Levá ruka boží

Levá ruka boží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28857/bmid_leva-ruka-bozi-Liz-28857.jpg 4 721 103

Cale série

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Left Hand Of God , 2010

Andrea_I_Am
03.09.2019 3 z 5

Kniha měla děj, bylo to čtivé, zajímavé, někdy mě to doslova bavilo, ale přesto mi tam něco chybí, taková ta šťáva ... Levá ruka boží je kniha, která určitě není špatná, není ani hloupá, ale ... jak to říct? No, asi je tuctová. Nemá nic, co by způsobilo aspoň na chvilku nějaký wow efekt. Zase jak říkám, kdo neví po čem by ve fantasy žánru sáhnul, určitě se nemusí bát se do ní pustit. Jen to nadšení asi nebude kdovíjaké ...

Agrim
08.07.2019 5 z 5

Zajímavá kniha,někdy zbytečně zdlouhavá,teď dočítáme třetí díl a ten se mi líbí nejvíce.

tinka8526
24.04.2019 3 z 5

Vcuclo mě to do děje...
????

CharlesWard
13.04.2019 odpad!

Roztahaná nuda s nesympatickým sebestředným faganem v hlavní roli.

Kiki_
30.12.2018

S touto knihou jsem se trapila dost dlouho, na konec jsem to dotahla na 200 stran a pak uz ji musela opravdu odlozit. Pro me to byla nudna kniha o nicem.

cca
09.11.2018 5 z 5

Zprvu mi kniha připomínala sérii Stín krkavce, což je má oblíbená fantasy a postupně se příběh rozvinul skvěle. Vůbec nerozumím zdejším negativním komentářům. Já jsem byla po přečtení naprosto nadšená. Doufám, že ostatní díly si udrží standard prvního.

nadenka13
04.08.2018

četla jedním dechem doporučuji

Kakiko
25.03.2018 2 z 5

Začátek byl slibný, ale postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo, až jsem v sobě ke konci už nenašla sílu knihu dočíst. Právě konec knihy obsahoval snad ten nejnudnější popis ze všech, dílo tím nejspíš mělo vyvrcholit, ale já jsem díky němu knihu vymazala ze čtečky.
Hlavní hrdina Cale byl na začátku celkem fajn, ale v podstatě jakmile se dostal do té do města, tak mi začal být čím dál protivnějším. Zajímavé je, že byl také polovinu svého života neporazitelným - tudíž v sedmi letech, hahaha, doufám, že to byl vtip - stejně jako další děj v knize (romance s Arbell, porady s těmi ostatními charaktery) Fakt bych chtěla vidět dospělýho člověka, který si chodí pro rady k nevyzrálýmu a nafoukanýmu dítěti. Proč autor nemohl udělat hlavního hrdinu starším nebo ho alespoň nechat chovat se trochu dospěle? Hned by všechno bylo uvěřitelnější. No a pak by se taky musel Hoffman naučil lépe psát. Dávám 2 hvězdy za ten slibný začátek.

BelphegorSara
23.11.2017 2 z 5

Příběh zajímavý, ale nelíbí se mi jak je kniha psaná.

Katnissia
08.11.2017 4 z 5

První polovina knihy se mi táhla, popisy pro mě byly zdlouhavé a některé postavy mi přišly naprosto zbytečné. Naopak druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem a těšila jsem se na další díl. Zajímá mě jak se bude celý děj vyvíjet.

EmanuelBremi
26.10.2017 5 z 5

Jedná se spíše o odpočinkovou četbu, která neurazí. Knihu jsem četl již potřetí v průběhu asi deseti let. Zatímco jako puberťáka mě oslovil konec, tak dnes jako mladý dospělý jsem si zamiloval postavu IdrisPukke, protože skrze něj autor předkládá čtenáři moudra, která by se měla tesat do kamene. Není to ani zdaleka nejkvalitnější ani nejrozsáhlejší dílo tohoto žánru, ale dostalo se mi hluboko do srdce a má tam své neměnné místo. Rozhodně bych doporučil, alespoň jako knihu k víkendovému relaxu.

cathyblack
21.08.2017 4 z 5

Do knihy jsem se lehce začetla jeden ve vaně na doporučení kamaráda. Nebyla nejlepší, ale ani nejhorší na světě. Důležité je, že byla čtivá a místy jsem ji prostě nemohla odložit, dokud si patřičnou kapitolu nedočtu. Bylo to takové lehčí čtení, které ničemu neuškodilo. A druhý díl si určitě přečtu taky. Doufám, že v něm najdu odpověď na otázku, co mi hlodá díry do hlavy. Co je to za žlutej šutr?

tereza8418
14.07.2017 3 z 5

Občas zajímavé pasáže, ale celkový dojem z knihy... nic moc. Spousta postav, ve kterých se člověk ztrácel, spousta zbytečných a nicneříkajících popisů... Všechno se trochu objasní úplně na konci, ale jinak pořád čtete o postávách, které nevíte, kde se tam vzali a proč tam vlastně jsou... Na další díly určitě nemám energii.

Reinar
27.06.2017 1 z 5

Kdyby příběh skončil někde na 60. stránce dopadením a smrtí všech hrdinů, mohla to být docela zajímavá povídka, u které bych váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Bohužel se autor rozhodl napsat dalších 230 stran a dvě knihy k tomu, přestože už byli všichni králíci z klobouku venku.
Používání reálných názvů míst s vesměs reálným významem v kombinaci se zcela smýšleným světem nepůsobí vůbec dobře. Asi jako kdyby Pejsek a Kočička vařili dort a místo skutečných přísad tam házeli obrázky, které vystřihli z kuchařky. Kdyby se to autor pokusil nějak rozvést, třeba by to taková katastrofa nebyla.
Bylo tam pár zvratů, ale žádný překvapivý. Každý menší příběh dopadl přesně tak, jak se od něj očekávalo, včetně romance a vztahu hlavního hrdiny s jeho osobními nepřáteli.
Takže začátek je docela dobrý, pak to přejde v odpad, aby to završil nemastný nesladký konec s idiotskou bitvou ala husiti versus zombie. Dostal jsem darem celou trilogii v nádherném provedení, což mne nutí tento podivný počin dočíst, jinak bych se na to vykašlal.

Peťule159
25.06.2017 5 z 5

Prostě boží knížka :) ...není nic co by se dalo vytknout a nebo dodat....

trudoš
24.06.2017 3 z 5

Co se Levé ruce Boží rozhodně nedá vytknout, je začátek - do útěku chlapců z kláštera má román dokonalou atmosféru i skutečně charismatické postavy. Pak se však mé počáteční nadšení vypařilo a zájem odumřel. Poměrně důležité ovšem je, jak budete vyprávění vnímat. Zdali smrtelně vážně, nebo s určitou nadsázkou. Tenhle detail pak rozhoduje prakticky o všem následujícím.
Velkou škodou každopádně je, že Paul Hoffman nevěnoval více prostoru k rozehrání kulis. Postkatastrofický mišmaš více otázek totiž vyvolává, než zodpovídá. Rušivé je i to, že autor už dopředu počítá s dalšími díly, takže se občas neobtěžuje vysvětlovat střípky, které mi však v danou chvíli přišly jako relativně podstatné (s kým to vykupitelé válčí, co to Thomas sebral z vnitřností mrtvé dívky, proč on sám je vlastně tak významný). Přes všechny tyhle výhrady ale musím uznat, že příběh šlape vyhlídkově a v rámci dobrodružné literatury pořád víc než slušně. Jen se odklonil směrem, který pro mě byl nejméně zajímavý. Škoda.

Petrben
12.05.2017 3 z 5

V knize se objevilo spoustu originálních a inovativních nápadů. Ale celkově jsem se nedokázal moc začíst a žádný silnější dojem jsem si z četby neodnesl.

Atlantis
08.05.2017 1 z 5

Děs. Nudná, hloupá, nudná, nesmyslná a hlavně nudná kniha. Nedokážu si vzpomenout, kdy naposledy jsem tak hrozně chtěl, aby nějaká kniha skončila. Pokud bych neměl téměř obsedantní potřebu dočíst každou knihu, kterou načnu, už by Levá ruka boží dávno letěla z okna.
Po několika stranách jsem nabyl dojmu, že knihu musel napsat nějaký mladý autor jako svoji prvotinu, podobně jako třeba v případě Eragona. Jaké bylo moje zděšení, že tvůrcem je spisovatel více než vyzrálý. Některé slovní obraty bolí. Autor například tvrdí, že jedna z postav je ta nejkrásnější osoba široko daleko. Popis? Cituji: "Představte si ženu podobnou labuti." Konec citátu, konec popisu postavy! Repliky typu "Jsi tak nabroušený, že se o sebe jednou pořežeš." nebo "Umyju si nad tebou ruce jako nad chřestem" jsou snad přebrány přímo z venezuelských telenovel.
Hlavní postavy? Nesympatické. Děj? Neexistující. Úžasný fantasy svět? Svět ano. Úžasný ne. Fantasy? Toť otázka. Nedovedu si naprosto vysvětlit odkazy na Norsko, Jeruzalém, Ježíše a další pomrknutí. Předpokládám, že se autor snažil o vytvoření světa, který je možnou verzí naší Země. Jistý si s tím ale nejsem, a tato kniha si hlubší rozbor nezaslouží.
Levá ruka boží je jednoznačně nejhorší fantasy, které si můžete přečíst a naprosto nechápu hodnocení tři hvězdičky a vyšší. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste tuto řadu zkusili, nedělejte to prosím. Ušetříte si čas a v horším případě i peníze. Zkuste Trůny, Tetovaného, Píseň krve, Malazskou knihu a mnohá další díla, která tento škvár překonávají o několik tříd.

NemmamSlov
27.04.2017 3 z 5

TRIO chlapcou utekajucich zo sirotcinca? preco nie......myslienka zaujimava, citalo sa to skoro samo, miestami sa clovek zasmial a miestami bol zase sokovany

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zajímavé prostředí fanatické sekty.