Caesar a Kleopatra

Sotva by se našel milenecký pár, který by běh dějin ovlivnil silněji než římský státník Caesar a jeho Kleopatra, původem z Egypta. Na pozadí politických událostí v Římě je vylíčen Caesarův vzestup, jeho setkání s Kleopatrou i další dramatické osudy obou hlavních hrdinů. Ani Caesarovy činy, ani život krásné egyptské královny neztratily pro dnešní čtenáře své kouzlo a přitažlivost. Aby se Kleopatra dostala k moci, provdala se za svého bratra, děti měla s Caesarem i s Markem Antoniem a s pomocí obou těchto vlivných mužů se pokoušela naplnit svůj velký sen o světové říši, která by spojila Východ se Západem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30732/caesar-a-kleopatra-iCQ-30732.jpg 4.520

Cäsar und Kleopatra (1986)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

tester
21.11.2015

I dnes máme novodobé Kleopatry.

Jibro
10.12.2013

Ideální mix historických faktů s přímými citacemi antických autorů, navíc okořeněné úvahami o možných motivacích jednotlivých postav a snahou objasnit některá neznámá místa tohoto legendárního příběhu. Takhle si představuji dokonalou historickou literaturu, pro mě o dost poutavější než mnohé románové nebo dokonce hollywoodské zpracování.

lenkaknel
15.03.2013