Čajový dekameron

Čajový dekameron https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459461/bmid_cajovy-dekameron-WtN-459461.jpg 4 10 2

Na Štědrý večer, když se zavře čajovna, duše čajů vystoupí ze stínů, usednou do křesílek a začnou si povídat o lidech, kteří si v průběhu dne objednali jejich čaj. Vyprávění se protáhne až do rána, dokud se nerozplynou v ranním svítání. Kniha pro všechny, kteří nechtějí být sami...

LadyCharlene
10.04.2022 4 z 5

Tahle kniha je prostoupena city, ať chci nebo ne, tak četbu Čajového dekameronu mám spojenou s vlastními pocity. Čekala jsem trošku něco jiného, nečekala jsem, že to bude tak moc smutné, možná je to mým současným citovým rozpoložením, ale je mrazivé, jak jeden příběh v knize je tak podobný mému vlastnímu, uvidíme jak se bude vyvíjet dál... Nejsem častým návštěvníkem čajoven, ale možná to po této knize změním, určitě bych doporučila knihu přečíst vícekrát a příběhy si dávkovat. Opravdu zde najdete spoustu myšlenek.
Nádherná klidná a kouzelná atmosféra čajovny, teplého a útulného útočiště během prosincové chumelenice a adventního shonu... MAB má jednoduše jedinečnou fantazii.
Ubírám hvězdičku za pár chybek, krkolomných vět a za některé podklady v textu, které ztěžují čtení.

superZ
31.01.2022 5 z 5

Nejprve mě poněkud překvapil způsob, jakým je knížka psána. Vůbec se mi to neslučovalo s představou kouzelného světa, který znám z autorčiných obrazů, ale každý příběh mě nutil přemýšlet, myslela jsem na něj třeba celý den, až se mi to hledané kouzlo ukázalo. Možná ne tak, jak bylo myšleno, ale našla sem jej. A myslím že až si příběhy přečtu znova, najdu zas nějaké další...
Nedokážu přesně říct v čem, ale nějak mi tahle knížka pomohla. A myslím že může pomoct všem, kdo pomoc uvnitř hledají.

čaj

Marie Brožová