeskakovala a opravdu nemám pocit, že mi uniklo něco zásadního. Tato kniha je pro mne bohužel zklamáním.

pingu1
24.02.2019 5 z 5

Krásný příběh o velké lásce pro romantické duše :-)

Kizi
24.02.2019 4 z 5

Knihu jsem četla až po filmovém zážitku, který je mou srdcovou záležitostí :). Po celou dobu čtení mě doprovázely emoce. Smích se střídal se slzami a takhle to šlo až do konce... Vřele doporučuji :)

verunka93
27.01.2019 4 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Krásný zamilovaný příběh, u kterého se člověk skutečně odreaguje. Později jsem viděla filmové zpracování a pro mě byla kniha hezčí. Doporučuji.

Termina
23.01.2019 4 z 5

Viděla jsem nejprve filmové zpracování které mě tedy upřímně opravdu dostalo v pozitivním smyslu. A jak se říká že kniha je vždy lepší .. nevím zda byla lepší ale určitě byla krásná.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 896x