Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186446/bmid_cachticka-pani-12o-186446.jpg 4 1917 287

Čachtická paní série

Příběh se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. Bylo jen otázkou času, kdy se část tohoto příběhu stane námětem pro filmové zpracování. Této látky se chopil zkušený režisér Juraj Jakubisko ve filmu Báthory. Čtenář na 512 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství i nezištnou lásku, nenávist, zradu, zklamání a závist.... celý text

Dobrodružné , Horory , Romány

Vydáno: , Petrklíč

Knihomolkaa
18.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, od které jsem se zkrátka nemohla odtrhnout. Knížka plná dobrodružství, vzrušení a často jsem četla až dlouho do noci, protože jsem prostě musela vědět, jak se daná situace rozuzlí. Úžasná, skvělá, ohromující!

rreegg1
08.12.2014 5 z 5

velmi ctive , doporuceno i clenum rodiny (coz nejsou zadni knihomolove..) a setkalo se s velkym uspechem :)

alisie
21.09.2014 4 z 5

Sice tam občas bylo dost jmen, ale jinak to byl poutavý příběh, kdy jsem do poloviny knihy myslela, že Alžběta Bathoryová je nevinná.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Chytne vás a už nepustí. Takhle jsem už dlouho žádnou knihu nehltala. Viděla jsem i filmové zpracování, ale není nad čtenářský požitek.

Lenny33
02.09.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Brala mi dech a nenechala mě ani na chvilku vydechnout, jelikož se v ní neustále něco odehrávalo.
Krásné čtení. :)

1v8na
11.08.2014 5 z 5

napřed jsem byla trochu zklamaná, že kniha se o dost liší od filmu, ale pak mé děj vtáhnul do knihy a těžko jsem se od ní odtrhávala. Opravdu výborné.

Lidudu
06.08.2014 5 z 5

Když se na to koukám jen jako na příběh, tak je to paráda. Nervák jak blázen. Když se na to.ale.koukám.jako na.historickou událost, jsem trochu na rozpacích. Všichni víme, že teorie o tehdejších událostech jsou dvě a na obou něco je. Jožo Nižnánsky to bere jednostraně a žádnou jinou verzi nepřipouští. Ale možná mu křivdím a on prostě jen popsal jak to mohlo být, kdyby Alžběta skutečně byla vraždící pošuk.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Hltala jsem ji jedním dechem a tak se krásně bála.

Shimy
22.05.2014 5 z 5

Úžasně napínavé čtení ! Od této knížky jsem se těžko odtrhávala po celou dobu, ale při posledních 200 stránkách to nešlo už vůbec a musela jsem to dočíst až do konce během jednoho dne. Doufala jsem sice v pořádnou pomstu, ale i tak se mi to moc líbilo. Všechno jsem tak nějak vždycky předvídala, že to dopadne dobře, až tedy na ten konec :) Určitě doporučuju !

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Fantastická knížka. Četla jsem ji česky i slovensky a přiznám se, že ta slovenština mi k tomu sedla víc. :)

Adelosaurus
27.03.2014 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější knížka, je úžasná !!! :)

Malinali
12.03.2014 5 z 5

Výborný!!!

edith79
28.02.2014 5 z 5

Jestli na mě nějaká kniha kdy zapůsobila tak, že se k ní neustále musím vracet, je to tahle. Poprvé jsem ji četla asi ve čtrnácti letech a železná pana mě doslova přikovala k příběhu. Neskutečné, klobouk dolů před touto poutavou knihou. O to víc mě mrzí, že její zfilmovaná podoba se absolutně liší od knižní předlohy a režisér Jakubisko doslova pošlapal vše, co je na příběhu Alžběty Báthoryové děsivé a zřejmě bohužel i pravdivé. 100%

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Velice čtivá, místy opravdu tajemná. Mohu akorát jen a jen doporučit! :)

Martinka 135
06.02.2014 5 z 5

Rozhodně poutavě napsáno, velký literární přínos. Četla jsem ji jako dítě a zanechala ve mně hluboké dojmy. V budoucnu se k ní určitě vrátím.
Otázkou jen zůstává, jak to bylo, co se týče pravdivosti. :-)
Co se týče Jakubiskovy filmové verze - jedním slovem = Hrůza.

Natique
07.12.2013 5 z 5

Nádherný historický román, při kterém občas stydne krev v žilách. Doporučuji!

jesuswlasac
18.10.2013 5 z 5

Alžbeta Bat(h)ory(ová) - v slovenskej histórii nie je kontroverznejšej postavy !!! Nikto a asi ani historici sa nevedie zhodnúť na tom aká vlastne bola ! Nižňanský nám dáva jeden možný a asi najrozširenejší pohľad na túto osobu.
Čo sa týka samotnej knihy tak je veľmi pútavá, drastické opisy a hrdinské postavy iba umocňujú celkový dojem z Bátoryčky.
Snáď ani nechcem vieieť ako to s ňou v skutočnosti bolo aby som si nesprotivil tento román ako klbko klamstiev !!!

samm
06.10.2013

Kniha vtáhne čtenáře nejen do děje, ale i do doby. Opravdu velmi dobrá kniha, což se o filmovém zpracování říct nedá.

marvitekar
26.08.2013

Při popisu podzemního sklepení si dokáži nejen živě představit, jak toto sklepení vypadá, ale dokonce jde cítit chlad a tzv.zatuchlinu sklepů....brr.

Kubíííína
21.08.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi strhující, ale Jakubiskova filmová verze (Bathory) opravdu nic moc.