Cabin Porn - Chaty na konci světa ekniha

„Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až ho postavíme.“ To je hlavní myšlenka publikace Cabin Porn. Tento domov může mít podobu chatičky, srubu nebo přístřešku. Je však něčím víc - je to náš úkryt před světem, naše útočiště, kde je klid a kam můžeme zvát své nejbližší a sdílet se s nimi. Každý z nás si může postavit útočiště v lůnu přírody: o tom vás přesvědčí kultovní kniha nadšenců, kteří si jej sami zbudovali v divočině na severu státu New York. Autoři vyprávějí deset příběhů chat a srubů postavených na nejrůznějších místech USA, najdete zde však dalších 200 fotografií chat z celého světa. Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí. Deseti z nich je věnován obsáhlejší materiál, jak textový, tak obrazový. Inspirace pro všechny, kdo se chtějí vracet do lůna přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380909/cabin-porn-chaty-na-konci-sveta-Ks5-380909.png 4.564
Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno (ekniha), Grada

Cabin Porn, 2015

Kniha Cabin Porn - Chaty na konci světa

popeluška

Velmi zajímavé čtení a moc pěkné fotografie, které umocní pěkný zážitek ze čtení. Stálo to za to, doporučuji :-)

knihyKeMne

Nejprve jsem "přečetla" druhý díl, Za dveřmi, a měla jsem k němu výhrady. Oproti němu je tento první díl naštěstí lepší. Líbilo se mi pojetí, že jsou chaty tematicky řazené, tj. celkem 10 sekcí, u každé úvodní příběh jedné rodiny (barvitý a živý), a pak několik stran fotografií podobných námětů jako důkaz, že jejich sen není výjimkou. Příběhy vskutku úchvatné a pak jen to ticho a fotografie ze všech konců světa, nejblíž bylo Slovensko. Zkrátka, dostanete, co očekáváte.

Hotovson

Moc pěkná knížka, co do zpracování jak tématu, tak formátu i fotograficky. Chápu, že fotek muselo bejt málo, jinak by to byla hrozná bichle, ale možná bych přidal nějaký fotky interiérů, těch moc nebylo. Co se týče jednotlivejch domků a chatiček, tak některý se mi líbily hodně, nějaký míň, něco mě naopak neoslovilo vůbec, ale důležitý je, že se líbí lidem co si je postavili sami pro sebe a je jim v nich dobře. Ale celkově se mi to prostě líbí, postavit si chatku někde v přírodě pryč od všeho a mít tam klid.

U mě by byl problém, že nemam kde a kdyby bylo, tak bych se zřejmě zmrzačil buď při stavbě, nebo by mi pak chatka spadla na hlavu. Docela obdivuju lidi, co jsou tak manuálně zručný, že si jsou schopný takovej domek postavit bez odhledu na to, jestli se líbí ostatním nebo ne :)

Monačte

Fotky krásných domečků uprostřed přírody si můžeme prohlížet na Instagramu. V čem je ale kouzlo téhle knihy, je to, že se o těch kouzelných chaloupkách dozvíte něco víc. Kdo je postavil, kdy, proč, k čemu sloužili... za fotografí se vám najednou objeví celý příběh a nádherné obrázky dostanou hloubku, jako byste tam doopravdy někdy byli.

annes
29.07.2020

Mít příbytek uprostřed přírody je můj sen. V knize se dočtete, jak se to lidem své pomocí povedlo. Je to velmi pěkná inspirace a hezké fotky. Kniha má ale jedno velké ALE a to že všechno se děje v cizině, kde mají přírody a prostoru docela dost, narozdíl od naší malé země, takže s pozemky jako v knize je to trochusložitější :-) Ale sen je sen! Takže jestli se chcete inspirovat určitě knihu otevřete a pokochejte se :-)

Tyrkysová
17.07.2020

Celá kniha funguje zejména jako jedna velká inspirace. A to jak pro případnou tvorbu svého vlastního příbytku, tak jako inspirace pro to splnit si svůj sen, něco vybudovat, vytvořit, jít si za tím a žít v souladu s přírodou, ať už to bude kdekoli. V tomto ohledu rozhodně stojí za to. Výběr chatiček a příbytků je místy trošku moderně "hipsterský", jinde naopak hodně alternativní, ale aspoň se v tom najde každý.
Většinu plochy zabírají fotografie, texty jsou spíše minoritní záležitostí, o to více mě překvapilo špatné zpracování / překlad do češtiny - jednoduše nejsou "česky". Stylisticky i obsahově. Škoda.

3nitka
09.06.2020

Sen. Chata uprostred hôr. Nikde nikto, ticho, žiadne autá, žiadne rádiá a žiaden hluk. Nie celoživotné bývanie, ale ako útočisko dokonalé. Skromnosť u stavieb, použité materiály, príbehy okolo nich. Veľmi príjemné čítanie, pekné fotografie.
Nabrala som inšpiráciu do budúcna - na domček v zadnom kúte záhrady, obkolesený stromami, aspoň malá náhražka:)
Moc ďakujem K. za krásny darček:)

Limonadovyjoe
13.03.2020

Hygge orgasmus pro všechny milovníky hlubokých lesů, dřeva a klidu.