Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32576/bmid_cachticka-pani-nhp-32576.jpeg 4 1917 287

Čachtická paní série

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12. vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2.... celý text

Zuuuza
06.07.2019 3 z 5

Vztahové části mi přišly velmi kýčovité, postavy černobílé. Trochu mě mrzí, že ačkoliv anotace tvrdí, že je příběh "pravdivě a věrně" popsaný, už vysvětlivky uvádí opak.
Kniha je ale čtivá a napínavá. Ačkoliv má více než 500 stran, celkem jsem ji zhltla.

JaninaV.
10.05.2019

Konečně dočteno (četla jsem pouze ve vlaku)......velmi dobře napsané, napínavé, ale občas zdlouhavé čtení.......

Messilina
22.04.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. V minulosti několikrát zfilmovaná. Četla jsem vždy dlouho do noci a většinou jsem knihu zavírala až tehdy, když už jsem u ní de facto spala, protože bylo čtvrt na pět. Pravda ale je, že to není lehké téma.

speciale88
06.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Za mě super a doporučuji

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Četla jsem jí dávno, ale líbila se mi, takový pěkný historický thriller ... :-) Klasika, ke které se ještě někdy vrátím :-)

Janule809
01.02.2019 5 z 5

Líbila se mi, někdy zbytečně moc roztahane

lenik284
23.01.2019 5 z 5

tuto kniho jsem již četla tak před 30léty,v dobách raného mládí, pamatuji si, že mě v té době velmi uchvátila.Od té doby jsem si ji přečetla ještě jednou a mohu jen doporučit.

Nikusha
16.01.2019 5 z 5

Tuto knížku mi kdysi dala má již zesnulá babička. Pamatuji si, že jsem četbu hodně prožívala. Dnes by tomu určitě nebylo jinak.

Jirinamac
05.01.2019 4 z 5

S Čachtickou paní jsem prožívala jedny prázdniny, tak před padesáti lety a nemohla jsem se od jejího příběhu odtrhnout. Pak se mi knížka po pár letech zase dostala do ruky,ale už jsem jí tak neprožívala.

Ála41
23.12.2018 5 z 5

Přečteno tolikrát a určitě ještě tolikrát bude, zbožňuju tento příběh... Je to moje srdcovka.

Damato
19.12.2018 5 z 5

Předpokládala jsem něco tak šíleného, jako losinské procesy, ale tohle bylo snad ještě děsivější. Neskutečné , přitom vlastně za všechno může láska. Nešťastná, nebo lépe řečeno nenaplněná láska. Každopádně, pan Nižnánsky to napsal moc napínavě a vlastně mi došlo až po přečtení, že celá pointa je vlastně v tom, jak nešťastný člověk může ovlivnit svou nenávistí a nezvladatelným smutkem a závistí osudy jiných lidí- jak aktuální....

Hotovson
17.12.2018 3 z 5

Dovolil bych si souhlasit s hodnocením 2mig1.

Neřikam, že by tu hlavní postavy měli mřít jako mouchy, podobně jako v Martinovo Hře o trůny, ale tady jsou obklopeny aurou nesmrtelnosti, až je to někdy úplně absurdní. A ten kolotoč únosů a osvobození a kutí piklů tomu taky moc nepomáhá.

Netvrdim, že bych chtěl, aby to bylo jako kdyby to psal de Sade, ale tohle je naopak bližší spíš pohádkám se štastnym koncem ve stylu "...a žili spolu šťastně až do smrti". Sice tam povraždili x děvčat, ale anonymních, tudíž se mi jejich smrt vůbec nedotkla, ani kdyby jich bylo desetkrát tolik.

Mája777
09.12.2018 5 z 5

Kniha, ke které se vracím. Už jsem ji četla třikrát a neomrzí.

2mig1
03.12.2018 3 z 5

Alžběta mě zklamala. Já čekal krev a hrůzu. A dočkal jsem se nekonečného kličkování v kruhu, kdy jeden přichystá léčku na druhého, ale sám už je léčkou polapen. Kdy jeden popoběhne sto metrů po lese a rázem se ocitá ve výchozím bodě. Oživení od stereotypu léček a podvodů přichází s příjezdem Alžběty do Bratislavy. Ale stačí pár stránek a jsme tam, kde jsme byli. Samozřejmostí je násilné zpárování všech dobromyslných postav, oněž se prakticky nemá smysl strachovat, protože na rozdíl od anonymních umučených dívek, přežívají všechno, i sebevražedné pády z hradeb čachtického hradu. Nebo zámku. Už nevím, odkud to ta holka skočila. Mimochodem co se toho mučení a koupání v krvi týče, je vše zmíněno skutečně jen okrajově a po podzemních chodbách plných cel a mučidel se spíš jen bloudí, než aby se v nich mučilo a stáčelo životodárnou tekutinu.

Parwana
24.11.2018 4 z 5

Klasika, která se neomrzí. Sice se místy vleče, ale vždycky se k ní ráda vrátím.

Margherita_N
19.11.2018 5 z 5

Pamatuju si, jak mě mrazilo, když jsem tenhle příběh krvavé hraběnky před lety četla. Při popisu toho příšerného nástroje a krutých činů... Děsivá, ale skvělá kniha, kde nechybí příběh velké statečnosti mladých lidí včetně utajené hraběnčiny dcery. A také láska.

sirojezkin
17.11.2018 5 z 5

Bezvadná klasika.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Tuto knihu máme velmi ráda! Jožo Nižňánský ji pojal bezvadně. Čtivé, napínavé, dobrodružné a hrozivé. Výborný román, který nesmí chybět na žádné dobré polici.

85098211
17.10.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem již jednou četla, v dobách raného mládí a už tenkrát mne uchvátila. Po dlouhých letech jsem si ji tedy zopakovala a byla jsem zase nadšená! Příběh je strhující a neskutečně čtivě napsaný. Stránky jen letí jedna za druhou ;-). O obsahu není třeba se zmiňovat, ten je totiž notoricky známý. A i když si autor ledacos přimyslel a vyfabuloval, čtenář mu to nebude mít vůbec za zlé, protože právě tím kniha jen získala na přitažlivosti ;-).

MinaHawke
01.10.2018 4 z 5

Velmi dobrá a zajímavá kniha. Kdo by neznal Alžbětu Báthoriovou a její krvavé řádění.