Čakra Kentaura

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh ruské spisovatelky Olgy Larionové nás zavádí na vzdálenou planetu Jasper, na které žije hrstka slepých aristokratů. Zrak jim nahrazují záhadné bytosti – kregové, s nimiž jednotliví lidé žijí v symbiose. Po smrti člověka náleží kregovi odměna – celá planeta, kterou v nekonečných pustinách vesmíru vybere a věnuje mu potomek zemřelého. A proto se Erl Asmur vydává spolu se svou družinou na mezihvězdnou výpravu do souhvězdí Kentaura, aby pro krega své matky a devíti dalších šlechticů nalezl deset opuštěných světů… Kniha obsahuje ještě další dvě povídky: Rozvod po marťansku a Sen za letního dne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54881/cakra-kentaura-Hd5-54881.jpg 3.38
Žánr
Povídky, Sci-fi
Vydáno, Nostromo, Golem Ríša
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Čakra Kentaura

Přidat komentář
Malarkey
22.07.2018

Neskutečně nezáživné a opravdu hodně těžce čtivé sci-fi, které nezaujme ani postavami, ani prostředím. Celé je to spíš dost zmatečné a měl jsem co dělat, abych knížku dočetl do konce.

Nahnilaruka
13.11.2014

No, co k téhle knížce dodat.... čekal jsem více. Pokud pominu to, že tohle vydání, a asi i jediné, je plné chyb, jak gramatických, tak vizuálních, dokonce je chyba i v obsahu" tak celkově kniha zklamala.

První skoro polovinu se nic neděje, jen se pořád s něčím seznamujeme, děj se vleče, ale neuteče. Ze začátku čtenář neví o Jaspeřanech, kdo jsou a k čemu slouží kregové, atd atd, sice jsou tyhle informace později vysvětleny, ale vždyť toto je scifi proboha. Čtenář má využít svoji fantazií a tohle uspořádání tomu brání.

Když mě konečně knížka začala bavit a když se děj dostane do obrátek, kdy jsem byl pln očekávání, jak příběh skončí, tak opravdu skončí. Bez jakéhokoliv závěru...tak jako wtf? tohle mě vážně naštvalo.

Autorka neoslňuje nijak výjimečnou stylistkou nebo charakteristikou. Co se jí však nedá upřít je slušná nápaditost, což ale k scifi patří. Kdyby měla knížka pořádný konec dal bych lepší hodnocení, dnes pouhých 50%. Doporučuji jen pro toho, kdo nemá nic lepšího ke čtení, než bulvár, noviny či slevový leták.

Autor knihy

Olga Larionova
ruská, 1935

Kniha Čakra Kentaura je v

Přečtených12x
Doporučených1x
Knihotéce17x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x