Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Sorrow
11.01.2015 3 z 5

Naprosto přeslazený, ale svým způsobem krásný a dojemný příběh, napsaný ne příliš dokonalým stylem, řekla bych. Oproti knize mi film připadal jaksi uvěřitelnější, ale i přesto si myslím, že to byla dobře zvolená oddechovka teď při zkouškovém (alespoň v mém případě) ;)

Mikik
07.01.2015 5 z 5

Krásná kniha a svým způsobem i krásný závěr. Pokud máte rádi lásku, která čeká, která vše přežije a kterou prostě nic nezničí:-)

Marisa
31.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale přesto na mne působila, jako by to byla část textu, kterou někdo vytrhl z jedné tlusté bichle a tu část vydal samostatně. Nerada to říkám, ale čekala jsem víc. Chtěla jsem si přečíst jak se Noah s Allie seznámil, myslela jsem, že kniha bude od toho léta, když byli mladí, jak Allie musela na konci léta odjet, jak Noah odešel do války... Prostě tak, jak to je ve filmu, ale to jsem se spletla. Film je lepší. Ale i tak je kniha pěkná ;)

andrejs
22.12.2014 odpad!

Pro mě tahle kniha znamenala zklamání. Myslela jsem, že věty typu "V tu chvíli si uvědomil, že se do ní znovu zamiloval" nebo "Jdi za svým srdcem" dnes patří už jen do přihlouplých telenovel. Příběh tuctový, předvídatelný, jednoduchý. O hlavní hrdince se jednou píše jako o ženě, která vždy něčím překvapí, která má spontánní uměleckou duši ... a o 40 stránek dál už je to žena milující stereotyp. Marně jsem hledala cokoli, co by mě na knize nadchlo a dočetla jsem ji jen proto, že nikdy nenechávám knihu nedočtenou, byť je to odpad, jako v tomto případě.

Knihomolkaa
08.12.2014 5 z 5

Knížka je rozhodně lepší než film. A na konci jsem si upřímně trošku pobrečela, protože jsem nemohla uvěřit, že to tak může skončit. Přesto je to nádherná kniha.

Terr21
06.12.2014

Kniha byla prostě úžasná. Trochu předvídatelná, ale i tak úžasná. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hlavní hrdina mi byl velmi blízký. Akorát bych byla asi radši, kdyby byla knížka psána ich-formou, ale to je jen detail.
Po přečtení jsem si byla pustit film a ačkoli tu hodně lidí píše, že film byl lepší, mně se moc nelíbil. Chybělo mi tam několik částí z knihy. Například to, jak jedou na jeho oblíbené místo a jak ho ona pozoruje, jak vesluje. To mi tam třeba chybělo. Ve filmu sednou na loď, pak střih, a najednou už jsou na místě. Pak třeba ta část u krbu... No prostě knížka je podle mě lepší.

smejkalova.m
20.11.2014 5 z 5

prostě Sparks.. zbožňuji jeho knihy

KriKri
16.11.2014 5 z 5

Krásná kniha o lásce na celý život, zvládnutá za jedno odpoledne. Akorát tu poslední stránku bych radši nečetla a už vůbec si jí nechci představovat.

Lucy Sun
15.11.2014 3 z 5

Zatím jsem neviděla film. Očekávala jsem od knihy víc, ale i přesto je příběh o lásce krásný.

ivusse
28.10.2014 3 z 5

Kniha se četla dobře, bylo to fajn, bylo to dojemné. Ale pro mě místy červená knihovna. Hlavně poslední stránka byla přitažená za vlasy. Závěr: milá oddechovka.

5331
04.10.2014

Viděla jsem film a ten je fakt super.

katkafe
01.09.2014

Moc mě to nebavilo, viděla jsem film, a ten byl pro mě lepší

tynka65
21.08.2014 4 z 5

Kdo by nechtěl prožít takovou lásku? ...

lushi
15.08.2014

Rychlá a jednoduchá slaďárna, která nejednu ženu nenechá klidnou. Podává příběh o lásce, která zdolala několik velkých překážek. Ale jinak nic víc. Ve své rychlosti nám tato láska připadá idylická a pravá, protože průběh vztahu mapuje bleskově a povrchně, každodenní útrapy zde nenajdeme.

Milujem
13.08.2014 5 z 5

Knížka byla krásná, četla jsem ji krátce, rychle jsem se vžila do děje. Líbí se mi, jak je v této knize zobrazena pravá láska "až za hrob". Přijde mi strašně milé, jak se mohou mít dva lidé takhle rádi i po těch letech, a jak láska dělá s lidmi divy. Rozhodně doporučuji přečíst lidem, kdo na tuto lásku nevěří a vlastně i lidem kteří svou úplně první lásku mají stále ukrytou v srdcích.

Po přečtení knihy jsem zkoukla i film. Je skoro stejný jako kniha. Ale dle mého názoru byla kniha hezčí než film. Co se týká filmu - není pozměněn, i hlavní postavy vybrali dobře. Stojí za to shlédnout ale až po přečtení. Když víte, jak se ten děj vyvíjí, a stále čekáte, kdy už tam bude ta scéna, o které jste četli, tak jste ještě mile překvapeni, že tam opravu na nic nezapomněli. Film mě okouzlil, je to jeden z těch, co se opravdu povedl.

gingerbread88
11.08.2014 3 z 5

Stejnojmenný film je mým nejoblíbenějším vůbec. Snad proto jsem se rozhodla si přečíst tuto knihu. Narozdíl od filmu ale zklamala. 3 hvězdičky.

slonyk
04.08.2014 5 z 5

Krásný příběh, úžasná kniha.

Pavlačinka
28.07.2014 5 z 5

Pohodová oddychovka, co se dá zvládnout na jeden zátah.. Romantický příběh na konci vygraduje a nenechá jedno oko suché :-)

_Michelle_
23.07.2014 3 z 5

Zbožňuji stejnojmenný film, který je z mého pohledu naprosto úžasný a na jehož základě jsem si zakoupila knihu, ale té dávám jen tři hvězdičky, protože je na můj vkus příliš přeslazená.

hanča34
23.07.2014 5 z 5

Všechny Sparksovy knihy čtu téměř na jeden dech. Tato mě vzala obzvlášť silně, protože už mám nějaká ta léta a jsem s mým mužem 42 let. Samozřejmě to soužití není tak idylické jako v tomto příběhu, ale stejně mě děsí, že jeden z nás odejde dříve a ten druhý zůstane sám. Obdivuji sílu a vynalézavost Noaha při zacházení s nemocnou ženou, lépe řečeno pana Sparkse jak to krásně napsal.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 895x