Levá ruka boží

Levá ruka boží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28857/bmid_leva-ruka-bozi-Liz-28857.jpg 4 721 103

Cale série

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Left Hand Of God , 2010

Akuma Dragon
Akuma Dragon
31.01.2015 2 z 5

Knížka se mi četla těžko a musím se přiznat, že jsem od ní i několikrát na nějaký čas odešla. Nakonec jsem se ji přinutila dočíst.
Jistě, knížka měla zajímavý námět a také i pár napínavých částí, kdy děj přímo odsejpal v okamžicích napětí, ale to bylo asi tak vše. Pro mě osobně byla knížka velkým zklamáním, což se tedy častokrát nestává. Ale prostě jsem od ní očekávala trochu víc, no :/

teyachan
teyachan
08.01.2015 2 z 5

Kniha sice má dobry namet a niektore silne momenty (teda asi jeden), ale celkove to na mna posobi ako taka zlatanina. Tento dojem je sposobeny tym, že si autor vybera javy z realneho zivota ale naraba s nimi znacne naivne (vykreslenie cirkvi, pricina Calovych schopnosti..no muhaha), co mne osobne vadi. Jej najvacsi prinos mi pride ako povzbudenie pre buducich spisovatelov: Ked vyslo toto, moze vyjst aj ta vasa! ;).

luboss23
luboss23
29.12.2014 3 z 5

No, celkem zajímavá kniha, ale asi jsem čekal trochu víc... Podruhé už si ji nepřečtu a další díl si také nekoupím.

jitka7047
jitka7047
30.11.2014 4 z 5

Docela zajímavé, byla jsem příjemně překvapená. Obecně je tam ukázán náboženský fanatismus, který sci-fi v dnešní době zas tak není.

Pavlina.13
Pavlina.13
22.09.2014 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala a rozhodně si přečtu i zbylé dva díly. Bylo velmi snadné nechat se dějem pohltit a knize propadnout. Jediné co mi trošku vadilo byly použité vulgarismy, které mi většinou prostě "nešli přes pusu", i když musím uznat, že do tohoto příběhu zřejmě patří.

SoniaShadow
SoniaShadow
22.09.2014 3 z 5

Když jsem knihu brala, myslela jsem si, že to bude něco o andělech, zvlášť když se jmenují první a poslední díly, tak jak se jmenují. Nakonec to vážně anděl byl, ale anděl bez křídel, žádná mýtická bytost. I přesto kniha byla velmi zajímavá. Líbí se mi, když si autor vymyslí svůj vlastní svět, protože tam nejsou dané hranice, jen takové jaké si vytyčí autor. Sice jsem několik slov nechápala, takže jsem si prostě řekla no to jsou prostě ti a ti. U světů, které vymýšlí autor, - pokud jsou složité - musíme přemýšlet. A to jsem u té knihy dělala neustále. Přemýšlela, co a jak, kdo je kdo, proč to a to. Stejně jako u Inkarceronu mě to prostě nechytlo, ačkoliv byl nápad dobrý. Ostatní dva díly si nepřečtu, protože jen co jsem otevřela druhý díl k tomu, že ho začnu číst - nechtělo se mi. Obálka je úžasná, u všech třech, nesmírně se mi líbí!:) Cala jsem si oblíbila.

Adel703
Adel703
30.08.2014 4 z 5

Wow, to bylo něco :) skvělá kniha.
Celou dobu jsem byla napjatá jak to skončí - ale takovýhle konec jsem nečekala. Pro mě dokonalá kniha a moc se těším na další díl. :)
Mimochodem, skvělá obálka :3

elyonka9643
elyonka9643
21.08.2014 4 z 5

Původně jsem si myslela, že to bude o něčem úplně jiném. I tak se mi to nakonec opravdu líbilo. Jsem zvědavá na další.^^

Gwendolyn
Gwendolyn
10.08.2014 5 z 5

Něco tak dobrého jsem vůbec nečekala. Naprosto předčila večkerá má očekávání. Nic podobného jsem ještě nečetla. Rozhodně si přečtu pokračování!

ondras666
ondras666
04.08.2014 2 z 5

No neskutečně jsem se na tuto knihu, respektive na celou trilogii, těšil. Ale musím uznat, že nejspíš zbytečně. Veškerá moje očekávání jsou ta tam a zbyl v mi jen pocit, že nevím, co si o knize myslet. Výchova mnichům vojáků, drastickým způsobem, pozoruhodný únik ze svatyně a další. Co kapitola, to někdo mrtvý...
Měl jsem v plánu, že si celou trilogii přečtu o dovolené, ale byla jsem rád, že jsem zvládl alespoň jeden díl. Další doma mám, ale odkládám na neurčito...

lucie.8
lucie.8
21.06.2014 5 z 5

Vykupitelé jsou krásná "parodie" na katolickou církev (fanatismus, svatá válka) a ty šibeničky nad dveřmi jsou prostě boží.
Hodně mě zaujal popis bitev a soubojů, při kterém jsem si mohla do podrobností představit, jak to bylo.
Líbily se mi i hlavní postavy, kde nikdo nebyl na 100% kladná a bezchybná postava: Cale, Henri a Kleist - mladí vrazi, zlodějíčci a lháři, Matterazzi - příšerní snobi atd...

petrvyhy
petrvyhy
13.06.2014 4 z 5

Velice zajímavá kniha s ještě zajímavějším příběhem. Musím uznat, že jsem nečekal, že mě tak vtáhne a přečtu jí na jeden "nádech". Ani chvilku jsem se nenudil a občas jsem se i od srdce zasmál. Skvěle popsány pocity a souboje. Rozhodně jsem rád, že jsem do ní investoval můj čas.

Janičta
Janičta
04.06.2014 2 z 5

Celkem dobrá kniha, zajímavý děj. Jenže mě zrovna nechytila, stále se mi nedařilo ponořit se do děje.

Ardein
Ardein
18.04.2014 4 z 5

Příběh se odehrává ve fiktivním světě, kde jsou užívány nám známé reálné názvy (řek, měst...) k označení smyšlených. Pořádně jsem se v tom doteď nezorientoval, což je ale pouze malá komplikace, protože příběh je překvapivě zajímavý a svého čtenáře jen tak nepustí. Točí se okolo mladého chlapce, který byl od malička vychováván v izolaci kláštera a cvičen k válečnému umění (vojevůdcovství, souboj...). Jak už to tak bývá, izolace netrvá věčně a hrdina je konfrontován s realitou. Jak se s ní popasuje a jestli vůbec přežije všechny intriky, to si autor schoval na další dva díly.

Přišlo mi to trochu zmatené, ale četlo se to dobře. :)

Pižmoň
Pižmoň
18.03.2014 5 z 5

Skoro jsem se bál že se mi nic podobného pod ruku nedostane. Přečetl jsem všechny tři knihy a jsem z nich nadšený, Thomas Cale je konečně hrdina, který nemá umetýno po cestičce až k vyvrcholení dějství, kde ho ani poté nečeká nic příjemného. Kniha kde jsem musel číst od první do poslední stránky!

PetikLozik
PetikLozik
11.02.2014 odpad!

Nedočetla jsem ji, vůbec mě nezaujal děj ani po půlce knížky.

Lolda
Lolda
25.08.2013 1 z 5

Tak jsem se po letech uběhlých od vydání této knihy konečně dostal k jejímu přečtení. Pozor spoilery!!! Děj se začíná slibně rozbíhat bez většího uvedení čtenáře do reality a chvilku člověku trvá, než se v tom všem zorientuje. To však nepovažuji za chybu a možná i to přidává na napínavosti celé knihy, která je ze začátku velmi ponurá až zvrácená. Tedy alespoň prozatím. Originalita a napětí příběhu pro mne však končí momentem, kdy se hlavní hrdinové knihy dostávají do města Memphis. Od tohoto okamžiku je příběh tak předvídatelný a tuctový jako kterýkoli filmový blockbuster z Hollywoodu. I samotná hlavní postava Cala je tak dokonalá a vše se mu daří do té míry, že člověk v napjatých situacích nemá o něj naprosto žádný strach, neboť ví že "on to přece dokáže levou zadní". Tím kniha z mého pohledu velmi ztrácí ze svého potenciálu. I ta rádoby emo láska mezi hlavním hrdinou a Arbell je občas až k smíchu a těžko uvěřitelná. Co mne však asi zklamalo nejvíce je závěrečná bitva. Nevím, zda to byl autorův vyslovený záměr, ale člověk, aspoň trochu znalý dějin, v ní vidí naprosté vykradení a okopírování bitvy u Azincourtu, které bylo jedním z nejdůležitějších střetnutí Stoleté války. Prvotní pronásledování vykupitelské armády, její špatný stav, převaha lučišníků na straně vykupitelů, rozblácené bojiště, naostřené kůly, na první pohled nerovný souboj...mohl bych takto mluvit do nekonečna. Výsledkem bylo, že jsem stránky popisující tuto bitvu jednoduše přeskočil, protože pro mne neskýtali nic překvapivého ani napínavého. Tečkou byl plytký a nezajímavý závěr, kde se "konečně" dozvídáme, že Cale je Levou rukou Boží. Jako by nás na tom mohlo ještě něco překvapit.
Kniha měla na víc a rozhodně její začátek mnohé sliboval. Bohužel však svůj potenciál nenaplnila.

tenisa
tenisa
21.07.2013 odpad!

To byla jedna z největších kravin co jsem kdy četla...děj vůbec nezaujal, hromada vyprávěných odboček děje, které ale nikam nevedou, hromada násilí...fuj
Rozhodně mě mrzí, že jsem do knížky investovala peníze

neww
neww
17.06.2013 4 z 5

Tuhle knihu by NIKDO neměl číst po desáté večer, když je mu míň než třináct a když je silně věřící křesťan (nejspíš by ho pobouřila). Obdivuju vypravěčské schopnosti pana Hoffmana, i když ten konec a rádoby bitva...
Taky jsem rád že je Thomas Cale takový jaký by patrně skutečně byl, když by vyrůstal v takové krutosti.
Těším se až si přečtu Čtyři poslední věci

Skjaninka
Skjaninka
09.06.2013 2 z 5

Od tejto knihy som mala veľké očakávania a bohužiaľ ma sklamala. Snažila som hľadať niečo, čo by ma zaujalo, ale nenašla som nič. Zdá sa mi veľmi preceňovaná vďaka reklame, ktorá bola naozaj lákavá.
Štýl je veľmi strohý a jednoduchý, nehovoriac o chybách, ktoré si musí všimnúť každý, aj keď to môže byť spôsobené vinou prekladu a nie autora.
Bola som prekvapená, koľko skvelých názorov a vynikajúcich hodnotení táto kniha dostala, ale aj napriek tomu vnímam knihu ako úplne obyčajné a ľahko zabudnuteľné dielko, ktoré sa ani zďaleka nepribližuje ku kvalite spúste iných kníh.