Čajovna u malajského medvěda

Sigfridova čajovna je čajovnou jen na oko, ve skutečnosti jde o psycho-animickou poradnu, ve které zkušený barman, malajský medvěd, pomáhá s problémy svým přátelům: zkrachovalým superhrdinům, Gorgonám a Sparťanům, nebo jen chlapíkům, co se nedokážou vyrovnat s rozchodem se svou holkou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26625/cajovna-u-malajskeho-medveda-26625.jpg 4.248

La Tetería del Oso Malayo (2009)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Sýpka

Kniha Čajovna u malajského medvěda

hayalet

Bavila mě vizuální stránka knížky. I ta čajovna byla uvěřitelná. Jen mi asi uniklo, komu a jak pan barman pomáhal. Ano, jeho čajovna slouží jako pomyslná zastávka nebo i jen přestupní stanice, kde hrdinové poodkryjí své problémy a trápení. Vypovídají se a příběh pak dál pokračuje už mimo čajovnu. Kniha se četla dobře, podle počtu stránek může jít o takovou jednohubku k odpolednímu čaji.

MCGinger
11.08.2018

Smutné příběhy s pozitivním nábojem, Sigfrido umí zahřát u srdíčka a David Rubín toumí hezky nakreslit.

Tozbee
15.03.2017

Neotřelý námět. Smutné příběhy prodchnuté surovostí i vlídností. Kresba mi připadala místy nepřehledná (barva by byla určitě lepší). Poslední příběh vytáhl mé hodnocení o hvězdu výš. Bohužel zcela opačný efekt měla otravná předmluva, která hned dvakrát zbožšťuje autora.

Mikik
22.01.2017

Krásný příběh o dobráckém medvědovi, který se svým zákazníkům snaží vždycky poradit. Příběhy jsou často smutné, a přesto v sobě nesou náznak naděje a spoustu lásky.

Theplaky
15.08.2016

Krásné a zároveň smutné příběhy ze života "obyčejných lidí." Sigfrid je dokonale vyrovnaný a inteligentní medvěd kterého si hned každý oblíbí a pro jeho radu by si jednou za život přišel určitě každý. Příjemná kresba doplněná duchaplným textem k zamyšlení.

evickakyticka
29.11.2015

Netuctový komiks kterým lehce proplujete.Líbila se mi kresba i jednotlivé příběhy.

Gahanka
20.10.2013

Výborné. Atmosféra z knížky sálá, ale né příliš nuceně, prostě jen tak vás ty plameny olizují. Přečteno jedním dechem. Nějak nemám Sigfrida dost :)

Kapis
16.07.2013

Citlivá záležitost s kresbou, která mi úplně nesedla, ale v té záplavě mainstremové kresby, která se na nás momentálně valí je...jak velká výrazná sýpka nad emočním větrem zmítaným pšeničným polem;) Láska k superhrdinům a životní příběhy jsou namíchány mistrovskou rukou, komiks dokáže rozhýbat i stojaté vody, pokud by to bylo v barvě, rád zaplatím i o 2 kila víc. Rozhodně stojí za přečtení.

David Rubín

David Rubín
španělská, 1977

• Čajovna u malajského medvěda (2009)
  • Zvrat (2018)

Kniha Čajovna u malajského medvěda je: