Caesar a Kleopatra

Sotva by se našel milenecký pár, který by běh dějin ovlivnil silněji než římský státník Caesar a jeho Kleopatra, původem z Egypta. Na pozadí politických událostí v Římě je vylíčen Caesarův vzestup, jeho setkání s Kleopatrou i další dramatické osudy obou hlavních hrdinů. Ani Caesarovy činy, ani život krásné egyptské královny neztratily pro dnešní čtenáře své kouzlo a přitažlivost. Aby se Kleopatra dostala k moci, provdala se za svého bratra, děti měla s Caesarem i s Markem Antoniem a s pomocí obou těchto vlivných mužů se pokoušela naplnit svůj velký sen o světové říši, která by spojila Východ se Západem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30732/big_caesar-a-kleopatra-iCQ-30732.jpg 4.326
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Alpress

Cäsar und Kleopatra, 1986

Kniha Caesar a Kleopatra

Ashi
11.07.2020

Historický popis událostí. Je pravda, že je to psané méně čtivě, ale pokud Vás období zajímá tak je knih super. Přečetla jsem si jako dítě a vzpomínám si, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Janule164
15.12.2018

Velmi zajímavé téma, bohužel podané neskutečně suchým stylem. Dočteno jen kvůli výzvě.

tester
21.11.2015

I dnes máme novodobé Kleopatry.

Jibro
10.12.2013

Ideální mix historických faktů s přímými citacemi antických autorů, navíc okořeněné úvahami o možných motivacích jednotlivých postav a snahou objasnit některá neznámá místa tohoto legendárního příběhu. Takhle si představuji dokonalou historickou literaturu, pro mě o dost poutavější než mnohé románové nebo dokonce hollywoodské zpracování.

lenkaknel
15.03.2013