Čajovna U Oranžové kočky

od:

Čajovna U Oranžové kočky

Filipa je potomkem rodu Přemyslovců a jako taková má určité neobvyklé schopnosti, které se v jejím rodě dědí po přeslici. Pomocí nich a babičky Radegasty bojuje proti čarodejnici, která se snaží prostřednictvím svých znalostí černé magie oloupit o mládí dvě Filipiny spolužačky a získat tak nesmrtelnost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/6232/cajovna-u-oranzove-kocky-6232.jpg 3.826
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Orange8knihomol
13. dubna

Tuto knížku jsem si zakoupila pouzo proto, že mám doma už přečtenou podobnou: Strašidla na Silvrštejně od Lucie Kaletové, která mě celkem hodně překvapila (myslím pozitivně). Rozhodně nelituji, že jsem si tento příběh přečetla, protože si myslím, že byl originální a jiný. Za mě milá oddechová četba i pro mladší čtenáře/ky (cca nad 10 let).
Pozn. Děj u Čajovny U Oranžové kočky nebyl moc podobný jako u Strašidel na Silvrštejně.

Kyta
06.12.2013

Název knihy byl zajímavý a to byl asi důvod, proč jsem tuhle knihu začala číst. :)
Kniha byla dost napínavá a vždy se v ní něco dělo. Ale mám pocit, že tam bylo málo ilustrací. Když už ilustrace, tak pravidelně např. obkapitolu. Ale aspoň knihu zpestřily. Já teď hodnotím obsah. Jednou se tam píše o jedné osobě, např. Filipě (rodině, domově...) a další kapitolu autorka začne psát o Dianě a jejích starostech? Tak to mě dost mátlo. Nebylo to tak strašný, abych nevěděla podstatu a děj knihy. V celé knížce byly na stránkách motivy a ty vystihovaly ten děj - působilo to magicky, jak už vám napoví název.
Poslední dobou jsem začala číst hodně fantasy, a tak ani tahle knížka nesměla chybět v mých přečtených knihách.

Epicharis
04.07.2011

Nic proti fantasy a dopbrodružství. Ale pokud spisovatelka v knize hned na začátku píše: "Historii opravovat nebudeme", neměla by tak opravdu činit. Napsat do knihy pro děti, vlastně do jakékoli knihy, že " Eliška Přemyslovna byla ta královna, která před očima svého královského chotě Karla IV. ohýbala kusy železa", je od spisovatelky docela podstatné faux pas, jemně řečeno. . Eliška Přemyslovna byla dcerou Václava II,, sestrou posledního Přemyslovce Václava III. a matkou Karla IV. , jeho ženou ohýbající železo, byla Eliška (Alžběta) Pomořanská. Nejsem žádná velká znalkyně historie, ale tohle vím. A nadzvedlo mne, že taková hurbka se objevuje v knížce pro děti...


Štítky

čarodějnice

Autor a jeho další knihy

Eva Lenartová

Eva Lenartová
česká, 1959

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených30x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených4x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst2x