Cagaster 2

Cagaster 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341483/bmid_cagaster-2-WDO-341483.jpg 4 30 4

Cagaster série

Ve městě E-05 dochází k záhadným vraždám likvidátorů, které na první pohled vypadají, že je má na svědomí jeden z Cagasterů. Kidou si je však jistý, že za znetvořenými těly není krvežíznivý hmyz, ale jde o dílo vyšinutého člověka, který má s likvidátory nevyřízené účty. Když však Kidou dostane pozvánku, ve které jsou podrobnosti o dosavadních vraždách, je mu jasné, že má být dalším na řadě on. Bohužel, tajemné dostaveníčko se smrtí se má odehrát poblíž Západní brány, kde si parta sirotků v čele s Lygi právě zvolila, že Ilie bude jejich novou členkou spolku Červených myší.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Zanir

虫籠のカガステル ( Cagaster, Tome 2) , 2014

fvalek
24.09.2023 3 z 5

Tahle série mě popravdě úplně nebaví. A když už mě zaujali cagasteři a všechno to okolo nemoci, brouků a tak podobně, tak se od nich příběh úplně odklání a věnuje se raději nějakým mutantům a jiným konspiracím v tomhle světě, který mi je ale zatím natolik cizí a neblízký, že mě to vlastně zase tolik nezajímá. Do toho vstupuje ta romance mezi hlavními hrdiny, která je opravdu klišoidní a tolikrát zopakovaná... Vím, že to je uzavřenější kratší série, ale klidně bych věnoval ještě jeden díl budování toho světa a podmínek v něm, teprve pak bych přistoupil k hlubšímu pitvání se v pozadí. Musím ale naopak pochválit, že to celé není o lásce v těžké době, ale věnuje se to rovným ne-li větším dílem právě tomu, jak aktuální dobu rozlousknout a odhalit její tajemství.

GoodGames
01.07.2020 4 z 5

Druhý diel pritvrdzuje. Viac akcie, viac Cagasterov a rozhodne prekvapí aj jedno nečakané úmrtie. Uvolenú atmosféru vystriedalo viac napätia a pozrieme sa aj do minulosti, ako sa stal z hlavnej postavy obávaný likvidátor.

LimedkaMikki
30.05.2017 4 z 5

Pěkná kresba a zajímavý příběh, jsem celkem zvědavá, jak to bude pokračovat, i když mám takový nemilý pocit, že to brzy sklouzne do zajetých kolejí (on osoba bez citu, ona naivní a že ho změní, zamilují se do sebe, jí něco skoro zabije, on se změní v osobu s city a máme tu happy end), jen doufejme, že se to nestane příliš brzy.

martinstefko
20.04.2017 3 z 5

"Cagaster" nevyznívá vůbec špatně a je vidět, že si Zanir vybralo dobrou sérii. Snad se třetí díl povede vydat komplexně jako dobrou knihu.

2016  80%Cagaster 1
2017  82%Cagaster 2