Tiché zlo

Tiché zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403077/bmid_tiche-zlo-Vjc-403077.jpg 3 56 21

Caleb Zelic série

1. díl

Caleb Zelic pronásleduje vraha svého nejlepšího přítele. Nikdy nezapomene žádnou tvář. A to mu může zachránit život. Calebův přítel z dětství a obchodní partner Gary byl brutálně zavražděn. Zlámali mu prsty, prořízli krk. Navíc policie podezírá Caleba, že on je vrah. Cítí se vinen za Garyho smrt, touží po pomstě a chce dokázat svou nevinu, pustí se tedy do pátrání na vlastní pěst. Caleb a jeho přítelkyně Frankie, bývalá policistka, se vydají po jediné stopě, kterou mají – jméno Scott. Nikdo neví, kdo je Scott. Ale Scott je vždy napřed. Jenomže Caleb je hluchý. V tichu, které ho obklopuje, se naučil porozumět lidem skrze signály skrývající se za každým úsměvem, grimasou, dotykem. Jenomže neslyšená a špatně odezíraná slova mohou způsobit problémy…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Resurrection Bay , 2015

veronika9761
02.08.2023 2 z 5

Zajimavy hlavni hrdina, ale to je asi tak vsechno.

Venneto
08.05.2023 2 z 5

Lákavá anotace a zajímavý nápad s hlavním hrdinou, který je hluchý, ale i přes svůj handicap se snaží přijít věci na kloub. Ve finále jsem se ale dočkala zklamání. Při čtení jsem se trápila a přála si, aby už byl konec knihy. Celkově mi příběh přišel slabý a dost často jsem byla zmatená z toho, zda hlavní postava s někým mluví nebo jsou to jen myšlenkové pochody. Pokud budou nějaké další knihy v této sérii, myslím, že je vynechám.

Ava365
31.01.2022 4 z 5

Zvláštní detektivka. Nečte se to úplně lehce a chvílemi se musí člověk vracet, aby se zorientoval v textu a pochopil, kdo co říká. Ale to souvisí s deficitem hlavního hrdiny. Závěr je trochu moc akční, ne moc uvěřitelný, ale autorka se snažila o překvapivost, a to se jí povedlo.

Toledo
30.06.2021 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Navíc se mi kniha špatně četla - měla jsem klasicky tvrdou vazbu (ne el.verzi) a byla jsem občas zmatená, kdo mluví, o kom se mluví apod. Prostě mi to úplně nesedlo.
Příběh hodně vlažný, konec aspoň trochu akční a překvapivý závěr. Posledních cca 40 stran fajn, jinak jsem se s tím trochu trápila - ještě že to nebylo tak dlouhé.

kačenka80
19.05.2021 1 z 5

Kniha celkem nudná. Žádný spád nebo napětí a vše lehce předvídatelné. Nejvíc mi vadil hlavní hrdina, který snad na každé stránce zvracel nebo se mu chtělo zvracet.

channah007
13.03.2021 3 z 5

Na základě anotace jsem čekala víc. Chvílemi jsem se ztrácela v myšlenkových pochodech, chvílemi docela napínavé momenty, kdy se nešlo odtrhnout.

Kocourek
18.01.2021 1 z 5

statečně jsem začala, ale jedna z mála knih, které jsem v polovině odložila a už dočítat nebudu.

vla.sta
29.01.2020 4 z 5

Mně se knížka líbila, přišlo mi, že nelehká vztahová linka příjemně okořeňuje detektivní zápletku. Líbil se mi i jazyk a přebal mi taky přišel skvělej. Hvězdičku ubírám za to, že se tam místo termínu znakový jazyk používá mám pocit znaková řeč. Ale jsem na to vysazená, protože mi správné názvosloví a důvody k němu vtloukávali do hlavy na vejšce.

jiri77
21.01.2020 1 z 5

Velmi nepřehledné a nezáživné. Kniha mě vůbec nebavila. Chvíli po přečtení,jsem už ani nevěděl o čem byla. Kniha vůbec nesplnila ,co jsem od ní očekával a určitě už nebudu v dalších pokračovat. Jednu hvězdu jen za to,že jsem to dočetl do konce.

ArwenAragorn
11.01.2020 2 z 5

Je to tak 2,5*
Kniha se četla lehce a byla docela svižná a napínavá. Caleb mi moc neseděl, nevím, jestli postava hluchého je zrovna v tomto případě ideální. Ale chápu, že autorka chtěla přijít zase s něčím novým, čím by současné thrillery ozvláštnila. A hlavně pointa thrilleru mi přišla banální. Jakoby autorce v závěru došel dech.

Trustty
19.08.2019 2 z 5

S největší pravděpodobností si žádné další pokračování nepřečtu.
Děj byl takový nijaký.....Detektiv Tedesco mi připadal spíš jako by spadl z jiné planety,zbytečná postava Frankie se svými závislostmi mě při čtení spíš rušila a hlavni hrdina Caleb.....těžko uvěřitelný.
Kniha má přes 200 stran, takže se dá přečíst dost rychle, ale bohužel bez nějakého wauu.

mikika
29.07.2019 4 z 5

zajímavé prostředí i hrdina, trochu mi to připomnělo Garou - ovce vyšetřují, kdy jste se dozvěděli jen to, co lidi říkali poblíž ovčí ohrady, jinak ne. tady zas nevíte nic, když se od hluchého hrdiny někdo odvrátí a on nemůže odezírat.

ladyfromskye
24.07.2019 1 z 5

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Tak slabou knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Neuvěřitelné, roztěkané, místy i nelogické. Do dalšího dílu mě nikdo nepřinutí.

JIVaJaH
02.07.2019 4 z 5

Obálka a popis přiběhu mě zaujal, proto jsem si i knihu koupila. Ale knížka, o které bych básnila, vydýchávala, přemýšlela dalši dny, to není.

PetraBery
08.06.2019 3 z 5

Trochu netradiční hlavní hrdina, muž Caleb, který je téměř plně neslyšící, vyšetřuje vraždu svého spolupracovníka a kamaráda. Čtivá, rychle ubíhající detektivka, kde pachatele lze uhádnout, ale konečné rozuzlení možná překvapí. O malinko lepší průměr, uvidíme, jak se autorka popere s případným dalším dílem.

Blaufik
26.04.2019 3 z 5

Myslím, že se nám zde rýsuje slibná série se zajímavým a hlavně neokoukaným hlavním hrdinou a i když jsem knihu hodnotila průměrně, tak si ráda přečtu i další díly. Už jen kvůli neohroženému Calebovi, který je i přes svůj handicap opravdovým sympaťákem.

majáček
07.04.2019

V anotaci mě zaujala hlavní postava Caleb svým hendikepem. Chtěla jsem se dovědět, jak se s tím Caleb vypořádá. Bohužel jsem byla zklamaná už v úvodu. Plno postav a zmatený děj. Vše mi přeskakovalo a mísilo. Nevím, jestli to není náhodou překladem. Nedočetla jsem knihu.

betys6914
26.03.2019 4 z 5

Svižná a akční detektivní jednohubka, z originálního prostředí a se zajímavými postavami. Skvěle zvládnuté téma neslyšícího hrdiny a využívání znakového jazyka. je opravdu vidět, že si autorka dala práci a vše si důkladně zjistila. Jen škoda, že tuto práci podrývá český překlad, který využívá zažitá nesprávná označení jako "znaková řeč" nebo "hluchý" aniž by se trochu zajímal o to, jak je to správně.

S.monika
25.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila! Příběh, jak už tu padlo, se odvíjel v rychlém tempu, za den knihu máte slupnutou, protože prostě čtete a čtete! Knihu dělá výjimečným její hlavní hrdina, který ztratil v dětství sluch, což obzvláštňuje děj a celé vyšetřování je tím zajímavější a spletitější. Líbilo se mi i zanesení do australského prostředí (už se mi trochu zajídá americké a severské thrillery)!
Můžu jen doporučit, když chcete něco rychlé, ale je to "při zemi" (žádný macho-detektiv, který jednou rukou střílí a druhou zachraňuje štěňata)!

Devil-Ivet
24.03.2019 4 z 5

Kniha zněla lákavě. Hlavně téměř hluchý Caleb, který hledá vraha svého nejlepšího kamaráda. Bylo to kratičké, rychlé, čtivé a napínavé. Na můj vkus to mělo moc postav a někdy jsem se ztratila. Ale závěr byl skvělý, nečekaný a hodně napínavý. Na pokračování si určitě počkám, protože autorka píše velmi dobře.