Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6476/bmid_zapisnik-jedne-lasky-fz3-6476.jpg 4 1266 294

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

ještěrka38
ještěrka38
13.02.2024 2 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Za mě určitě je lepší film. Přišlo mi to takové nemastné, neslané. Takové nepropracované. Sparks má určitě lepší knihy.

dee101
dee101
04.02.2024 3 z 5

Nevím no... Za mě jsem četla o dost lepší romány.... Jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne a v paměti mi neutkví...

Martin_Eli
Martin_Eli
29.12.2023 5 z 5

Jednoduché, banální, ale přesto...při čtení mi místy tekly slzy a myslel na své dětské lásky!

Micha-Él
Micha-Él
16.12.2023 5 z 5

Sparks přesně tak, jak ho mám ráda! Prostý, krásný pohádkový příběh. Více slov netřeba.

Dejnau
Dejnau
23.11.2023 5 z 5

Pohádkový příběh dvou zamilovaných lidí, kteří po velkém odloučení spolu zůstali v dobrém i zlém až do smrti.
Sen každého člověka, který tohle nepoznal.. Těším se i na film a hlavně další knihu od Nicholase S.

pegasek
pegasek
12.11.2023 5 z 5

Miluju ten film a kniha mě rozhodně nezklamala. Dokonce bych řekla, že film lépe vystihuje tu lasku mezi nimi. Doporučuji nejdřív shlédnout film a pak přečíst knihu-lépe knihu pochopíte

JHoralka
JHoralka
05.11.2023 4 z 5

Klasický Sparks, jsem spokojená. Milé čtení.

Mona7741
Mona7741
30.10.2023 2 z 5

Bohužel pro mě nuda! Tentokrát jsem výběr knihy nějak netrefila. Příběh z ,,červené knihovny".

28.07.2023 3 z 5

Takto. Som dosť veľký hejter romantickej literatúry a tuto pána spisovateľa tiežAle chcela som si požičať nejakú ľahkú knihu do pôrodnice a film ma ako teenagerku dojalNo a musím uznať, že to nebolo až také zlé (hormóny?). Dokonca to malo také krásne myšlienky o živote a jeho pominuteľnosti, o nekonečnosti láske a o sile ducha. Pekné.

jajajda
jajajda
22.07.2023 5 z 5

Jak já ten příběh miluju! Jsem nenapravitelná romantička. Viděla jsem film, ale jak se stává často, kniha je daleko lepší.

kaja9825
kaja9825
31.05.2023 5 z 5

Další kniha do #bingovýzva a opět pro mě další milé a příjemné překvapení.
Autora jsem samozřejmě zaregistrovala, ale vždy jsem od něj očekávala takovou tu klasickou přeslazenost a kýč za kýčem. Vlastně jsem nikdy neviděla ani film (já vím, jsem ostuda a plánuju napravit).

Příběh se soustředí na jeden pár, který si podle všeho byl souzen.
Nechci moc zabýhat do detailů, protože předpokládám, že spousta z Vás viděla film a pokud zase ne, tak nechci zbytečně spoilerovat. Každopádně mně kniha dohnala k slzám a uvědomila jsem si, že naše životy jsou pomíjivé a co hůř, že se budeme ve stáří muset potýkat se smrtí našeho partnera/partnerky. Do téhle doby jsem nad tím vlastně nikdy nepřemýšlela a teď se z toho stal jeden z mých strachů.
Každému (včetně sebe) bych přála zažít takovou lásku jako Allie a Noah v knize.
5/5

24.05.2023 3 z 5

Knihotyna
Knihotyna
16.05.2023 5 z 5

Zápisník jedné lásky je mou první knihou od Nicholase Sparkse. A mohu říci, že za mě skvělé! :) Obě díla - jak film, tak kniha - jsou skvělé zpracované, ale u mě vede kniha :).
Tolik lásky, laskavosti, podpory, ohledu se jen tak nevidí. V knize je dáno více prostoru staršímu Noahovi a Allie (nebo mi to tak aspoň přišlo) a mohu říct, že tyto pasáže jsou opravdu nádherně popsané. Takovou lásku by chtěl zažít každý :).

"Odloučení je tak bolestné proto, že naše duše jsou spojené. Možná vždycky byly a budou."

evca7271
evca7271
16.05.2023 5 z 5

Moc krásná kniha

LenkaMacak
LenkaMacak
25.02.2023 4 z 5

Přečteno po šesti letech díky čtenářské výzvě. Moc krásný příběh o lásce, která překonává věk i vážnou nemoc. 4/5 ⭐️

Pivísek
Pivísek
28.01.2023 5 z 5

Díky filmu jsem věděla do čeho jdu a myslela jsem si, že mě kniha moc nepřekvapí. Myslela jsem si, že nebudu plakat jako u filmu. Mýlila jsem se. Příběh je opravdu plný lásky, souznění, citu a naděje. Prostředí, postavy i děj jsou tak barvitě popsány, že jsem se vcítila do obou hlavních hrdinů a nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl opravdu konec. Člověk tak nějak nad tím životem začne uvažovat trochu jinak... Citlivěji...

hnilda3
hnilda3
21.01.2023 5 z 5

Četla jsem po několikáté, tentokrát v originále. Vždy mě to dojme :-).

jana2144
jana2144
27.12.2022 4 z 5

Je to možná poprvé, kdy se mi film líbil víc než kniha. Nicméně nic proti knize, byla velmi romantická. Jen po množství těch láskyplných slov jsem si připadala jak karamelka:)

martiline
martiline
13.12.2022 5 z 5

Překvapilo mne, jak dojemně jsem se při čtení cítila, zamilovaně, láskyplně, tajemně, záhadně. Myslela jsem si, že kniha to ve mne nedokáže vyvolat ... ale ...
A teď se podívám na film ...

Lejčís
Lejčís
23.11.2022 4 z 5

Na to, že se jedná defacto o autorovu prvotinu v oblasti románů, je to dílo skutečně povedené. Kniha je krásným příkladem toho, že i dojemnému propracovanému příběhu bohatě stačí 160 stran, když má autor talent. Díky své délce tak aspoň nezabíhá do zbytečných hluchých míst a zdlouhavých popisů, drží se základní linie, přesto není nic uspěchané.
Zápisník jedné lásky nejspíš každý, kdo má rád romantické příběhy, už někdy viděl. Ryan Gosling a Rachel McAdams v něm excelují, a byť se film ani kniha nedokázali vyvarovat jistých klišé, nám romantickým duším to ani v nejmenším nevadí.
Překvapilo mě, jak vyzrálý autorský styl už tenkrát Sparks měl, a že si ho udržel po celou svou spisovatelskou kariéru. Tato kniha byla právem odrazovým můstkem jeho slávy.
Pokud vás zajímá příběh jako takový, více vás patrně uspokojí jeho věrné filmové zpracování, protože v knize se moc nového opravdu nedozvíte. Pokud jste však fanoušky Sparkse, pak by vám ani tento titul neměl uniknout. Rozhodně vás nezklame :)